Zavrieť

Porady

Kúpa ojazdeného auta.

Kúpil som ojazdene auto s LPG.Pri menších opravách s ktorími som počítal (11000 tisic) mechanik zistil, nefunkčnosť riadicej jednotky splyňovača a prasknutý výfuk (katalizátor). Oprava 30000 až 35000 tisíc. Auto vlastním mesic. Predch. majiteľa som upozornil na poruchy a židal zľavu z kúpnej ceny, bez výsledku. Mám právo odstúpiť od kúp. predajnej zmluvy, alebo na zľavu? Sú to takzvané skry te závady?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Jednou cestou riesenia tychto problemov po kupe nepodareneho auta, ak je clovek zenaty, je podanie zaloby zo strany manzelky na neplatnost zmluvy,nakolko kupa motoroveho vozidla nie je kupa bezna podla OZ a vyzaduje suhlas oboch manzelov. Ak na kupnopredajnej zmluve nie je podpis manzelky, tak je to jedna z moznosti, ako dosiahnut bez dokazovania neplatnost zmluvy a vratenie si navzajom predmetov zmluvy. Ak ma vozidlo zavady, je treba dokazat, ze predavajuci o skrytej vade vedel pri predaju vozidla. Vedomost o vadnej LPG riadiacej jednotke predpoklada, ze vozidlo sa pri prevadzke na LPG chovalo evidentne inak, ako predtym, malo evidentne znizeny vykon, malo evidentne zly chod motora, takze jazda s vozidlom nebola mozna a podobne. Ak sa vozidlo prejavovalo iba zvysenou spotrebou LPG, co mozu zapricinit aj ine faktory a podobne, tak tazko predpokladat, ze o tom vodic vedel. Kolko vodicov jazdi s vadnou lambda sondou a nevedia o tom, takze je to problem. Najvacsi problem je ten, ze ideme kupovat vozidlo a nezoberieme si zo sebou automechanika, ktory tomu rozumie, ze nedame vozidlo na emisiu,ci celkove testovanie, ktora okamzite zisti, ci su v poriadku emisie, pretoze inak to signaliziuje vadu komponentov a taku kupu radsej ozelieme, aj ked nas stoji par stokorun, najma ,ak datum emisnej kontroly je stary, alebo je podozrivo cerstvy, takze je podozrenie, ze emisie su zmanipulovane.Sudna cesta je vzdy velmi zdlhava, v garazi mame auto, ktore nemozeme pouzivat a sudny spor moze trvat aj roky, najma ak sa dokazuje cez znalecke posudky. A vysledok je tiez mlhavy,najma pri stave nasich sudcov a nasich sudov. Najma moralnom.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Ja by som NIKDY nekupoval ojazdené auto s LPG !!!

    Dovod : Plyn je veľmi lacný a tak sa z autom jazdí "do bezvedomia".

    A je logické, že také auto sa rýchlo opotrebuje a podľa mojho úsudku auto s LPG má VŽDY najazdené okolo 300 000 km , najmenej .

    To by nebolo až také strašné ak by sa majiteľ o auto riadne staral a pri sebamenšej poruche VYMENIL, čo treba.

    lenže to tak zďaleka nie je a potom vidíme dosledok ako sa píše v príspevkoch vyššie, treba nákladnym sposobom do auta investovať , alebo dať zošrotovať.

    Ja hovorím jedno, kúpiť auto ojazdené ÁNO,pred kúpou obhliadnuť so skúseným mechanikom,ak je v poriadku zakúpiť , pojazdiť tak cca niekoľko mesiacov , niekoľko stoviek km , najmä na dlhé trasy , vychytať "muchy"

    a až potom namontovať LPG.

    Ja som tak urobil a už som na aute nabehal 90 000 km,za necelé 3 roky, len na LPG , a som maximalne spokojny.
    Predtým som na ňom dal komplet nové brzdy, čapy riadenia a tlmiče .
    Vymeny oleja a rozvodov nepočítam , ak chcem na aute jazdiť tak musím aj vykonávať údržbu bez toho to nejde.

    Takže tak .

