Zavrieť

Porady

Pneumatiky na firemne auta

Ako mam zauctovat nakup pneumatik na firemne auta?
Pocula som ze niekto uctuje na 501 a niekto na 511. Co je podla Vas spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    48912
    Ako mam zauctovat nakup pneumatik na firemne auta?
    Pocula som ze niekto uctuje na 501 a niekto na 511. Co je podla Vas spravne?
    Nákup pneu priamo ako spotreba materiálu 501AE.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Iba doplním, ak účtuješ spôsobom A, tak do obstarávacej ceny vchádza aj prípadné obutie a vyzutie pneumatík.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    kalkulka
    Iba doplním, ak účtuješ spôsobom A, tak do obstarávacej ceny vchádza aj prípadné obutie a vyzutie pneumatík.
    Náklady na prezutie považuješ za náklady súvisiace s obstaraním materiálu ? Podľa mňa je to externá služba, ktorá sa má účtovať v účtovnej skupine 51 (keďže ide o udrživanie automobilu, tak konkrétne na 511)..

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Áno, tieto náklady považujem za náklady spojené s obstaraním. A ak vám prepravia tovar, tak to nepovažujete za obstaravácie náklady tovaru? Veď oni tam tie pneumatiky rovno vymenili, tak to považujem za obstarávacie náklady.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kalkulka
    Áno, tieto náklady považujem za náklady spojené s obstaraním. A ak vám prepravia tovar, tak to nepovažujete za obstaravácie náklady tovaru? Veď oni tam tie pneumatiky rovno vymenili, tak to považujem za obstarávacie náklady.
    Pneumatiky na aute mi vymenili, lebo boli napr.obšúchané a teda nepojazdné. Udržujem teda stav svojho majetku a dám ich vymeniť, pneumatiky nepredávam ďalej, netvorím na nich predajnú cenu, neodpisujem ich...

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    Ja by som to nepovažovala za náklady súvisiace s obstaraním. Veď tie pneumatiky môžu vymeniať hore dole - letné/zimné. Ja osobne by som obstaranie pneumatík naúčtovala 501AE a samotnú výmenu na 511AE.
    Naposledy upravil Lucia7 : 24.10.06 at 06:20

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    kalkulka
    Áno, tieto náklady považujem za náklady spojené s obstaraním. A ak vám prepravia tovar, tak to nepovažujete za obstaravácie náklady tovaru? Veď oni tam tie pneumatiky rovno vymenili, tak to považujem za obstarávacie náklady.
    No áno, ak mi pneumatiky donesie napr. na dobierku TEN-EXPRES, tak preprava vstupuje do ceny obstarania materiálu. Ale namontovanie pneumatiky nemá nič s jej obstarávaním.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Akosi mi to vŕta hlavou, tak to si radšej ešte preverím u audítorky. Ďakujem za upozornenie.

    Pneumatiky na firemne auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.