Zavrieť

Porady

Krátkodobá pôžička spoločníka

Poraďte, ako zaúčtovať krátkodobú?! pôžičku spoločníka? Jediný spoločník s.r.o.-čky pre nedostatok financií vložil "krátokodobú finančnú výpomoc". Mám to zaúčtovať na účet 249xxx alebo 365xxx?
Usporiadat
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Nesprávne som zaúčtovala v roku 2008 pôžičky, (domotané spoločnosti a spoločníci, prepojenia)
Všetko som švihla na 365AE, a konatelia mali byť na 249. Samozrejme info v poznámkach, ak sa nemýlim

Ale účtovanie banálnym spôsobom: 365/249 - opis účtovného prípadu: Preúčtovanie pôžičiek .... na základe ID sa mi nepáči.

KAM z konopy???
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Pôžička od konateľa ( jednoosobová s.r.o.) bola účtovaná na 413. Nie je to dobre, účtované v roku 2008, a teraz (r-2009) som ju chcela vrátiť, ale ? Poradíte mi ako to opraviť? Ďakujem. Gabika
0 0
NICOLETTA NICOLETTA

NICOLETTA je offline (nepripojený) NICOLETTA

Dobry den poradaci,

Ak bola takato pôžička v cudzej mene, treba robiť k 31.12 kurzovy rozdiel?
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Pôžičku od konateľa mám na zmluvu a všade mám splatnosť do roka. Lenže nespláca už 2 roky. A teraz rozmýšľam, či to preúčtovať na 479 alebo nechať na 365? Lebo podľa papiera je krátkodobá.
0 0
manga manga

manga je offline (nepripojený) manga

a neda sa ti dorobit "pokladnicne doklady" ze vratil a zase vyplatil s rozdielom par dni?!?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

IvetaH Pozri príspevok
Pôžičku od konateľa mám na zmluvu a všade mám splatnosť do roka. Lenže nespláca už 2 roky. A teraz rozmýšľam, či to preúčtovať na 479 alebo nechať na 365? Lebo podľa papiera je krátkodobá.
Treba urobiť dodatok k zmluve o pôžičke a určiť nový termín jej splatenia tak, aby aj aktuálne mohla zostať zaúčtovaná ako krátkodobá. Týcch dodatkov so zmenou termínu môže byť aj viac.
... predpokladám, že to sro-čka nespláca už 2 roky....
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

vedeli by ste mi poradiť? s.r.o. chcela pôžičku ale nakoľko bola v strate tak nemala šancu. Tak si konatelia dvaja, vzali pôžičku na seba ako súkromné osoby a chcú požičať s.r.očke. ako to zaúčtovať? Môžem zaúčtovať 221/365? Nechcú ani úroky z pôžičky, treba urobiť nejakú zmluvu? ďakujem
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

áno môžeš to účtovať ako záväzok z prijatej krátkodobej pôžičky od spoločníkov čiže 221/365, resp. 211/365.
Je dobré mať spísanú zmluvu o poskytnutí pôžičky.
Prikladám Ti link:

http://www.porada.sk/801636-post8.html
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem pekne. Vlastne si založili účet, kde dostali úver a ako potrebujú peniaze na výstavbu dielní, tak prevádzajú na podnikateľský účet. Takže každý prevod budem účtovať 221/365. Potom to chcú riešiť tak, že ak budú v zisku, tak si s.r.o. zoberie pôžičku a splatí asi jednorazovo. Dúfam, že to tak môže byť.dakujem ešte raz
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Je možné dodatkom k zmluve o pôžičke (bezúročná) predĺžiť lehotu splácania o ďalšie "krátkodobé" obdobie? A takto to robiť aj viac rokov?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie je opora v zákone, ktorá by to zakazovala. bežne sa to tak robí.
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

KEJKA Pozri príspevok
nie je opora v zákone, ktorá by to zakazovala. bežne sa to tak robí.
ďakujem
0 0
teodorja teodorja

teodorja je offline (nepripojený) teodorja

Dobry den,

chcem sa opytat, ked spolocnik vlozi do sro, peniaze ako dlhodobu pozicku, musi byt v zmluve o pozicke uvedeny aj urok alebo moze byt tato pozicka bezurocna, tak ako si myslim. Dakujem za odpoved. Pripadne, poradte o aky zakon sa opriet.
Dakujem,
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

teodorja Pozri príspevok
Dobry den,

chcem sa opytat, ked spolocnik vlozi do sro, peniaze ako dlhodobu pozicku, musi byt v zmluve o pozicke uvedeny aj urok alebo moze byt tato pozicka bezurocna, tak ako si myslim. Dakujem za odpoved. Pripadne, poradte o aky zakon sa opriet.
Dakujem,
pôžička môže byť aj bezúročná, výšku úroku môžete dať do zmluvy, poprípade , že ste sa dohodli, že výška úroku bude každoročne stanovená dodatkom ku zmluve
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať