Zavrieť

Porady

Čo uvariť na zasnuby??

Ahojte účtovníčky-kuchárky!
Prosím ak by ste vedeli poradiť, čo na malú rodinnú oslavu zásnub uvariť ako druhé? Nemôže to byť vyprážané. Rozmýšľala som nejako upiecť mäso plnené salámou a syrom k americkým zemiakom a ryži. Len neviem, ako pritom postupovať. Alebo nemáte iné rady?
Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Si spomenula plnené. Mama zvykieva robiť plnené mäsové rolády. Pomleté mäso rozotrie, položí podľa chuti ingrediencie, zvinie a upečie. Robieva rôzne druhy, so šampiónmi, šunkou, syrom, kápiou, ... Keď je to pokrájané, pekne to vyzerá a k tomu sa môže spraviť aj syrová roláda. Hm, ma napadlo, že sa to môže jesť aj studené, takže to skôr nie...
    PS: Ale je to chutné.
    PPS: Gratulujem k zásnubám.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    A čo tak kuracie prsia, okoreniť opiecť, naukladať na veľký plech, zmestí sa ich určite 20, trošku podliať vodou, potom ako na pase ukladať po polovičke broskyne, dať šunku a plátok syra a ešte na chvílku do rúry, aby sa syr roztiekol. K tomu môžu byť americké zemiaky, alebo hranolky /dostať kúpiť také čo pripravíš bez oleja, stačí vysypať na plech, takže máš naraz velké množstvo a ryžu môžeš mať tiež dopredu urobenú s hráškom kukuricou a mrkvou. Dáš kopček ryže, trochu zemiakov, lístok hlávkového šalátu a na to mäsko zapečené so syrom. Vyzera to pekne a celkom rychlo sa to dá pripraviť. Robila som pre väčšie množstvo ľudí a vyzeralo to pekne. Gratulujem k zásnubam. Všetko najlepšie.

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Pripravíme si mäso ako na rezne. Zmiešame si soľ, čierne korenie, napr. orientalne korenie, červenú papriku, ... podľa chuti. Mäso okoreníme touto zmesou a položíme na pekáč, na ktorý sme naliali trochu oleja. Na mäso dáme slaninku (lepšie už upečenú), šunku, do ktorej dáme šampióny, na to plátok syra alebo postrúhaný syr, potom postrúhame maslo a posypeme strúhanku. Podlejeme trochou vody a pečieme pri 180 st. 60 - 70 minút.

    Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

    Lucuš
    Gratulujem k zásnubám.
    Môžeš spraviť aj kurča na čiernom pive, moja rodinka si vždy oblizuje prstíčky a hlavne s tým nie je skoro žiadna robota.
    Takže kurča rozdeliš na porcie, osolíš, okoreníš /čier. kor. mleté, rasca, korenie na kurča, paprika, ja dávam aj trošku čili/ a zaleješ 1 čiernym pivom napríklad večer a ráno upečieš mäso sa ti krásne naloží a podlievaš len výpekom. Tak skús a uvidíš, prajem aby ti to vyšlo.

    betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

    betyna8
    Tiež sa pripájam ku gratulantom.
    Na mojích zásnubách sme papali ako hlavné jedlo čínu, resp. kuracie soté s hranolkami a ryžou. Ak to má byť malá oslava, určite to nebude problém pripraviť.
    Ak by si chcela, mam aj dobrý receptík na kuracinu s olivovou omáčkou, zatial chutila každému.

    LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

    LubicaN
    Gabi03
    Si spomenula plnené. Mama zvykieva robiť plnené mäsové rolády. Pomleté mäso rozotrie, položí podľa chuti ingrediencie, zvinie a upečie. Robieva rôzne druhy, so šampiónmi, šunkou, syrom, kápiou, ... Keď je to pokrájané, pekne to vyzerá a k tomu sa môže spraviť aj syrová roláda. Hm, ma napadlo, že sa to môže jesť aj studené, takže to skôr nie...
    PS: Ale je to chutné.
    PPS: Gratulujem k zásnubám.
    ...ja by som sa priklonila k tomuto variantu... Ja to robievam na Veľkú noc a tiež na Silvestra. Studené na misu, ale aj teplé so zemiakovou kašou... Pre upresnenie pomleté mäso - prerastaný bôčik alebo pliecko sa ochutí vegetou a pridá sa tam mlieko (množstvo si nepamätám, musím pozrieť doma. Vďaka tomu mlieku to nebude mastné a má to lepšiu konzistenciu na "capkanie") a nechá sa odstáť v chlade. Medzitým si pripravíš praženicu s cibuľou a hríbikmi. Väčší kus igelitu navlhčíš vodou a na to "rozcapkáš" to mäsko, natrieš praženicou, posypeš šampiňónmi, kápiou, hráškom, kukuricou, ja tam strčím aj celú klobásu a poprihadzujem čo ma napadne aby to bolo krásne farebné... Potom to za pomoci igelitu zviniem do rolády. Túto preložím na alobal a pevne zviniem, konce vytočím dovrchu, aby nevytiekla klobásková šťavička... Preložím na plech, celé to podlejem vodou a by mi to neprihorelo a pečiem... vyzerá to super...a chutí ešte lepšie...

    ...Gratulujem a nech všetko vyjde lepšie ako podľa najkrajších predstáv...

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Ja by som Ti navrhla také riešenie, ktoré sa mne na každej oslave osvedčilo. To preto, aby si si aj Ty trochu užila rodiny a nekmitala v kuchyni.

    Po hlavnom jedle priprav "švédsky stôl" s klasikou, podľa toho čo stihneš. Napr. Zeleninový šalát, cestovinový, či zemiakový šalát, mrkva s ananásom, vyprážané kuracie stehná či prsia, alebo niektorú z horepopísaných špecialít. Každý nech si berie potom už podľa chuti a môžete sa vytešovať.
    Ako maličký bonusik by ste mohli mladým prípitok pripraviť tak, že obrúčky navlečiete na mašličku a upevníte na spoločný pohár /čašu/ a rečník pri teplom slove túto mašličku prestrihne a obrúčky padnú na dno pohára. Mladí sa prepracujú k obrúčkam až po vypití ich prvého spoločného prípitku.

    maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

    verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac maca.tt
    Jara
    A čo tak kuracie prsia, okoreniť opiecť, naukladať na veľký plech, zmestí sa ich určite 20, trošku podliať vodou, potom ako na pase ukladať po polovičke broskyne, dať šunku a plátok syra a ešte na chvílku do rúry, aby sa syr roztiekol. K tomu môžu byť americké zemiaky, alebo hranolky /dostať kúpiť také čo pripravíš bez oleja, stačí vysypať na plech, takže máš naraz velké množstvo a ryžu môžeš mať tiež dopredu urobenú s hráškom kukuricou a mrkvou. Dáš kopček ryže, trochu zemiakov, lístok hlávkového šalátu a na to mäsko zapečené so syrom. Vyzera to pekne a celkom rychlo sa to dá pripraviť. Robila som pre väčšie množstvo ľudí a vyzeralo to pekne. Gratulujem k zásnubam. Všetko najlepšie.
    dnes som mala rodinnú návštevu a chcela som pripraviť niečo iné ako len rezne ,tento recept mal veľký úspech,len som spravila jednu chybu,nechala som dlho v trúbe zapekať rezne a syr sa trocha usušil.napriek tomu to každému lelmi chutilo.

    Čo uvariť na zasnuby??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.