Zavrieť

Porady

služba do CZ-s DPH alebo bez DPH

Ja som platca DPH, odberateľ v CZ je platca DPH, poskytla som mu službu: preklad textu z jazyka do jazyka, mám vystaviť faktúru s DPH? A ak niekto vie poradiť v ALFE JU do akého riadku to zapíšem v POLOŽKÁCH pri vystavovaní faktúry. Veľmi pekne ďakujem.
Usporiadat
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
v alfe nerobím ale fa vystaviť treba bez dph, paragraf 15 ods 7 nasledne paragraf 15 ods 8 pism b
0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

SMartina
Ja som platca DPH, odberateľ v CZ je platca DPH, poskytla som mu službu: preklad textu z jazyka do jazyka, mám vystaviť faktúru s DPH? A ak niekto vie poradiť v ALFE JU do akého riadku to zapíšem v POLOŽKÁCH pri vystavovaní faktúry. Veľmi pekne ďakujem.
V položkách pri vystavovaní faktúry dáš dph 0 a označíš službu r.08
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Platca DPH na Slovensku fakturuje províziu za sprostredkovanie predaja stroja do CZ platcovi DPH bez DPH? Je to prosím Vás služba podľa par. 16 odst. 6 a nejde to do daňového priznania na zákl. par. 2 ? Prosím neviem to naisto. Ďakujem za odpovede.
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Prosím nevie mi niekto odpovedať.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Antonia1
Platca DPH na Slovensku fakturuje províziu za sprostredkovanie predaja stroja do CZ platcovi DPH bez DPH? Je to prosím Vás služba podľa par. 16 odst. 6 a nejde to do daňového priznania na zákl. par. 2 ? Prosím neviem to naisto. Ďakujem za odpovede.
Miesto dodania služby podľa §16/ je ČR. Nejde do DP DPH.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Ahojte, potrebujem súrne poradiť. Neviem, či to dokážem dobre vysvetliť, lebo sama mám v tom zmätok.
Posielali sme cez slovenskú prepravnú spoločnosť - platcov dph faktúry do EÚ.Táto prepravná spoločnosť nám poslala fa za prepravu v sume Základ 3500,- DPH 665,- CELKOM 4165,- My túto prepravu chceme prefakturovať českej firme - platcovi dph, pretože kvoli ich zavineniu sme museli túto dopravu objednať. Ja vystavím fa bez dph v sume 4165,- tej českej firme-platcovi dph. Ale aký § (§43?)mám uviesť na faktúru? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
eop
Ahojte, potrebujem súrne poradiť. Neviem, či to dokážem dobre vysvetliť, lebo sama mám v tom zmätok.
Posielali sme cez slovenskú prepravnú spoločnosť - platcov dph faktúry do EÚ.Táto prepravná spoločnosť nám poslala fa za prepravu v sume Základ 3500,- DPH 665,- CELKOM 4165,- My túto prepravu chceme prefakturovať českej firme - platcovi dph, pretože kvoli ich zavineniu sme museli túto dopravu objednať. Ja vystavím fa bez dph v sume 4165,- tej českej firme-platcovi dph. Ale aký § (§43?)mám uviesť na faktúru? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Ak chcete iba "refakturovať službu" stačí vám fakt. 3500,- a odvolať sa na §16/1, keďže sa tu nejedná o sprostredkovanie (podľa môjho názoru). Pri sprostredkovaní by to bol §16/6.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

benka
Ak chcete iba "refakturovať službu" stačí vám fakt. 3500,- a odvolať sa na §16/1, keďže sa tu nejedná o sprostredkovanie (podľa môjho názoru). Pri sprostredkovaní by to bol §16/6.
Ale my sme tým prepravcom zaplatili tú dopravu v hotovosti v celkovej sume 4165,- . A teraz keď budem fakturovať iba 3500,- tak tam bude pre nás strata, nie? Alebo vlastne nie. Ja neviem.
Naposledy upravil eop : 09.11.06 at 09:48
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

eop
Ale my sme tým prepravcom zaplatili tú dopravu v hotovosti v celkovej sume 4165,- . A teraz keď budem fakturovať iba 3500,- tak tam bude pre nás strata, nie? Alebo vlastne nie. Ja neviem.
NEVIE MI NIKTO POMOCŤ?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
eop
Ale my sme tým prepravcom zaplatili tú dopravu v hotovosti v celkovej sume 4165,- . A teraz keď budem fakturovať iba 3500,- tak tam bude pre nás strata, nie? Alebo vlastne nie. Ja neviem.
Ak ste platiteľmi dane, rozdiel vám vráti štát. Ak nie, tak potom nerozumiem o čom bola pôvodná otázka .
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