    Ale sanovať svojimi peniazmi niekoho lajdáctvo a nedbalosť , tak to rozhodne nie.
    Naposledy upravil Laco-monter : 26.06.10 at 05:53

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Neviem, čo je všetko v Tvojej kúpnej zmluve(KZ) uvedené. Keďže ide o použité MV, v KZ mali byť uvedené vady a záručná doba, ktorá nemusí byť rovnaká na všetky súčasti MV. Ak tieto vady neboli uvedené v KZ, tak máš právo na odstúpenie od nej. Prikladám Ti vzor. Prispôsob si svojim podmienkam.

    kinderka je offline (nepripojený) kinderka

    kinderka
    Pokiaľ viem, tieto veci sú riešené v Občianskom zákonníku, skús si to tam pozrieť - §§ 596, 597 ... Ako som sa dočítala, predávajúci je povinný upozorniť Ťa na všetky vady, o ktorých vie. Právo odstúpiť od zmluvy by si mal, ak by Ťa predávajúci ubezpečil, že vec je v poriadku a nebola by to pravda. Ak ide o skryté vady, ktoré vyjdú najavo neskôr, máš právo na zľavu. Len si to musíš uplatniť u predávajúceho bezodkladne, max do 24 mesiacov od prevzatia veci (lehota dôležitá pre prípadný súd).

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Ahoj prosím poraďte mi - môj známy si kúpil MV v bazáre. Pokazil sa mu motor, škoda na motore cca 80000Sk. Ako si to má uplatniť u predajcu? V Obč.zákonníku som sa dočítala, že záručná doba na použité veci je 12 mesiacov, lenže o predaji použitých vecí hovorí § 619ods. 2 cit.zákona, a to že záruka sa na ne nevzťahuje. Pri použitých veciach predávajúci zodpovedá za vady, ktoré majú tieto veci pri ich prevzatí kupujúcim, s výnimkou vád vzniknutých použitím alebo opotrebením. Za vady, ktoré sa vyskytnú po prevzatí použitých vecí predávajúci nezodpovedá. Ja vás teraz prosím, ako má ten môj známy postupovať pri reklamácii. Môže odstúpiť od zmluvy, alebo čo mu poradíte. 80000sk je dosť. Má nejaké práva ktoré si môže uplatniť u predajcu. Neviem čo má v kúpnopredajnej zmluve.
    ďakujem prosím pomôžte som bezradná, čítam občiansky zákonník a som z toho vedľa ako taká jedľa.
    Gong

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Nik sa s touto problematikou nestretol? Alebo mi prosím poraďte na koho sa mám obrátiť.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    AHOJ SOMU TU OPAT. Prečítala som už celú poradu, ohľadom týchto vecí, ale nič podobné môjmu problému som nenašla. Asi ste sa nikto s týmto problémom nestretli.
    Ďakujem

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Stretli sme sa sporostredkovane - take jedna babka rozpravala - od znamych - v podstate ide o to, ze kupujuci je mozno vo vasine pripadov aj v prave, len je to skoro nemozne dokazat a hlavne je u nas nerealne sa kvoli takymto sumam sudit. To tam na tych sudoch clovek necha celu mladost + peniaze, co mu este ostali a vysledok je v nedohladne.

    Pocul som ale, ze voci autobazarom byvaju ludia uspesnejsi. Predsa len - tam clovek moze trocha hrozit nejakym stazovanim na Zivnostensky ur. pripadne negativnou reklamou (aj na internete) ak je tam co len trocha seriozny majitel, asi sa bude chciet dohodnut. Oproti FO je clovek v podstate bezmocny.

    Ja osobne som v zivote kupoval mnozstvo ojazdenych aut (pre seba, nie na kseft). Usetril som miliony korun oproti kupe novych a mnohe ojazdene mi sluzili lepsie ako nove. Vzdy som sa spolahol na svoj usudok a obycajne som dobre kupil. Naposledy som ale mal tiez dost naponahlo, isiel som do Francuzska a potreboval som rycho van, auto som poriadne nepozrel a v podstate som naletel takemu podvodnikovi. Nedalo sa z neho nic vyrazit, (bol to taky podnikatel, ako som neskor zistil, zaujimala sa onho aj fin, policia, colnici a pod) nehovoriac o tom, ze v cene mali byt zimne disky (veril som mu, ze ich posle). No tak som v podstate prisiel o nejakych 60.000 za tie disky a opravy.

