Zavrieť

Porady

Odvody SZČO pri súbehu zamestnania

Prosím o radu, nestačili mi informácie, ktoré som získala:
Ide o osobu po civilnej službe, určitý čas nezamestnaný alebo dobrovoľne nezamestnaný, naposledy evidovaný na úrade práce do 31.7.2006. Od 1.8.2006 je živnostníkom a od 22.10.2006 sa zamestnal, pričom živnosť si zatiaľ chce ponechať.
1. Platí, že v prvom roku živnosti sa odvody na zdravotné poistenie ani do SP
neodvádzajú?<O:p></O:p>
Mám tomu rozumieť tak, že od 1.8.2006 už nemusel odvádzať odvody na ZP. ZP zaplatil aj za august a poisťovňa poskytla informáciu, že je potrebné doplatiť aj za september a alikvotnú časť za október.
2. Má na odvody SZČO do ZP vplyv skutočnosť, že sa zamestnal - ak ako SZČO nemá a nepredpokladá, že bude mať príjmy a výdavky?
3. Aké povinnosti bude mať za rok 2006?<O:p></O:p>
Musí aj pri nulových príjmoch ak bude živnosť trvať a ak bude zároveň zamestnaný urobiť ročné zúčtovanie ZP? Nemôže mu ho urobiť iba zamestnávateľ?<O:p></O:p>
Ďakujem a želám pekný deň. <O:p></O:p>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Mackovka
    Prosím o radu, nestačili mi informácie, ktoré som získala:
    Ide o osobu po civilnej službe, určitý čas nezamestnaný alebo dobrovoľne nezamestnaný, naposledy evidovaný na úrade práce do 31.7.2006. Od 1.8.2006 je živnostníkom a od 22.10.2006 sa zamestnal, pričom živnosť si zatiaľ chce ponechať.
    1. Platí, že v prvom roku živnosti sa odvody na zdravotné poistenie ani do SP
    neodvádzajú?<o>:p></o>:p> na SP platí až podľa daňového priznania za rok 2006, na ZP musí platiť 966,- ak nie je z iného titulu poistený.
    Mám tomu rozumieť tak, že od 1.8.2006 už nemusel odvádzať odvody na ZP. ZP zaplatil aj za august a poisťovňa poskytla informáciu, že je potrebné doplatiť aj za september a alikvotnú časť za október.
    2. Má na odvody SZČO do ZP vplyv skutočnosť, že sa zamestnal - ak ako SZČO nemá a nepredpokladá, že bude mať príjmy a výdavky? či bude musieť doplatiť do ZP sa ukáže opäť až pri DP za rok 2006, ak predpokladá, že nebude mať príjmy z podnikania, tak nebude ani na ZP doplácať
    3. Aké povinnosti bude mať za rok 2006?<o>:p></o>:p>
    Musí aj pri nulových príjmoch ak bude živnosť trvať a ak bude zároveň zamestnaný urobiť ročné zúčtovanie ZP? musí. Nemôže mu ho urobiť iba zamestnávateľ? nemôže<o>:p></o>:p>
    Ďakujem a želám pekný deň. <o>:p></o>:p> aj my Tebe
    ..............
    Naposledy upravil Muška : 26.10.06 at 13:19

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Mackovka
    Mám tomu rozumieť tak, že od 1.8.2006 už nemusel odvádzať odvody na ZP musel.
    ZP zaplatil aj za august a poisťovňa poskytla informáciu, že je potrebné doplatiť aj za september a alikvotnú časť za október poisťovňa má pravdu.
    ešte toto som zabudla

    Odvody SZČO pri súbehu zamestnania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.