Zavrieť

Porady

Zvlhčovač vzduchu

Chcela by som Vás poprosiť o skúsenosti /pozitívne aj negatívne/ so zvlhčovačom vzduchu /v sekcii Domácnosť mi nik neporadil/. Potrebovala by som ho kúpiť kvôli synovi a neviem podľa čoho ich posudzovať. V predajniach mi dokážu akurát prečítať letáčik, ktorý je v krabici. Je toho viac druhov a ja neviem, ktorý je dobrý. Má niekto skúsenosť s takým "tučniakom" od firmy SOLAC.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Vyskúšali sme už niekoľko druhov zvlhčovačov. My máme jeden čo tu vodu prevára viac "žerie" elektriku,ale už nič nepotrebuješ. Druhý máme ako čističku vzduchu a zároveň aj zvlhčuje vzduch, ale musíme do vody dávať prášok,ktorý zabraňuje množeniu baktérii. Mali sme aj ultrazvukový ten bol nehlučný, ale na nábytku bola z neho biela vrstva prášku (chlór...)Nám sa osvedčila viac tá čistička, ale je trochu drahšia. Ale čo neurobíme pre zdravie detí :p
    Maja

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Ďakujem za Vaše rady. Maja chcela by som sa Ťa spýtať na typ /názov/ toho zvlhčovača s čističkou, ak by si vedela tak aj cenu samotného prístroja a tých granuliek ktoré sa tam pridávajú. Aby som mala akú-takú predstavu. Radšej priplatím za kvalitu ako byť potom nespokojná a vyhodiť peniaze za nový.

    !NIE SME TAKÍ BOHATÍ, ABY SME SI MOHLI KUPOVAŤ LACNÉ VECI!

    majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

    majkaaa
    Viete mi niekto poradit nejaky dobry zvlhčovač vzduchu. Mame doma velmi sucho. Davame na radiatore mokre uteraky, aj nadobky mame ale nemam pocit ze to nejak pomoze. Pamatam si na nase detske casi ked sme boli trosku chore tak nam rodicia davali do izbicky nadobu s bilinkovou vodou, ale to sa mi zda ze davali na dvojplatnicku. Nemate s tym nejake skusenosti? Aky je dobry zvlhčovač? Da sa do nich dat nejake bilinky?

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Jas mam Boneco, je tichy, co je super a ma aj velku takmer 5L nadrzku. Jediny problem je chlor. S destilovanou vodou no problem, ale s prevarenou, alebo cistou vznika na povrchoch take biele mlieko. Taky povlak.
    Hmm, a destilovana voda je dost draha na prevadzku, nema niekto lepsi liek? Pripadne ako odchlorovat vodu za normalny peniaz?

    Dakujem.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    ja mám doma 3 roky od TOPCOM taký fialový, je super pretože robí studenú paru čiže sa na tom nitko nemôže popáliť, dlho to vydrží, odstraňuje nečistoty zo vzduchu...

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    peterkos2 Pozri príspevok
    Dažďová voda je podobná ako destilovaná,takisto sneh
    No musim ale skontrolovat, ci v navode prave nepisu, ze by sa nemala taka voda pouzivat. Pozriem doma.
    Zatial dik.
    A mas to vyskusane?

    Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

    Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac Zoltan Miklos
    ten biely povlak to asi nebude iba chlor, ale skor mineraly vo vode. Chloru sa mozes jednoducho zbavit tym, ze nechas vodu odstat na par hodin. ten biely povlak vsak budu rozpustene mineraly vo vode. To iste, co sa ti zbiera v rychlovarnej konvici vo forme vodneho kamena (CaCO3) sa v pripade ultrazvukovych odparovacov dostava do vzduchu aj s vodou a usadzuje sa na povrchu predmetov. Ta destilovana coda bude asi jedine riesenie, alebo ako to tu uz bolo havrhnute - dazdova voda, ci sheh :-)
    Alebo treba vela prat a susit vyprane veci v izbe :-)

    Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

    Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac Zoltan Miklos
    princip UZ odparovacov je presne v tvorbe studenej pary a to tak ze silny ultrazvuk 'vyraza' castice vody do vzduchu.
    Nerobi vam vsak ten utrazvuk nejake neprijemnosti? ja osobne pocijem zvuk aj nad 16kHz a nemam rat to piskanie ultrazvuku. Takisto, ako na to reaguju domace zvieratka?

