Zavrieť

Porady

Dobropis k FA z predchadzajuceho roku

Chcel by som sa spytat, ak mam FA vystavenu v decembri 31.12. a viem , ze mi nebude cela uznana (zdr. poistovna urci kolko mi uhradi) a budem musiet k nej dobropisovat. Tak ten dobropis dam uz do noveho uctovneho roku oddelene od povodnej FA ? A v starom uctovnom roku sa bude povodna FA povazovat za prijem aj v danovom priznani v plnej vystavenej vyske ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Gard
    Chcel by som sa spytat, ak mam FA vystavenu v decembri 31.12. a viem , ze mi nebude cela uznana (zdr. poistovna urci kolko mi uhradi) a budem musiet k nej dobropisovat. Tak ten dobropis dam uz do noveho uctovneho roku oddelene od povodnej FA ? A v starom uctovnom roku sa bude povodna FA povazovat za prijem aj v danovom priznani v plnej vystavenej vyske ?
    Sme v PÚ. Faktúra vystavená 31.12. 06 s dátumom dodania tovaru/služby v 12/06 bude výnosom r.2006 v plnej výške. O poisťovňou neuznanej sume vo chvíli vystavenia faktúry ešte nemôžeš vedieť, vyúčtovanie z jej strany príde neskôr .

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Ja to dávam na dohadné položky veď u každej poisťovne viem približne koľko
    mi neuznajú. A do času podania DP mi to vyúčtovanie príde.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    AHA
    Ja to dávam na dohadné položky veď u každej poisťovne viem približne koľko mi neuznajú. A do času podania DP mi to vyúčtovanie príde.
    To je trošku čudné, predsa faktúry vystavujeme za vykonané práce alebo dodávku čo vieme presne špecifikovať a dokladovať, tak aj očakávame plnú úhradu. Ak odberateľ časť neuzná je povinný písomne oznámiť dôvod krátenia. Predsa pri vystavení Fa nemôžem sám sebe tvrdiť že mi napr. 30% nezaplatí.
    Pekný deň...

    Gard je offline (nepripojený) Gard

    Gard
    To je omyl. Pri vykazovani-fakturovani zdravotnej starostlivosti si sice lekar urci kolko ma zdr. poistovna zaplatit ale poistovna ma vlastnu databazu poistencov a vykonov a podla nej si urci kolko skutocne zaplati (uzna). Faktura od lekara je iba akymsi odhadom (navrhom) na zaplatenie. Vo VSZP je to kazdomesacna prax.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Neviem ako vy ale ja vediem účtovníctva piatim lekárom a naozaj sa dá urobiť
    u každej poisťovni ak nevznikne iná závažná chyba odhadnúť na neakých 500,- Sk presne koľko mu poisťovňa neuzná a pokiaľ by som to nechcela robiť odhadom tak decembrové vyúčtovanie mi dôjde vo februári takže mám podklad
    od, ktorého sa dá odraziť.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nuž, s lekármi to možno majú poisťovne inak zariadené. Účtujem optiku, pri vystavení faktúry prikladáme okrem receptov sumár faktúry s rozpisom úhrady každého "pacienta" a úhrady poisťovne. Poisťovňa nám následne pošle doklad o jej zúčtovaní našich receptov a v prípade, ak vylúči nepríslušnú sumu , až na základe tohoto vyúčtovania vystavíme "dobropis". Nerobíme ho na základe nejakého odhadu , účtujeme o presných sumách.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    AHA
    Ja to dávam na dohadné položky veď u každej poisťovne viem približne koľko
    mi neuznajú. A do času podania DP mi to vyúčtovanie príde.
    Môžeš prosím popísať tvorbu a spôsob účtovania týchto dohadných položiek?

    Dobropis k FA z predchadzajuceho roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.