Zavrieť

Porady

Knihy

Čo by ste odporúčili na čítanie pre 10 ročné dievčatá?
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Sú to v podstate ešte deti takže nejakú Disneovku-Popoluška a pod. Najlepšie by ale bolo ísť priamo do kníhkupectva a tam si nechať poradiť od predavačky.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ja by som po čerstvej skúsenosti odporučila Dennik princeznej. Je ich 7. Je to skvelá séria kníh. Mám ich všetky prečítané a moja 7ročna dcera lúska s mojou maličkou pomocou už druhú.
0 0
ozin ozin

ozin je offline (nepripojený) ozin

Ak má rada zvieratká je séria kníh Psia hliadka, alebo tiež od Tomasa Brezinu séria Sedem labioek za Penny. Mojim dievčatám sa tiž páčili Denník princeznej a od tej istej spisovateľky Typické americké dievča, teraz to už má aj pokračovanie. Veľmi dobré knihy má pre dievčatá aj anglická spisovateľka Jacquline Wilsonová/ Prvé lásky , Prvé bozky... je to taká séria kníh o štyroch kamarátkach. Je to veľmi vtipné.
0 0
Lucuš Lucuš

Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

V tomto veku sú už prvé lásky a keď si seba pamätám v tomto veku veľmi sa mi páčili čítať také romány.
Tak veľa zdaru s výberom.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Lucuš
V tomto veku sú už prvé lásky a keď si seba pamätám v tomto veku veľmi sa mi páčili čítať také romány.
Tak veľa zdaru s výberom.
Ja si pamätám sériu knižiek Medzi nami dievčatami. To bolo naozaj dobré čítanie. Škoda, že už také nikde nevidieť.
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
A co by ste mi radili pre 14 rocnu babu - knihomol.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

bazil
A co by ste mi radili pre 14 rocnu babu - knihomol.
Tie princezovské určite. Ale ja tak po puberte som citala aj Bedárov a celkom sa mi to páčilo.
0 0
ozin ozin

ozin je offline (nepripojený) ozin

Moja 14 ročná sa pustila do čítanie románov od Dana Browna/ Da Vincihi kód a ostatné...neviem či je to dobrý nápad ale ich prečítala skôr ako ja. Tiež je knihomol, a rada čítala aj Harryho Pottera, postupne ako vychádzali.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Lucuš
V tomto veku sú už prvé lásky a keď si seba pamätám v tomto veku veľmi sa mi páčili čítať také romány.
Tak veľa zdaru s výberom.
A pozor aby ste nedopadli ako moje krstňatá v tom čase 10 a 11. Tá staršia dostala v škole knihu za odmenu a našťastie sa s ňou aj došla pochváliť. Už pri názve mi zablikala kontrolka a poprosila som ju, či by mi tú knihu požičala. Milé dámy moja kontrolka nesklamala-kniha prístupná minimálne od 15 r. ale skôr až od 18. Na opise milujúcej sa dvojice pre dospelých nie je nič, ale akú šarapatu v detskej hlavičke to môže spôsobiť. No skoro som z kože vyskočila a upozornila na to aj švagrinú. Ja byť na jej mieste tú knihu osobne oplieskam o hlavu riaditeľovi školy a následne tej osobe, ktorá takúto literatúru zakúpila.
0 0
ozin ozin

ozin je offline (nepripojený) ozin

Moja 14 ročná sa pustila do kníh od Dana Browna/ Da Vinciho kód a tie ostatné, prečítala ich skúr ako ja. Tiež rada čítala Harryho Pottera postupne ako vychádzali. A tiež je knihomol..
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Harry Potter, Denník princeznej, Anna zo Zeleného domu, až po 8. diel, Domasta: Povesti o hradoch, Verneovky, bývalá edícia Čajka, Austenovej romány: Pýcha a predsudok, Emma, Rozum a cit, atď, sestry Bronteové , Zdena Frýbová, Remarque, ...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Dav, mám skúsenosti, že Verneovky edíciu Stopy a nejaké zaľúbené historické a pod. dnešné deti nejako nemusia, ešte tak Traja pátrači. Hm.. Zdena Frýbová je trochu ťažšia pre 10-14 ročné , ale je dobrá.. len obdobie komunizmu naše deti nejako nechápu.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Bionda
Dav, mám skúsenosti, že Verneovky edíciu Stopy a nejaké zaľúbené historické a pod. dnešné deti nejako nemusia, ešte tak Traja pátrači. Hm.. Zdena Frýbová je trochu ťažšia pre 10-14 ročné , ale je dobrá.. len obdobie komunizmu naše deti nejako nechápu.
Veď o to ide pri čítaní - vžiť sa do obdobia ,o ktorom čítam a spoznať ho.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
keď je knihomil čo tak Gričské čarodejnice. Názov presný neviem, ale boli hrubánske knižky, ešte počas ZŠ som ich zmákla.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
o tych gričských viem svoje. vecer ich citat nemozem lepi mi. prvu mam precitanu. este 3 ma teda cakaju.
ale pippi dlhu pancuchu od astrid lingrenovej som precitala niekolkokrat - a to uz som bola dospela - ked som sa do polnoci vychechtavala pod paplonom

nezne, jemne zalubene dievcenske romaniky z vydavatelstva cajka? - ak si dobre pamatam - boli v mojej rannej puberte mnam.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
tiny77
Senior Member

Členom od: 27-04-06
Miesto: KošiCCCCe


máš veľmi pekné miesto pôsobenia.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac

máš veľmi pekné miesto pôsobenia. [/QUOTE]

dikes
ale skoda ze ma to nenapadlo skor. u niekoho som to uz tusim videla. a tak uznanie posuvam originalu.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Ja som v jej veku čítal kovbojky a hrali sme sa na partizánov. Na dievčence sme začali kukať neskoršie. Nejaká pekná romanca by pre ňu bola vhodná.
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
No, tak Troch pátračov má odčítaných hádam všetkých, práve som chcel ju nejako zaujať aj klasickými dievčenskými románmi, kolegyńa mi poradila Jedinú a pod. ale poviem Vám doma som sa dočkal výsmechu, pre ňu sú to vraj voloviny. Tak neviem, babám asi nerozumiem, horšie je že ani tej svojej.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Zlatý fond slovenskej literatúry v elektronickej podobe bezplatne sprístupnilo vydavateľstvo denníka SME. Kto máte záujem, môžete čítať :
http://zlatyfond.sme.sk/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať