Zavrieť

Porady

Dohoda na jeden mesiac

Ahojte. Potrebujem informáciu ohľadne dohody.Teraz k 30.11.2006 končím pracovný pomer a nastupujem do druhej spoločnosti. V novembri budem čerpať mesiac dovolenky a mám nastúpiť do tej druhej firmy na základe dohody na celý mesiac. Od 01.12.2006 budem mať už HPP. Ak teda nastúpim v 11/2006 na dohodu, môžem odpracovať plný počet hodín al. len 64? Vyhlásenie mám podpísané u terajšieho zamestnávateľa a odvody mi pôjdu tiež z tohto zamestnania.
Budú mi robiť odvody aj z dohody?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Ivček
    Ahojte. Potrebujem informáciu ohľadne dohody.Teraz k 30.11.2006 končím pracovný pomer a nastupujem do druhej spoločnosti. V novembri budem čerpať mesiac dovolenky a mám nastúpiť do tej druhej firmy na základe dohody na celý mesiac. Od 01.12.2006 budem mať už HPP. Ak teda nastúpim v 11/2006 na dohodu, môžem odpracovať plný počet hodín al. len 64? Vyhlásenie mám podpísané u terajšieho zamestnávateľa a odvody mi pôjdu tiež z tohto zamestnania.
    Budú mi robiť odvody aj z dohody?
    Na DOVP môžeš ročne odpracovať u jedného zamestnávateľa 300 hodín
    Z dohody sa ti zrazí daň a zamestnávateľ z tvojej dohody zaplatí úrazové a garančné poistenie.
    Pokiaľ budeš mať pracovný pomer ešte aj u starého zamestnávateľa kde máš podpísané vyhlásenie tak odvody odvádzaš z tohto zamestnania.

    Ivček je offline (nepripojený) Ivček

    Ivček
    Myslela som, že sa na dohodu vzťahuje len 64 hod. do mesiaca. Tak to asi potom platí, len keď je evidovaný na ÚP. Ďakujem. To ostatné mi je jasné.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Ivček
    Myslela som, že sa na dohodu vzťahuje len 64 hod. do mesiaca. Tak to asi potom platí, len keď je evidovaný na ÚP. Ďakujem. To ostatné mi je jasné.
    Áno limit 64 hodín a 3200 Sk je pre dohodárov ktorí sú na UP.

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    Po preštudovaní celej témy by som mala zopár otázok a dotazov.Prebrala som agendu po kolegynke,ktorá už mala zaevidovaných cca 65 ZC na HPP a cca 10 dohodárov.DoVP vyzerá takto:
    1. Dojednaná pracovná úloha: vodič cestných motorových vozidiel<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
    2. Dojednaný rozsah prác v hodinách spolu: max. 300 hodín/rok<o:p></o:p>
    3. Pracovná úloha bude vykonaná od - do: dd.mm.2006 – do ukončenia prác na stavbe<o:p></o:p>
    4. Zamestnanec vykoná práce:<o:p></o:p>
    a) osobne<o:p></o:p>
    b) za pomoci týchto rodinných príslušníkov : <o:p></o:p>
    5. Dojednaná odmena: xy ,- Sk/hod.<o:p></o:p>
    6. Splatnosť odmeny: v termíne výplat zamestnancov<o:p></o:p>
    7. Ďalšie povinnosti zamestnanca vyplývajú z ustanovení §224 Zákonníka práce.<o:p></o:p>
    Chcela by som sa opýtať:
    - môže byť v odseku 1. uvedená prac. úloha: vodič cestných motorových vozidiel?Je to síce opakujúca sa činnosť, ale DoVP využívame len vtedy, ak sa stavba(väčšinou sa vyváža hlina, kameň, piesok) nestíha ukončiť v dohodnutom termíne,(kde pracujú ZC na HPP) alebo je veľa PN, či dovoleniek. Sú síce prihlásení celý rok, ale sú aj mesiace, kedy ich nepotrebujeme, takže na mes. výkaze je uvedená 0,-.
    - ods. 2 Stačí ak je tam uvedené 300,- hodín ročne? Neviem vobec dopredu, ktorý mesiac kolko hodín odpracujú, takže to neviem vymedziť presnejšie.
    - ods. 3 Musí byť uvedený presný termín v ktorom sa má práca vykonať?
    Prosila by som aby ste mi odobrili či táto DoVP obsahuje všetky náležitosti má podľa zákona obsahovať.
    - Ako je to s vedením dochádzky u dohodárov? Ak máte niekto vzor, budem veľmi vďačná, ak ho sem priložíte, tie kt. sú v tlačivách mi nevyhovujú. Len pre celistvosť, aké doklady pri DoVP musím mať založené okrem Zmluvy, RLFO, Súhlasu s použitím os. údajov a Výplatnej pásky?
    Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek odpoveď.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    sysula
    Chcela by som sa opýtať:
    - môže byť v odseku 1. uvedená prac. úloha: vodič cestných motorových vozidiel?Je to síce opakujúca sa činnosť, ale DoVP využívame len vtedy, ak sa stavba(väčšinou sa vyváža hlina, kameň, piesok) nestíha ukončiť v dohodnutom termíne,(kde pracujú ZC na HPP) alebo je veľa PN, či dovoleniek. Sú síce prihlásení celý rok, ale sú aj mesiace, kedy ich nepotrebujeme, takže na mes. výkaze je uvedená 0,-.
    Vodič cestných motorových vozidiel nie je úloha. Úlohou je vykonanie práce. Napr. Odvoz sutín z miesta A do miesta B.
    - ods. 2 Stačí ak je tam uvedené 300,- hodín ročne? Neviem vobec dopredu, ktorý mesiac kolko hodín odpracujú, takže to neviem vymedziť presnejšie.
    Mala by si uviesť, koľko hodín bude táto úloha trvať. Dôležité bude, koľko hodín ozaj odpracoval a k tomu sa dopracuješ, ak budeš viesť evidenciu odpracovaných hodín.
    - ods. 3 Musí byť uvedený presný termín v ktorom sa má práca vykonať?
    Musíš vymedziť dobu od - do. Viď § 226 ods. 2
    Prosila by som aby ste mi odobrili či táto DoVP obsahuje všetky náležitosti má podľa zákona obsahovať.
    ZP § 226
    (2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne,inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej
    vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

