Zavrieť

Porady

Kontrola PS - problém!!!

Ahojte všetci,
prosím Vás o pomoc pri nasledovnom probléme:
vykonala som kontrolu PS a vypísalo mi, že sumy v strediskách nesúhlasia so sumou vo firme - účet ... , sumy A a P sú rozdielne. Čo s tým teraz???
Som bezradná. Riešil niekto s podobný problém??? Za ochotu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Skús napísať,čo myslíš pod tými skratkami,neviem či to rovnako všetci chápeme a v akom programe robíš.

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Myslíš tým kontrolu počiatočných stavov?
    Ak ano:

    napr.
    stredisko 1, ucet 211, 500 Sk
    stredisko 2, ucet 211, 200 Sk
    cela firma, ucet 211, 700 Sk

    Ak to takto nemas rozdelene, sumy zo stredisk vymaz ak mozes a daj si pociatocne stavy len na celu firmu.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Lenže potom má problém si pozrieť jednotlivé strediso s PS.
    Je problém len v strediskách?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ja mám podobný problém. Zadávala som stredisko v priebehu roka. Na toto stredisko som si vytvorila aj úpne nové analytické účty. Program MRP sa na mňa hnevá pri kontrole počiatočných stavov. Nechcem ku stredisku zadať pokladňu, banku, dodávateľov a odberateľov analytiku, lebo by to bol nezmysel. Vypisuje mi nesúlad počiatočných stavov aj pri účtoch, ktoré som pre stredisko nepoužila. Počiatočné stavy na stredisku som mala nulové.Považovala som to len za chybu krásy programu. Počiatočné stavy pred zadaním strediska mi súhlasili.
    Strelec - rebelant sonahelenamaria
    Prepáčte, účtujem v MRP WIN a len za celú firmu, strediská nemáme. Keď som si vytlačila Súvahu, tam sa mi aktíva a pasíva rovnajú. Tak neviem...?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Aj ja používam MRP WIN. Aký je rozdiel - haliere, alebo veľká suma? Aké sú konečné stavy minulého roku? Je to plynulý prechod z 2005 na 2006, alebo nahodenie počiatočných stavov 2006 ručne?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    pozri 431. Či rozdiel nie je práve v tomto, tento problém som tu na Porade už riešila.
    Napíš presnejšie.

    M&J je offline (nepripojený) M&J

    M&J
    Ahojte všetci! Som čerstvý nováčik, ale už par dní sledujem túto skvelú stránku a hlavne sa učím a zbieram rady, ktoré mi prichádzajú vhod. K tejto téme sa chcem ale pripojiť, pretože mám podobný problém, ale ja pracujem s JÚ a tiež v MRP WIN. Mne sa stalo, že som si chcela priebežne skontrolovať stav účtov vo Funkciach, no zrazu ma to začalo vyhadzovať úplne von z programu a hlása mi chybu. Nijako sa neviem dopracovať k vyriešeniu tohoto problému. Predtým niekedy som čosi prestavovala a zrejme som dačo zle nastavila, no za nič na svete neviem prísť na to, čo. Môže mi niekto poradiť a pomôcť. Za každú radu Vám budem vďačná

    M&J je offline (nepripojený) M&J

    M&J
    lenkak
    Akú chybu vypisuje?
    Po požiadavke vo Funkciách - stav účtu k aktuálnemu dátumu ma vyhodí von z programu a oznamuje mi
    CHYBA:OE:0028:C00587C9
    po stlačení ctrl+alt+delete sa zobrazí
    CHYBA:OE:0028:C003CD12
    potom sa počítač reštartuje a v opakovanej požiadavke na stav účtu ukáže sa mi výstraha - External exception 46.

    Prosím o pomoc, ja neviem čo ďalej.

    M&J je offline (nepripojený) M&J

    M&J
    Robí mi to iba v tom jedinom prípade. No uvažujem, či som neurobila nejaku chybu pri nahrávaní Knihy jázd, ktorá je v DOS-e a k tomu som nahrala aj Tlačový manažer. Myslím, že to radšej zruším a pokúsim sa to nahrať odznova. Skontrolovala som všetky nastavenia v MRP-JÚ a zdá sa mi všetko v poriadku, už sama neviem, čo mám kontrolovať.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    M&J
    ukáže sa mi výstraha - External exception 46
    S tymto problemom som sa uz stretol, vyriesil to prechod z Windows 98 na Windows XP. Pripadne skusit iny pocitac.

    Doplnene: Nasiel som aj lacnejsie riesenie ako je vymena pocitaca alebo operacneho systemu. Skuste na internete pohladat novsie ovladace, hladajte na stranke vyrobcu zakladnej dosky pocitaca.
    Naposledy upravil pingino : 26.10.06 at 10:31
    Strelec - rebelant sonahelenamaria
    Ahojte,
    rozdiel je vyše 700.000,-, konečné stavy mám v poriadku a prechod z 2005 na 2006 bol plynulý. Že by bol problém, ako píšete na 341? 2004 sme boli stratový a v roku 2005 vyšiel základ dane. 1/5 straty som umorovala.
    strata 2004 = 764.908,-
    ZD = 2005 = 147.984,-
    ZD - 1/5 = 0,-

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.