Zavrieť

Porady

Dedičstvo nehnutelnosti

V roku 1982 postavil moj otec garaž ale ona nie je skolaudovana teda nema ani popisne čislo.Otec aj mama zomreli v roku 2005.v katastri mame zaznam len z pozemku od garaže.tohto roku sme chceli konečne dokončit dedič. jednanie stym aby v dedič.sprave bola spomenuta aj garaž.Ale notar nam ju nechce napisat lebo nemá dokazy že existuje aby som šla na mest. urad apytala potvrdenie ze ta garaž tam je. no nepochodila som.na mest. urad sme dali žiadost o dodatoč.kolaudaciu.No oni nam skolauduju ak budeme po dedič. konaní. Je to taký začarovaný kruh.Sme tri sestry a nie je medzi nami dovera tak sestry to chcu mat na papiery .poradte mi ako mam postupovať.da sa urobiť nejaká vínimka?Stavebné povolenie mame takže to nieje čierná stavba?A ak by sme ju konečne skolaudovali aj s popis. čislom ako by sme sa mali medzi sebou vysporiadat?Lebo ja som asi 10 rokov obhospodarovala zahradku ktoru mal otec vprenajme a este stale sa to nevysporiadalo.Zahrada vraj nespada do dedič. konania lebo nemaLV.Je to v takej lokalite kde 1meter štvorový ma cenu 0,50hal.Na pozemku su len stromy a kriky bez vody aelektriny a je tam buda na naradie,Sestry chceli aby cena zahrady a garaže bola rovnaká asi 120 000.ja som stym nesuhlasila lebo garaž bola podhodnotena a zahrada prehodnotena. Ja som im navrhla aby nam to znalec ohodnotil a tak sa dohodneme,Poradte mi prosim ako to vyriešit aby to bolo spravne aby ani ja ani oni neboli škodne proste aby to bolo spravodlivé?ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    garaz> ak mate stavebne povolenie, dajte si geodetom zamerat tu garaz a nechajte si vypracovat na nu znalecky posudok. potom by to notar mal prejednat ako rozostavanu stavbu, resp. ak nie, aspon vam to na katastri zapisu ako rozost. stavbu.

    pozemok> kedze pozemok nie je vo vlastnictve, tak sa nededi. to ze to uzival, nestaci, ibaze by to uzival 10 rokov ako svoje, vtedy by sa to dalo vydrzat.
    Naposledy upravil josh : 18.10.06 at 19:08

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    Geodetovi treba vyslovne povedat, ze stavbu treba oznacit v GP ako rozostavanu, potom vam ju notar prejedna (a na katastri zapisu) ako rozostavanu stavbu, po kolaudacii na zaklade oznamenia a rozhodnutia o urceni supisneho cisla zapise kataster stavbu ako trvalu.

    Zahrada je v prenajme, takze si dovolim s Joshom nesuhlasit, prenajate sa neuziva v dobrej viere ako vlastne. Sestram treba vysvetlit (ak to nezvladnes,nechaj to na notara), ze zahrada sa nededi, a teda je bezpredmetne urcovat jej cenu.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    My mám tiež rozostavanú záhradnú chatku s platným stavebným povolením, ktorá však mala byť skolaudovaná do konca roku 2005. Akosi sme to nestihli, stavali sme keď boli peniaze... Teraz žiaľ manžel nečakane zomrel... čo môžem očakávať? Môžem dostať pokutu že chata nebola skolaudovaná v danom termíne?

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    Magma
    My mám tiež rozostavanú záhradnú chatku s platným stavebným povolením, ktorá však mala byť skolaudovaná do konca roku 2005. Akosi sme to nestihli, stavali sme keď boli peniaze... Teraz žiaľ manžel nečakane zomrel... čo môžem očakávať? Môžem dostať pokutu že chata nebola skolaudovaná v danom termíne?
    Treba "pokutujucich" predist a poziadat na stavebnom urade o predlzenie terminu, ktory bol rozhodnutim urceny na dokoncenie stavby.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    áno, lenže stavebné povolenie bolo vydané pre oboch a som už len sama, takže podľa mňa do dedičského s tým nepohnem, iba som chcela vedieť či sa za to dáva pokuta, ak má s tým niekto skúsenosti...

    Dedičstvo nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.