Zavrieť

Porady

pamiatka zosnulých

ahoj poradaci.

kto poradi ako vyrobit peknú kyticu zo živej čečiny a kvetín na pamiatku zosnulých? idem robit prvýkrat a pár dobrých rád by sa zišlo.
vopred dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dám tichú spomienku za poraďáčky, ktoré sú už vo večnosti.
10 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
.
10712800_664344560352071_8820456714262480315_n.jpg  
7 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja si pod pojmom pamiatka evokujem niečo iné - tie oné - bu-bu-bu tekvice - nech sa s tým iní bavia. Na pamiatku stačí sviečka, pozrieť na staré fotky a zaspomínať si na minulosť s nimi.
4 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

.
Dušičky.jpg  
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gapo Pozri príspevok
Ako vnímate amerikanizovanie nášho tradičného sviatku zosnulých, Halloweenom?
lezie mi to na nervy...ja nie som z Ameriky paf.....
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

.

spomínam..jpg  
2 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Tak tie sú naozaj prekrásne. Niet čo dodať. Príroda je plná krásnych materiálov, treba sa iba poprechádzať a materiálu je nadostač, ale urobiť takéto krásne, to je už treba vedieť.
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ako vnímate amerikanizovanie nášho tradičného sviatku zosnulých, Halloweenom?
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Susedka si pridá do hrantíka na okne k jesenným kvetom pár menších okrasných tekvičiek.
Máva to vkusné. Jeseň je spojená s úrodou, môže byť. Koniec.
Inak iba púhy biznis celý Halloween, podpora ekonomiky.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Naposledy upravil Tweety : 01.11.12 at 09:21
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Týmto si spomenieme na všatkých našim blízkych, ktorí už medzi nami nie sú

a týmto osobitne na našich Poraďákov, ktorí už nikde nemôžu nám už nikdy neodpíšu, ale sú tu medzi nami a pozerajú sa na nás tam zhora
1 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja to robím tak,že do polystyrénu napichujem zastrúhanú čačinku podľa veľkosti a podľa tvaru akú kyticu chcem.Ak chcem okrúhlu,tak tá čačinka môže byť každá rovnaká a na husto ju napichám,ak chcem dlhú potom začínam veľkou a končím v strede s malou čačinkou,potom napichám kvety,niečo suché na ozdobu podľa vlastnej fantázie.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Môže byť aj slamový veniec ako základ, tiež prekryť čečinou, a dotvoriť kvetmi a stuhou. Nezabudni- menej je niekedy viac. Prípadne sa treba inšpirovať prechádzkou po trhovisku resp. v okolí cintorína.
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

ak máš veľa čačinky a máš aj veľký konár, tak môžeš urobiť veľkú kyticu tak, že na veľký konár, si budeš z malých kytičiek z čačinky pripevňovať drôtom kytičky - bohato . Bude to vyzerať ako kúpiš veľkú kyticu z kvetinárstva a nie ako veniec.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

dadia1
ahoj poradaci.

kto poradi ako vyrobit peknú kyticu zo živej čečiny a kvetín na pamiatku zosnulých? idem robit prvýkrat a pár dobrých rád by sa zišlo.
vopred dakujem
kedze som kedysi mala vlastne kvetinarstvo, tak tuto temu dobre ovladam...
nachystaj si asi 10cm pekne vetvicky ceciny, kruh /polystyrenovy, slameny, je to jedno aky, len nech je lahky../tenky drátik, ak chces do toho zapracovat um. kvietky, tak si ich nadratkuj tiez na cca 15cm drotiky.
prikladaj zväzky vetviciek cca 4-5 stale na seba a vzdy jedným smerom, aby si prekryla stopky, obtacaj za kazdym zvazkom drotikom,ak nieco bude osstavat, tak to nevadi, na konci to odstrihnes noznickami.pokracuj kym nepokryjes cely kruh.poslednym zvazkom musis skoncit tak aby si sa "stopkou" dostala pod prvy zvazok, teda aby to bolo prekryte.pod drotik lahko vsunies kvietok na dratiku.velkym pomocnikom je aj pistol na voskove tycinky/da sa kupit cca za 300 sk v bau..xe/ktorou prilepis ci uz kvietky alebo slamienky..vela stastia,napadov a sikovne rucky.Fantazii sa medze nekladu.
0 0
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

dadia1
ahoj poradaci.

kto poradi ako vyrobit peknú kyticu zo živej čečiny a kvetín na pamiatku zosnulých? idem robit prvýkrat a pár dobrých rád by sa zišlo.
vopred dakujem
Skús pozrieť na www.living.cz, daj si diskusné fórum a aranžovanie, tam je nápadov ...
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Ja som okrem iných dekorácií robila aj takýto jesenný venček do škôlky. Pani učiteľke sa veľmi páčil a vnukla mi myšlienku, že by to mohlo ísť aj na cintorín - je jednoduchý, originálny a pekný. A čo je veľmi dôležité, je hotový za 30-45 minút !
Kópia – DSC00798.jpg  
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

ked to čítam , zda sa to, ze je to jednoduche. ale určite sa mi stane, ze ked sa budem chciet do toho pustit, tak nebudem vediet ako začat.
mam taku predstavu, ze do toho polystyrenu by som to nejako napichala a potom ozdobila kvetmi.
každý rok som kupovala,ale včera som sa prešla po obchodoch a ceny stúpli tak ukrutne vysoko , že som si povedala, že to skúsim sama.
tak uvidim ako sa mi to podari.

vdaka za rady a želám všetkým pevné ručičky :-))))
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Kúp si plytký pekný kvetináč. Naplň ho hlinou a ponapichuj vetvičky. Ozdob kvetmi. Do kvetináča môžeš dávať aj chrizantémy.
0 0
rede rede

rede je offline (nepripojený) rede

Ja som robila kyticu tak, že do nádoby som dala mach, jednu chryzantému som vložila do nádoby, aby som od oka určila výšku kytice a potom som podľa nej zostrihla všetky chryzantémy na rovnakú dĺžku, ktoré som chcela do kytice použiť. Porozkladala som ich do nádoby, začala som ich ukladať rovnomerne od kraja dookola smerom do stredu. Celé som to upravila tým, že som medzery vypĺňala machom a tak spevnila. Dala som tam ešte krušpán, čečinu a rododendron. Nakoniec som dozdobila suchokvetom. Ak použiješ polystyrén, môže sa ti stať, že sa ti zalomia stonky kvetov, alebo sa urobia veľké otvory a kvety ti tam nebudú pevne stáť (moja skúsenosť).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať