Zavrieť

Porady

poplatok - pošta

Mám maličký problém s poštovými poukážkami typu U, totiž ak si Sliovenská pošta stiahne poplatok a zostatkovú sumu pripíše na bankový účet, mám účtovať aj faktúru, ktorú dávajú ako doklad o stiahnutí poplatku za službu?


Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Ja to účtujem celú sumu na DAL 311... a poplatok na MD 518..., pretože za úhradu
    považujem za celú sumu pohľadávky a poplatok za službu.
    Anika

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    áno,ako bankové poplatky. Iba ak by to bola zanedbateľná suma, a neopakovala by sa často(pár poukážok za rok) a v účtovníctve by to sedelo(ten poplatok nikde nezahrnieš, t.z. že ako keby si ho zaplatila z vlastného vrecka.

    ANYMex je offline (nepripojený) ANYMex

    ANYMex
    Podľa mňa nie je správne to neúčtovať, resp. brať to akože je to z vlastného vrecka.

    Pohľadávka 100,-- 311/602

    úhrada 95,-- 221/311

    poplatok: 5,-- 518/311

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Ja účtujem:
    Pohľadávka: 100,- 311 AU/602 (604) AU
    úhrada: 100,- 221 AU/311 AU
    popl. 5,- 518 AU/221 AU

    ANYMex je offline (nepripojený) ANYMex

    ANYMex
    Ahoj Zuzka,

    maximálne nesúhlasím s takýmto účtovaním bez ohľadu nato, či ide o jednorázovú úhradu či x úhrad počas roka.

    Podľa platných postupov sa na 221 účtuje len na základe oznámenia banky o prevode peňažných prostriedkov (bankový výpis). Banka pripíše iba 95,-- SKK, nie 100 a neodpíše si 5,- SKK.

    Je to porušenie zákona a postupov, nebudú ti sedieť ani obraty na účtoch. Ak by sme prišli odauditovať vašu závierku, tak by sme to určite vytkli.

    ANYMex je offline (nepripojený) ANYMex

    ANYMex
    ANYMex
    Podľa mňa nie je správne to neúčtovať, resp. brať to akože je to z vlastného vrecka.

    Pohľadávka 100,-- 311/602

    úhrada 95,-- 221/311

    poplatok: 5,-- 518/311
    Tu je správne účtovanie - zúčtovanie poplatku cez ID a priložiť doklad z pošty.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    ANYMex, myslím si, že to je nie je tak závažná chyba v postupoch účtovania, ale uznávam Tvoj názor. Dnes je ten poplatok pre poštu tuším 4,60 Sk.

    ANYMex je offline (nepripojený) ANYMex

    ANYMex
    No samozrejme sú aj závažnejšie chyby, ale je to účtovanie nie na základe účtovného dokladu, máme skúsenosti, že DÚ môže dať za to pokutu 3 %.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.