Zavrieť

Porady

Dobrovoľné poistenie FO

Prosím o Vašu pomoc pri riešení môjho problému so Sociálnou poisťovňou:
V januári 2006 som sa osobne odhlásil zo sociálnej poisťovne, nakoľko som poistné platil dobrovoľne a povinnosť platenia poistného mi nevyplynula. Registračný list FO - odhláška je datovaná 23.1.2006.
V júni 2006 mi bol doručený list od riaditeľa pobočky SP s rozhodnutím o nedoplatku na poistnom na nemocenské poistenie v sume 6.000,- Sk. Uvedená suma bola splatená do 28.8.2006 formou splátok.
Do októbra sme si s viacerými referentmi SP niekoľkokrát vymenili korešpondenciu, nakoľko podľa nich máme nedoplatok vo výške 6.982,- Sk. Týmto chcem požiadať o radu, ktoré rozhodnutie je pre mňa rozhodujúce - rozhodnutie riaditeľa pobočky SP alebo referentky za výber poistného? Mám zaplatiť rozdiel, teda 982,- Sk napriek rozhodnutiu riaditeľa? Môže riaditeľ dodatočne svoje rozhodnutie zmeniť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    profesor
    Prosím o Vašu pomoc pri riešení môjho problému so Sociálnou poisťovňou:
    V januári 2006 som sa osobne odhlásil zo sociálnej poisťovne, nakoľko som poistné platil dobrovoľne a povinnosť platenia poistného mi nevyplynula. Registračný list FO - odhláška je datovaná 23.1.2006.
    V júni 2006 mi bol doručený list od riaditeľa pobočky SP s rozhodnutím o nedoplatku na poistnom na nemocenské poistenie v sume 6.000,- Sk. Uvedená suma bola splatená do 28.8.2006 formou splátok.
    Do októbra sme si s viacerými referentmi SP niekoľkokrát vymenili korešpondenciu, nakoľko podľa nich máme nedoplatok vo výške 6.982,- Sk. Týmto chcem požiadať o radu, ktoré rozhodnutie je pre mňa rozhodujúce - rozhodnutie riaditeľa pobočky SP alebo referentky za výber poistného? Mám zaplatiť rozdiel, teda 982,- Sk napriek rozhodnutiu riaditeľa? Môže riaditeľ dodatočne svoje rozhodnutie zmeniť?
    1. vôbec nerozumiem, prečo vznikol nedoplatok na poistnom, pretože ak ste sa odhlásili 23.1.2006, a prestali ste platiť poistné, je to OK, nedoplatok nevznikol,
    2. ak ste sa neodhlásili, ale prestali ste platiť poistné, mohol nedoplatok vzniknúť, a potom platí rozhodnutie SP o výške nedoplatku a spôsobe jeho splácania. Neviem, prečo prebiehala ďalšia korešpondencia s SP, a ako prišli na inú sumu nedoplatku, ak už raz rozhodli o jeho výške,
    3. je potrebné popísať detailnejšie skutočnosti uvedené v listoch SP aj s uvedením paragrafového znenia, aby bolo možné posúdiť vzniknutú situáciu.

    profesor je offline (nepripojený) profesor

    profesor
    Takže:
    1. Nedoplatok vznikol z dôvodu, že účtovníčka ma zabudla odhlásiť z nemocenského poistenia, čo som zistil až náhodne po niekoľkých mesiacoch. Následne, teda od 23.1.2006, som sa odhlásil.
    2. Vzniknutý nedoplatok mi bol oznámený rozhodnutím riaditeľa pobočky SP a následne s referentkou SP bol dohodnutý splátkový kalendár. Splatenie nedoplatku som oznámil na SP, na základe čoho mi odpísali, že podľa ich evidencie tam je stále ešte nedoplatok 982 Sk a treba to riešiť s inou referentkou. Preto som zaslal podrobný rozpis jednotlivých úhrad splátok odporučenej referentke, ktorá opätovne uviedla zostávajúci nedoplatok 982 Sk, a to napriek tomu, že celková suma splátok sa rovnala sume, ktorá mi bola určená rozhodnutím riaditeľa SP. A prípadné ďalšie otázky treba riešiť zasa s inou referentkou...
    Preto je vlastne otázka, ktorú sumu mám zaplatiť - tú, ktorá je na Rozhodnutí riaditeľa SP alebo tú, na ktorej trvajú referentky?
    Ďakujem za radu.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    profesor
    Takže:
    1. Nedoplatok vznikol z dôvodu, že účtovníčka ma zabudla odhlásiť z nemocenského poistenia, čo som zistil až náhodne po niekoľkých mesiacoch. Následne, teda od 23.1.2006, som sa odhlásil.
    2. Vzniknutý nedoplatok mi bol oznámený rozhodnutím riaditeľa pobočky SP a následne s referentkou SP bol dohodnutý splátkový kalendár. Splatenie nedoplatku som oznámil na SP, na základe čoho mi odpísali, že podľa ich evidencie tam je stále ešte nedoplatok 982 Sk a treba to riešiť s inou referentkou. Preto som zaslal podrobný rozpis jednotlivých úhrad splátok odporučenej referentke, ktorá opätovne uviedla zostávajúci nedoplatok 982 Sk, a to napriek tomu, že celková suma splátok sa rovnala sume, ktorá mi bola určená rozhodnutím riaditeľa SP. A prípadné ďalšie otázky treba riešiť zasa s inou referentkou...
    Preto je vlastne otázka, ktorú sumu mám zaplatiť - tú, ktorá je na Rozhodnutí riaditeľa SP alebo tú, na ktorej trvajú referentky?
    Ďakujem za radu.
    Je to situácia minimálne pozoruhodná, ale v SP nie ojedinelá. Splatiť treba takú čiastku, ktorá zodpovedá argumentom, vyplývajúcim z dohodnutého poistenia. A keďže presné čísla na základe zmluvných podmienok nepoznáme, rada môže byť len všeobecná. Navštíviť SP a osobne konzultovať tvrdenia príslušnej referentky. Čísla nepustia.

    Dobrovoľné poistenie FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.