    Neostava ine, ako brat to s usmevom, ako urcitu statistiku zivota. 9 x sa nieco podari a 10. raz sa to musi zakonite nejako vykompenzovat. Rozhodne nemienim investovat nejaku energiu do natahovania s tym clovekom. Navyse dobra skusenost, ze sa nepoplati polavit v ostrazitosti, nabuduce budem opat opatrnejsi.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Gong, oprava motora za 80 000,- predstavuje vlastne generalnu opravu motora. Problemom je, ze nenapisala si, aka zavada na motore bola predmetom opravy a teda, ci predavajuci mohol vediet o danej oprave, kolko najazdenych kilometrov je uvedene v zmluve, ci opotrebovanie motora odpovedalo stavu kilometrov, ci nebolo auto aspon dva razy po smrti, ci neboli pretacane kilometre, ci ten, co opravoval auto naozaj vymenil iba nutne a poskodene diely, ci si z opravy neurobil kseft. Tvoj znamy mal po rozobrati auta vyhladat sudneho znalca, ktory by zhodnotil poskodene diely, bolo treba zabezpecit svedectvo, ze uvedene diely pochadzaju z daneho vozidla, pretoze teraz sa moze predavajuci branit, ze predlozene diely nie su povodne z tohto vozidla a boli dodane ucelovo a podobne. A zial, asi mu nikto neprekaze opak, ani sudnou cestou, pretoze bude tvrdenie proti tvrdeniu. Kupovat ojazdene auto je vzdy riziko a ak, tak naozaj treba dbat o to, aby predavajuci, ci bazar boli velmi solidni v okoli, treba si pozriet a zistit historiu auta, najma v znackovych servisoch, treba si pozriet na opotrebovanie riadiacej paky, volantu, pedalov...., ci nema auto pretocene kilometre, co je dnes narodnym sportom nielen u nas, ale aj v zahranici, ci auto nebolo dovezene iba na kseft, ci to nie je lego po burke a podobne. Vychodisko z danej situacie nie je jednoduche, neviem o aky typ sa jedna, ale to musi byt zlaty motor, za tie peniaze sa dalo doviest auto aj cele.

    HideMan je offline (nepripojený) HideMan

    HideMan
    Zdravim Vas,

    Pred dvoma tyzdnami som kupil ojazdene auto...
    Zo strany predavajuceho mi boli poskytnute iba dve informacie o tzv. vade vozidla,tieto vady vsak boly viditelne,cize som o nich vedel.
    Po prichode do servisu vsak bolo zistenych ovela viac vaznych skutocnosti,ktore su dost nakladne,tzv skryte vady vozidla.
    Ich cena pri oprave je cca 1700E,za auto som dal 3000E.
    Na kupno predajnej zmluve mam napisane zo strany predavajuceho "Bez zavad".
    Kontaktoval som ho,aby sme sa ako ludia dohodly a vec vyriesili zlavou,no bohuzial z jeho strany zlavu poskytnut nechce,lepsie povedane slubil ze mi posle neaku ciastku naspat,no nic neposlal a uz mi ani nedvyha tel.
    Je mozne tuto viec neakym sposobom riesit?Domahat sa dakej ciastky?
    Pretoze keby som vedel co treba vsetko opravit,rozhodol by som sa urcite nekupit to auto...

    Dakujem velmi pekne za odpoved a radu.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    HideMan Pozri príspevok
    Zdravim Vas,

    Pred dvoma tyzdnami som kupil ojazdene auto...
    Zo strany predavajuceho mi boli poskytnute iba dve informacie o tzv. vade vozidla,tieto vady vsak boly viditelne,cize som o nich vedel.
    Po prichode do servisu vsak bolo zistenych ovela viac vaznych skutocnosti,ktore su dost nakladne,tzv skryte vady vozidla.
    Ich cena pri oprave je cca 1700E,za auto som dal 3000E.
    Na kupno predajnej zmluve mam napisane zo strany predavajuceho "Bez zavad".
    Kontaktoval som ho,aby sme sa ako ludia dohodly a vec vyriesili zlavou,no bohuzial z jeho strany zlavu poskytnut nechce,lepsie povedane slubil ze mi posle neaku ciastku naspat,no nic neposlal a uz mi ani nedvyha tel.
    Je mozne tuto viec neakym sposobom riesit?Domahat sa dakej ciastky?
    Pretoze keby som vedel co treba vsetko opravit,rozhodol by som sa urcite nekupit to auto...

    Dakujem velmi pekne za odpoved a radu.
    no predpokladám, že kupnopredajnu zmluvu si podpisal a tým pádom súhlasil aj s vyhlásením "Bez závad"... takže veľmi ťažko preukážeš, že o závadách si nevedel...

    miky64 je offline (nepripojený) miky64

    bol som,som a ešte chvílku budem ...viac miky64
    nenapisali ste z ktoreho autobazaru ste to kupili ak to bol aaa bazar to bude na dlhe jednanie a pevne nervy

    HideMan je offline (nepripojený) HideMan

    HideMan
    Kupovane to bolo od sukromnej osoby cez inzerat,

    '' Motorove vozidlo ma tieto zjavne zavady : Bez zavad ''

    Kupujuci prehlasuje ,ze mal moznost vozidlo dokladne prehliadnut a suhlasi s jeho tech. stavom - a toto bude asi problem

    Asi nic neporiesim.

    Nebol som v ziadnom servise pred kupov,len som sa previezol,vyskusal vsetko,no pod autom som nebol.

    Dakujem vam za reakcie

    emata je offline (nepripojený) emata

    emata
    Obraciam sa na Vas s prosbou o radu... Tyka sa to kupy 8rocneho auta z bazaru v Cechach. Kedze sa do aut nevyznam, brala som na kupu so sebou cloveka na obhliadku, ktory auto prezrel, vyskusal a zdalo sa mu ok. Najazdili sme na nom (ak ratam aj cestu domov) dokopy maximalne 220km, avsak akurat dnes, po tyzdni, ked sme chceli auto prihlasit na inspektorat, zacalo haprovat centralne odomykanie/ raz reagovalo, raz nie a nedal sa nastartovat motor. Vyzera to tak, ze je nieco s elektrikou, motor uz nenaskoci vobec.
    Mam kupnu zmluvu s bazarom, kde je uvedene, ze som sa dokonale oboznamila so stavom vozidla a kupujem ho v stave, v akom sa nachadza v dobe podpisu a tak ako stoji a lezi… Predavajuci poskytuje 12mes. Zaruku na skryte vady, o ktorych by mohol a mal vediet. Mam aj vybavene papiere o kontrole originality, plus protokol o technickej a emisnej, podla papierov je vsetko ok, lenze auto je v skutocnosti nepojazdne. A ako dalej? Ako je to so zarukou na takuto vadu/ da sa povazovat za skrytu? Mozem dat auto do servisu a oboznamit s tym predajcu? V tom pripade by ma zaujimalo, kto sa ma podielat na uhrade za servis. Alebo mam okamzite pozadovat odstupenie od zmluvy? Problem je, ze mam na prihlasenie auta na inspektorat len tyzden a neviem, ci mam po tychto skutocnostiach auto vobec prihlasit.
    Dakujem Vam za pomoc.

    macco10 je offline (nepripojený) macco10

    macco10
    Ahojte. AJ ja prosim o radu, niekoho skuseneho, kto sa vyzna. dakujem vopred. moj problem:
    Prosim o radu. Predal som ojazdene auto. Kupujuci auto odskusal, oboznamil som ho s vadami a s tym, co bolo na aute vymenene. uzavreli sme zmluvu podla tohto prilozeneho vzoru (vid. priloha). na aute bola vymenena spojkova sada, to som kupujucemu povedal. v aute nieco aj hucalo, on tvrdil, ze spojkove lozisko, ale pri kupe si bol toho vedomy. teraz ma telefonicky kontaktuje, ze asi je to spojkove lozisko, ci naozaj bolo vymenene. ja som mu povedal, ze spojkova sada bola komplet menena, povedal som mu to uz pri predaji. teraz chce, aby som to vyriesil. ma na to narok, pravo? chcem s nim jednat seriozne, ale nemienim platit nieco, co nemusim. kupoval auto, ktore ma 11 rokov a najazdnenych takmer 170tisic km. ale ta spojka menena bola, ci uz bol novy diel vadny alebo nie, to ja neviem a nemam ako zistit.

