Zavrieť

Porady

HROZNO

Ahojte poraďáci,

neviete niekto poradiť recept na hroznový džémik?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    natascha
    Ahojte poraďáci,

    neviete niekto poradiť recept na hroznový džémik?
    Môžeš skúsiť tento, ale nemám ho odskúšaný.

    Hroznový džem

    P o t r e b u j e t e : 1kg zeleného alebo červeného hrozna (bez jadierok), 2 citróny, 750g zaváracieho alebo kryštálového cukru, 100g vlašských orechov, 75 ml brandy.

    P o s t u p :
    1. Do zaváracieho hrnca dajte hrozno, tenké plátky citróna a cukor. Všetko dôkladne premiešajte, prikryte a niekoľko hodín nechajte stáť - do chvíle, kým sa začne tvoriť šťava.
    2. Zmes uveďte do varu a na miernom ohni varte asi 1 až 1 a 1/2 hodiny; často miešajte, aby sa zmes neprilepila na dno hrnca.
    3. Po odstavení nechajte zmes niekoľko minút postáť. Potom primiešajte opražené vlašské orechy a brandy.
    4. Hotový džem dajte do sterilizovaných pohárov a uzavrite.

    natascha je offline (nepripojený) natascha

    natascha
    Mackovka
    Môžeš skúsiť tento, ale nemám ho odskúšaný.

    Hroznový džem

    P o t r e b u j e t e : 1kg zeleného alebo červeného hrozna (bez jadierok), 2 citróny, 750g zaváracieho alebo kryštálového cukru, 100g vlašských orechov, 75 ml brandy.

    P o s t u p :
    1. Do zaváracieho hrnca dajte hrozno, tenké plátky citróna a cukor. Všetko dôkladne premiešajte, prikryte a niekoľko hodín nechajte stáť - do chvíle, kým sa začne tvoriť šťava.
    2. Zmes uveďte do varu a na miernom ohni varte asi 1 až 1 a 1/2 hodiny; často miešajte, aby sa zmes neprilepila na dno hrnca.
    3. Po odstavení nechajte zmes niekoľko minút postáť. Potom primiešajte opražené vlašské orechy a brandy.
    4. Hotový džem dajte do sterilizovaných pohárov a uzavrite.
    Ďakujem pekne, Mackovka. Skúsim to cez víkend, ale bez toho brandy, lebo mám malé dieťa. Možno, to nebude vadiť, keď ho tam nedám.

    ivetuska je offline (nepripojený) ivetuska

    ivetuska
    natascha
    Ďakujem pekne, Mackovka. Skúsim to cez víkend, ale bez toho brandy, lebo mám malé dieťa. Možno, to nebude vadiť, keď ho tam nedám.
    Miesto brandy mozes skusit aromu.

    Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

    Miriam.x
    Dobrá téma Natascha,tiež máme veľa hrozna a neviem čo s tým. Toto som našla na internete:
    Hroznový lekvár
    3 kg hrozna, 2 dl vína, 1 kg cukru, 1/2 lyžičky kyseliny citrónovej.

    Hrozno popučíme, podlejeme vínom a privedieme do varu. Časť tekutiny necháme odpariť na primeranú hustotu. Pridáme cukor a ešte chvíľu varíme. Horúci lekvár dáme do pohárov a keď povrch zaschne, uzatvoríme ich.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Mackovka
    Môžeš skúsiť tento, ale nemám ho odskúšaný.

    Hroznový džem

    P o t r e b u j e t e : 1kg zeleného alebo červeného hrozna (bez jadierok), 2 citróny, 750g zaváracieho alebo kryštálového cukru, 100g vlašských orechov, 75 ml brandy.

    P o s t u p :
    1. Do zaváracieho hrnca dajte hrozno, tenké plátky citróna a cukor. Všetko dôkladne premiešajte, prikryte a niekoľko hodín nechajte stáť - do chvíle, kým sa začne tvoriť šťava.
    2. Zmes uveďte do varu a na miernom ohni varte asi 1 až 1 a 1/2 hodiny; často miešajte, aby sa zmes neprilepila na dno hrnca.
    3. Po odstavení nechajte zmes niekoľko minút postáť. Potom primiešajte opražené vlašské orechy a brandy.
    4. Hotový džem dajte do sterilizovaných pohárov a uzavrite.
    Tento recept vyzerá super, citrónová šťava želíruje a alkohol konzervuje.
    Škoda, nemám hrozno...

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    Hroznový sirup robil previdelne môj otec, keď boli ešte detí malé. Vždy, keď sme oberali, odobral mušt si do 10 l fľaše a zastavil kvasenie, takže to zostalo stále sladké ako mušt. To zastavenie kvasenia urobil pridaním "salicilu". Ale množstvo už neviem.

    dadulinek je offline (nepripojený) dadulinek

    holka ktorá rada čerpá nové info ...viac dadulinek
    Ženy, a čo so šupkami? My sme kedysi hroznový džémik robili, len nám tam vadili tie šupky. máte na to dáku fintu? Či stačí len prepasírovať?

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Uz som v niektorom inom prispevku pisala, ze stava z akehokolvek ovocia sa da vyrobit v parnom hrnci, ak ho mate je to jednoduche. Bobule date do hrnca, trochu to pocukrujeme a preparime. Ak chceme stavu, stocime do flias, ktore maju sroubovaci vrchnak , otocime a mame, ak chceme lekvar, tak stavu spracujeme s Gelfixom podla predpisu. Je to perfektne hlavne z vonaveho hrozna, ako je napr.modra konkordia.

    jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

    zaneprázdnená mamina jarosenka
    Ten parný hrniec sa dá kúpiť normálne v domácich potrebách? Svokra mi hovorila, že kedysi ho mala, ale stále si neviem predstaviť, ako to vyzerá.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Prepac, nebola som tu. Parny hrniec mam aj ja uz niekolko rokov a ci to este dostat to neviem, ale vyzera to asi tak, ze je trojdielny komplet, dolu sa dava voda, v strede sa tvori ta stava a do vrchneho dierkovaneho hrnca sa dava ovocie. Je to vyborny pomocnik a napr. prave tento hroznovy lekvar je najkrajsi, ale aj najvonavejsi prave z tejto stavy, ale stava sa da pit aj ako cista ovocna stava.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.