Zavrieť

Porady

Ani som nezačal a už končím

Ahoj Zlatí poraďáci. Od apríla 2006 som začal podnikať, rsp. som si založil živnosť. Už predtým som zakúpil nákl. mot. voz. ktoré som nahlásil pri prepise na moje meno-názov firmy. / Pepa Cmolík DONOS / Avšak nastali zdravotné problémy a s podnikaním som vôbec nezačal. Žiadne užívanie mot.voz. žiadne náklady, žiadne odpisy. Auto je t.č. v depozite. Nakoľko zdr. stav je stále na ..........., rozhodol som sa auto predať. Nakoľko nevidím zlepšenie. Som registrovaný ako štvrťročný platca DPH. Avšak podávam "nulové" štvrťročné DPH. keďže nepodnikám.Nákladné voz. som zakúpil za svoje peniaze, teraz mám výhodného kupca. pýtam sa, môžem ho normmálne predať bez DPH, možem ho predať tak aby som sumu nevykazoval ako príjem v podnikaní, pretože som prešiel iba 22 km na STK. a na prepis pri Dopr. inšpektorát. Predávam ho za tú istu sumu ako som ho kúpil /400 tis.sk./ Ďakujem za seba a za všetkých za obrovskú pomoc ktorú na daňových úradoch nedostanete .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ani som nezačal a už končím

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.