Zavrieť

Porady

Nerovnomerný pracovný čas v kocke

Potrebujem komplet všetko čo sa týka nerovnomerného pracovného času.
Naši zamestnanci pracujú dvojtýždňovy turnus 72 hod. to je v jednom týždni 2 dni po 12 hod. a v druhom týždni 3 dni po 12 hod. a 2 dni po 6 hod. (sobota nedeľa). (napr. september 2006 odprac. 16 dni/162 hod. ) Chcela by som vedieť aky by mal byť mesačný fod pracovnej doby vraj by sa malo všetko prepočítavať cez koeficient (napr. 72:14=5,14) september 30 dni / 154,2 hod? Normalne odpracované hodiny mám si viesť len na papieri a raz za 4 mesiace mám im to vyrovnať buď cez nadčas alebo neviem čo? Ďalej ako mám platiť dovolenku a aký by mali mať nárok dovolenky ( pri 4 týždňoch 28 dni, pri 5 týždňoch 35 dni?), či sa majú platiť príplatky za soboty nedele (vraj nie lebo je to ich bežný deň?), náhrady a príplatky za sviatky (len ak pracujú, tak normálne odpracovaný deň plus príplatok ak nepracujú nič?) a podobne, čo koľvek nové o nervnomernom pracovnom čase ocením, poskytovateľ mzdového programu mi poradil, že všetko v programe si mám prepisovať ručne. Ešte možem to zmeniť v priebehu roka robilo sa to celkom ináč.
Usporiadat
pefu pefu

pefu je offline (nepripojený) pefu

Vďaka za názor K tým rozvrhom - v predchádzajúcich príspevkoch ma zaujali pracovné kalendáre, ich tvorba na celý rok dopredu. Zamestnanci, o ktorých je reč, pracujú v hoteli a smeny nemôžu mať rozvrhnuté ani len mesiac dopredu, nieto ešte na rok. Potreba práce sa mení zo dňa na deň a vôbec nie len v závislosti od sezóny. Jeden týždeň osmičky, jeden týždeň dvanástky a striedané úplne nepravidelne. Mzdy preto robím nie podľa kalendárov, ale majú mesačnú mzdu podľa zmluvy a rovnako aj dovolenku ako ostatní - s RPČ. Možno to nie je "najkóšer", ale inak si to predstaviť neviem.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

To: Pefu
Už som sa poučila, celý rok som stále prerábala dorábala a išlo mi to fest na nervy. Potom som si to zariadila takto:
Konateľ v prac. zmluve uvedie pracovný čas - týždeň aký a či rovnomerný alebo nerovnomerný. Prevádzkovú dobu podniku poznám, tak mám zamestnancov na 8 hodín 5 dní v týždni a zamestnancov Typ I - čašník obdeň 12 hod, kuchár obdeň 8 hod, čašník obdeň 11 hod. Urobila som si kalendár na celý rok podľa týchto skupín a nech si v skutočnosti chodia do roboty ako chcú, ja dostanem dochádzku, skontrolujem normu hodín, sviatky, dovolenky, pokiaľ to sedí, nič neriešim. Ale sledujem to nie mesačne ale nárastom oproti môjmu naplánovanému kalendáru. Každý mesiac majú zaplatenú mesačnú normu bez rozdielu na to, koľko odrobili. Hodiny do plusu alebo mínusu oproti plánovanému kalendáru dávam konateľovi a ten si dochádzku diriguje. A už nič nedorábam ani neprerábam. Dovolenku majú vypočítanú pri nástupe a hotovo.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ak môžem ja niečo k nerovnomernému prac.času, neptretržitá prevádzka má mať ustanov.týžd.prac.čas max.37,5, v tom prípade všetko čo odpracuje nad tento ustanov.týžd.prac.čas je pre zamestnanca nadčas, čo v našom prípade je napr.: 12zmienx16dní=192 hod./1mes. takže všetko nad tento 37,5 hod.prac.čas za týždeň bude pre zamestnanca nadčas? chapem to správne? čiže nie je dôležité aký počet zmien výjde v harmonograme zmien, ale dôležitý je ustanov.týžd.prac.čas?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať