Zavrieť

Porady

zacat zivnost az v novom roku??

chcem sa opytat?momentalne som zamestnana a chem prejst na zivnost v tom istom kadernictve,v tej istej praci.zaujima ma vsak ci je vhodne prejst na zivnost k 1.12.06 alebo radsej pockat na januar.zaujima ma to hlavne kvoli tomu,ze ci aj ked budem ako zivnostnicka len mesiac budem musiet opdavat v marci dan.priznanie? a kvoli odvodom,lebo mi znama spominala,ze ak bude moja trzba za ten december presahovat trojnasobok min.mzdy,tak po podani dan.priznania a prehodnoteni budem od jula platit vyssie odvody.no a ze ak pojdem na zivnost od januara tak mozem platiti odvody z min mzdy.ako to teda je co je pre mna lepsie?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chudaska je offline (nepripojený) chudaska

    chudaska
    Ak začneš podnikať od januára, tak celý rok budeš platiť odvody z minimálnej mzdy (zdravotné povinne) a do Soc. poisťovne len ak sa rozhodneš dobrovoľne platiť nemocenské, dôchodkové, prípadne poistenie v nezamestnanosti.Ak Ti ide hlavne o tie odvody, tak je pre Teba lepšie začať podnikať až od 1.1.

    zacat zivnost az v novom roku??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.