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Zvierata nemam, a zvuk to nerobi ziadny.... Ziadne piskanie. Ale mam dost drahy model Boneco.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Zoltan Miklos Pozri príspevok
    ten biely povlak to asi nebude iba chlor, ale skor mineraly vo vode. Chloru sa mozes jednoducho zbavit tym, ze nechas vodu odstat na par hodin. ten biely povlak vsak budu rozpustene mineraly vo vode. To iste, co sa ti zbiera v rychlovarnej konvici vo forme vodneho kamena (CaCO3) sa v pripade ultrazvukovych odparovacov dostava do vzduchu aj s vodou a usadzuje sa na povrchu predmetov. Ta destilovana coda bude asi jedine riesenie, alebo ako to tu uz bolo havrhnute - dazdova voda, ci sheh :-)
    Alebo treba vela prat a susit vyprane veci v izbe :-)
    Obavam sa, ze to bude asi pravda, lebo povlak je stale. Len pri destilovanej vode nie je.

    Majo.B je offline (nepripojený) Majo.B

    Majo.B
    Tak na pripadne riesenie problemu s povlakom som aj ja velmi zvedavy. Ultrazvukovy tusim Boneco sme si kupili uz asi pred 4 rokmi, aj sme ho asi dve zimy pouzivali, prvu v garzonke, druhu uz v 4i byte, ale nastal velky problem s povlakom. Zacal sa objavovat na vsetkych hladkych rovnych plochach, vodorovnych aj zvislych, na dreve, na skle, na zdkadlach, na plastoch, na CDckach v obaloch!!!!, vsade. Prestali sme ho pouzivat a s velkou namahou sme vycistili skoro vsetky zasiahnute predmety a plochy (proste vsetko v byte). Riesenie problemu som vtedy nenasiel, odvtedy ho teda radsej nepouzivame, ale obcas by sa aj zisiel. Fakt by som rad vedel co sposobuje ten povlak a co urobit aby nevznikal.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Uz to tu bolo napisane. Je to sposobne chlorom a roznymi mineralmi vo vode.
    V manuale je napisane pouzivat len obycajnu vodu z vodovodu a odporuca sa destilovana voda.
    Moje skusenosti:
    Obycajna voda = najvacsi povlak
    Prevarena voda ("ocistena od chloru") = mensi povlak
    Destilovana = takmer bez povlaku.

    Ale naklady na destilovanu vodu by boli sialene. 5L, co miniem za den stoji prinajlepsom v akcii cez ecko. Akurat teraz v tescu. Takze pri mesacnej spotrebe keby som ratal 20 dni, ze nepojde non stop, tak to mam peknych 20 Eur. Casom zacnem vazne uvazovat o zariadeni na vyrobu destilovanej vody, ale tam je zas hacik vysoka cena a prikon cca 600W, co je cca 6 televizorov.

    mikella je offline (nepripojený) mikella

    mikella
    aj my celú zimu pokašlievame alebo sme dokonca chorí už mi to lezie na nervy neviem sa dočkať jari ked sa už nemusí kuriť na noc zvyknem zavriet radiator ale niekedy je potom zima ale ked je zase teplo nemozem vobec spat lebo nemozem dýchat mame aj zvlhčovač teraz som ho znuvu vytiahla lebo 2 roky sme ho nepoužívali koli tomu ze zacal hučať bol aj 2krát v oprave a potom nas to prestalo bavit vobec je to nepodarený výrobok toho kto ho vymyslel by som nakopala do zadku a donutila ho používať nepupte si nikdy tučniaka solac z ničoho nič začal strašne hučat vobec sa pri tom nedalo spat ale to bol najmenší problém máme drevené podlahy a ten systém je tak zle spravený že voda z neho hocikedy vytiekla davala som aj podnos ale ked sme ho nepoužili 2 dni tak vytiekol celý a žiadny podnos nepomohol no nezabili by ste vynálezcu zistujem dalej na nete aký by som kúpila teraz su aj nejake diskove čistice a zvlhčovače v jednom ale su drahšie ak má niekto skusenosti napiste

    Jánič je offline (nepripojený) Jánič

    Jánič
    Zvlhčovač vzduchu je nutné vyberať podľa niekoľkých parametrov - typ, pokrytie, spotreba. Pri type ide o dva základné - parné (funguje na princípe ohrevu vody a vypúšťanie vodnej pary), ultrazvukový (pomocou ultrazvukov sa vytvára mikroskopické kvapky vypúšťanej ventilátorom). Ultrazvukové sú zvyčajne drahšie, ale majú menšiu spotrebu. Pokrytie udáva priestor, ktorým ste schopní pokryť. Dobré je voliť aj taký, kde môžete pridať aj aromatické látky, ktoré sa budopu uvoľňovať s kvapalinou a ktorý má dostatočnú nádrž a vydrží zvlhčovať nejaký ten čas. Ak Vás trápi alergia je možné to nakombinovať s čističkou vzduchu s ionizátorom. My máme zvlhčovač vzduchu od Topcomu a sme spokojní. Využívame ho najviac, keď je suchý vzduch - sparné leto alebo počas vykurovacej sezóny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.