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Mal som teraz taky podobny pripad... Nechcem ta strasit ale neuspejes asi... Mozno sa ti auto pokazilo tym, ze bolo pouzivane co je normalne ale mozno si narazil na podvodnikov ako ja!!! Ja som si dal auto preverit aj v autorizovanom servise pred kupou.... Nasli tam par chyb ale to boli drobnosti za par eur. Inac nic. Po tyzdni mi odisla hlava a rozpadol sa katalyzator... Plus technici v autorizovanom servise ale uz u mna doma zistili, ze s motorom bolo nieco robene, nakolko sruby nesedeli na motore, niekde boli, niekde ani neboli...!!! Toto sa mi stalo po tyzdni od kupy auta a presiel som na nom cca 800km...
    Zmluvu som mal velmi dobru a poziadal som znameho sudcu a aj pravnika o pomoc... Ich odpoved??? Je to beh na dlhu velmi dlhu trat...
    Kym zacnu sudy konat, pojednavania atd.... Auto by si nemohol vobec pouzivat a napr by to trvalo 2-3roky... Tym by si bol uplne bez auta, ktore by stalo, korodovalo a stracalo na cene... A aj keby sud vyhras dotycny panko povie na sude, ze peniaze nema a splacal by ti to auto napr po 20€ mesacne... A kym by ti ho splatil, tak... Chapes?! Poradili mi ho bud opravit alebo predat... Predal som ho v poskodenom stave cim som prerobil cca 1300€... Potesi
    V dnesnej dobe kupovat ojazdene auto je ako kupovat macku vo vreci... Bud alebo. Hop alebo trop. Podvodnikov je vela...
    Je na tebe ako sa rozhodnes. Skus zohnat diely z nejakej buracky... Nove su velmi drahe ako ten katalyzator napr....
    A pre panov podvodnikov odkaz!!! Vyhybajte sa mi lebo ked vas zbadam za seba nerucim!!! Male upozornenie pre hajzlov ludi...