    - Ako je to s vedením dochádzky u dohodárov? Ak máte niekto vzor, budem veľmi vďačná, ak ho sem priložíte, tie kt. sú v tlačivách mi nevyhovujú.
    Prečo je nevyhovujúca? Môžeš si urobiť napr. v Exceli a dáš tam tie údaje, ktoré potrebuješ.
    Len pre celistvosť, aké doklady pri DoVP musím mať založené okrem Zmluvy, RLFO, Súhlasu s použitím os. údajov a Výplatnej pásky?
    Evidencia odpracovaných hodín.
    Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek odpoveď.
    ZP § 223
    (1) Zamestnávateľ môže na plnenie svojich úloh alebo na zabezpečenie svojich potrieb výnimočne uzatvárať s fyzickými osobami dohody o prácach vykonávaných
    mimo pracovného pomeru (dohodu o vykonaní práce a dohodu o brigádnickej práci študentov), ak ide o prácu, ktorá je vymedzená výsledkom a ktorej výkon v pracovnom pomere by bol pre zamestnávateľa neúčelný alebo nehospodárny. Na pracovnoprávny vzťah založený dohodami o prácach vykonávaných mimo pracovného
    pomeru (dohoda o vykonaní práce a dohoda o brigádnickej práci študentov) sa vzťahujú ustanovenia prvej časti.

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    Vodič cestných motorových vozidiel nie je úloha. Úlohou je vykonanie práce. Napr. Odvoz sutín z miesta A do miesta B. - ako tam mám uviesť miesto "B" , ak napr. jeden den vozia na volne priestranstvo vzdialene pol km, a ten isty den neskor na miesto vzdialene 7 km? to sa velmi casto meni aj niekolkokrat do dna..
    Mala by si uviesť, koľko hodín bude táto úloha trvať. Dôležité bude, koľko hodín ozaj odpracoval a k tomu sa dopracuješ, ak budeš viesť evidenciu odpracovaných hodín.Ked to, ako dlho to bude trvat zavisi od mnohych faktorov, napr. od pocasia, od strojnika na bagri za aky cas nalozi 1 furu a pod. Prehklad o tom kolko hodin odpracoval mam, lebo kazdy si pise mesacny vykaz prace..
    - ods. 3 Musí byť uvedený presný termín v ktorom sa má práca vykonať?
    Musíš vymedziť dobu od - do. Viď § 226 ods. 2.Ako som uz písala to sa neda urcit, jedine ak by som zadala radsej dlhsiu dobu.Ale co v takom pripade, ak by som ho potrebovala ale uz by zmluva nebola platna?
    Tak mi to z toho vsetkeho vychadza, ze by bolo lepsie ich zamestnat na HPP..



    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    sysula
    Tak mi to z toho vsetkeho vychadza, ze by bolo lepsie ich zamestnat na HPP..

    Vzhľadom, že práca vodiča vykazuje známky opakujúcej sa činnosti, bolo by to najschodnejšie riešenie. HPP môže byť aj na skrátený úväzok a ak je to úväzok na menej ako 20 hod./týždeň, tak výpovedná doba je 15 dní. Kratší pracovný čas nemusí byť rozvrhnutý na všetky pracovné dni. Pozri si § 49 ZP.
    Pracovný pomer na kratší pracovný čas
    § 49
    (1) Zamestnávateľ môže so zamestnancom dohodnúť v pracovnej zmluve kratší pracovný čas, ako je ustanovený týždenný pracovný čas.
    (2) Zamestnávateľ môže so zamestnancom dohodnúť zmenu ustanoveného týždenného pracovného času na kratší týždenný pracovný čas a zmenu kratšieho týždenného pracovného času na ustanovený týždenný
    pracovný čas.
    (3) Kratší pracovný čas nemusí byť rozvrhnutý na všetky pracovné dni.
    (4) Zamestnancovi v pracovnom pomere na kratší pracovný čas patrí mzda zodpovedajúca dohodnutému kratšiemu pracovnému času.
    (5) Zamestnanec v pracovnom pomere na kratší pracovný čas sa nesmie zvýhodniť alebo obmedziť v porovnaní so zamestnancom zamestnaným na ustanovený týždenný pracovný čas.
    (6) Pracovný pomer na kratší pracovný čas, v ktorom je rozsah pracovného času menej ako 20 hodín týždenne, môže zamestnávateľ alebo zamestnanec skončiť výpoveďou z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Výpovedná doba je 15 dní a začína plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď.
    (7) Na pracovný pomer na kratší pracovný čas podľa odseku 6 sa nevzťahujú ustanovenia § 48 ods. 2 až 4, § 62, § 64 ods. 1 písm. a), b), d) a e), § 71 ods. 2, § 73, § 74, § 76 a § 240 ods. 7.
    (8) Zamestnávateľ informuje zrozumiteľným spôsobom zamestnancov a zástupcov zamestnancov o možnostiach pracovných miest na kratší pracovný čas a
    na ustanovený týždenný pracovný čas.
    http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace.html
    Naposledy upravil Marína : 18.10.06 at 09:16 Dôvod: úprava textu

    Dohoda na jeden mesiac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.