    emata je offline (nepripojený) emata

    emata
    stanco007 Pozri príspevok
    Mal som teraz taky podobny pripad... Nechcem ta strasit ale neuspejes asi... Mozno sa ti auto pokazilo tym, ze bolo pouzivane co je normalne ale mozno si narazil na podvodnikov ako ja!!! Ja som si dal auto preverit aj v autorizovanom servise pred kupou.... Nasli tam par chyb ale to boli drobnosti za par eur. Inac nic. Po tyzdni mi odisla hlava a rozpadol sa katalyzator... Plus technici v autorizovanom servise ale uz u mna doma zistili, ze s motorom bolo nieco robene, nakolko sruby nesedeli na motore, niekde boli, niekde ani neboli...!!! Toto sa mi stalo po tyzdni od kupy auta a presiel som na nom cca 800km...
    Zmluvu som mal velmi dobru a poziadal som znameho sudcu a aj pravnika o pomoc... Ich odpoved??? Je to beh na dlhu velmi dlhu trat...
    Kym zacnu sudy konat, pojednavania atd.... Auto by si nemohol vobec pouzivat a napr by to trvalo 2-3roky... Tym by si bol uplne bez auta, ktore by stalo, korodovalo a stracalo na cene... A aj keby sud vyhras dotycny panko povie na sude, ze peniaze nema a splacal by ti to auto napr po 20€ mesacne... A kym by ti ho splatil, tak... Chapes?! Poradili mi ho bud opravit alebo predat... Predal som ho v poskodenom stave cim som prerobil cca 1300€... Potesi
    V dnesnej dobe kupovat ojazdene auto je ako kupovat macku vo vreci... Bud alebo. Hop alebo trop. Podvodnikov je vela...
    Je na tebe ako sa rozhodnes. Skus zohnat diely z nejakej buracky... Nove su velmi drahe ako ten katalyzator napr....
    A pre panov podvodnikov odkaz!!! Vyhybajte sa mi lebo ked vas zbadam za seba nerucim!!! Male upozornenie pre hajzlov ludi...
    Tak to fakt potesi... Ja som auto dala nakoniec do opravy, zacalovala cca 200eur za palivove cerpadlo a nahlasila. Zatial jazdi, ale chcem na nom riadne skontrolovat este par veci, pretoze v servise prisli este na par dalsich "drobnosti", ktore sa maju vymenit... Ked som rozmyslala nad reklamaciou v bazare, tiez som uvazovala podobne ako ty, t.j. ze by som zrejme neuspela a auto by mi trcalo cely cas na dvore. Ako napr. jeden od nas, co sa sudi s bazarom 5 rokov a auto mu uz zhrdzavelo komplet, prislo o kolesa a ma uplne zniceny lak. Takze po skonceni sudu pojde auto do srotu.
    Smola je, ze bazar sa za chyby na aute vyhovori na bezne opotrebovanie, ale myslim, ze je rozdiel v opotrebovani nejakej beznej suciastky (svetla) a rozdiel napr. v opotrebovani motora. Co je teda bezne opotrebovanie? Ved ak je auto nepojazdne po par km a nemoze sa vyuzit na ucel, na ktore bolo kupene, by reklamaciu uznat mali, lebo zrejme auto nastavili tak, aby tych par km vydrzalo... Alebo sa mylim? Takymto pristupom mozem povymienat komplet vsetky diely na celom aute a za tu sumu, co by som donho vrazila, by som mala pomaly na nove! Chapem, ze ojazdene auto si ziada aj nejaku investiciu, proti tomu nemam nic, ale odtial-potial.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    macco10
    na aute bola vymenena spojkova sada, to som kupujucemu povedal. v aute nieco aj hucalo, on tvrdil, ze spojkove lozisko, ale pri kupe si bol toho vedomy.
    Pokiaľ to kupujúci pri skúške akceptoval, v zmluve to potvrdil (bol oboznámený) svojim podpisom, je to už len jeho problém. Vada (nedostatok) predsa nebol zamlčaný, alebo utajený.
    teraz ma telefonicky kontaktuje, ze asi je to spojkove lozisko, ci naozaj bolo vymenene. ja som mu povedal, ze spojkova sada bola komplet menena, povedal som mu to uz pri predaji. teraz chce, aby som to vyriesil. ma na to narok,
    Žiaľ pre kupujúceho, už nemá, nakoľko bol predsa pri predaji oboznámený so skutočným stavom. Čo sa týky výmeny spojkového ustrojenstva, pokiaľ si to dával robiť v servise - tak tam fakt nezistíš, či menili aj ložisko (žiaľ, skutočnosť je taká, že si často naúčtujú práce a materiál, ktoré nevykonali).

    macco10 je offline (nepripojený) macco10

    macco10
    misoft Pozri príspevok
    Pokiaľ to kupujúci pri skúške akceptoval, v zmluve to potvrdil (bol oboznámený) svojim podpisom, je to už len jeho problém. Vada (nedostatok) predsa nebol zamlčaný, alebo utajený.


    Žiaľ pre kupujúceho, už nemá, nakoľko bol predsa pri predaji oboznámený so skutočným stavom. Čo sa týky výmeny spojkového ustrojenstva, pokiaľ si to dával robiť v servise - tak tam fakt nezistíš, či menili aj ložisko (žiaľ, skutočnosť je taká, že si často naúčtujú práce a materiál, ktoré nevykonali).
    menil to moj dobry znamy. vymenil celu sadu. ale nevravim, moze sa stat, ze bol uz novy diel vadny. zial kupujuci zmluvu podpisal a vedel o tom. som ochotny mu poskytnut doklad o kupe, alebo reklamovat v predajni diel, ak by bol naozaj vadny. ale hradit isto nic nebudem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.