benka
Ak ste platiteľmi dane, rozdiel vám vráti štát. Ak nie, tak potom nerozumiem o čom bola pôvodná otázka .
Áno, máš pravdu. Ďakujem. Takže stačí keď vyfakturujem do CZ fa v sume 3500,- a napíšem poznámku, že je : Podľa §16/1 zákona o DPH? Ďakujem moc.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
eop
Áno, máš pravdu. Ďakujem. Takže stačí keď vyfakturujem do CZ fa v sume 3500,- a napíšem poznámku, že je : Podľa §16/1 zákona o DPH? Ďakujem moc.
Súhlasím s tebou. Nakoniec sme sa pochopili.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

benka
Súhlasím s tebou. Nakoniec sme sa pochopili.
Ďakujem. Ešte by som ti chcela opísať vlastne situáciu, aká tam vznikla (mala som to spraviť hneď),ale myslím, že to nezmení situáciu. Jedná sa o to, že tá firma z CZ spravila chybu a poslala k nám na SR faktúry, ktoré mala poslať do Maďarska. Tak my sme tou prepravnou spoločnosťou dopravili fa do Maďarska, zaplatili sme prepravu a fakturujeme to spoločnosti v CZ. Ale ten § si myslím, že sa nemení. Mám pravdu. Ďakujem za trpezlivosť.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

benka
Ak chcete iba "refakturovať službu" stačí vám fakt. 3500,- a odvolať sa na §16/1, keďže sa tu nejedná o sprostredkovanie (podľa môjho názoru). Pri sprostredkovaní by to bol §16/6.
Chcela som sa ešte spýtať ohľadom tejto refakturácie služieb §16/1 - ako je to s DP DPH? Toto nejde do priznania?
Pri zadaní DPH mám možnosti:
- zdaniteľné obchody §8,9,
dodanie tovarov a služ. oslob.od dane §28-41,
potom §43, §46,47,
oslobodené od dane.....
Vie mi niekto poradiť, aký § mám zvoliť a ako to bude s priznaním DPH?
Moc ďakujem
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

eop
Chcela som sa ešte spýtať ohľadom tejto refakturácie služieb §16/1 - ako je to s DP DPH? Toto nejde do priznania?
Pri zadaní DPH mám možnosti:
- zdaniteľné obchody §8,9,
dodanie tovarov a služ. oslob.od dane §28-41,
potom §43, §46,47,
oslobodené od dane.....
Vie mi niekto poradiť, aký § mám zvoliť a ako to bude s priznaním DPH?
Moc ďakujem
Myslím, že je to § 47. A nejde do priznania DPH. Ale veľa záleží, aký maš softwer, aké maš v ňom možnosti.
Naposledy upravil Soňula : 14.12.06 at 10:51
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Soňula
Myslím, že je to § 47. A nejde do priznania DPH. Ale veľa záleží, aký maš softwer, aké maš v ňom možnosti.
Tento prípad riešim v programe MRP. Pozerala som aj v zákone tie § ale vôbec neviem, do ktorého to môže ísť.
Keď §47 je definovaný ako dodanie tovaru (jedná sa o územia 3.štátov), služby ako dodanie phl a potravín, údržba plavidiel, lietadiel, dodanie zlata atď. Tak neviem.
A tento problém je s CZ (nie 3-štát)
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

http://www.porada.sk/t8166-typ-dph-v...highlight=typy

Skús toto.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Ďakujem. Dala som tam, že neovplyvňujúce DPH, ale ešte som túto otázku dala pre istotu aj na ten priložený link od teba.
Ďakujem. Pekný deň
0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

eop
Ale my sme tým prepravcom zaplatili tú dopravu v hotovosti v celkovej sume 4165,- . A teraz keď budem fakturovať iba 3500,- tak tam bude pre nás strata, nie? Alebo vlastne nie. Ja neviem.
Ale ak správne chápem, dph 665,- Sk si môžete uplatniť. Takže strata to pre vás nebude.
ušla mi druhá strana... takže toto je už bezpredmetné
Naposledy upravil .lena. : 15.12.06 at 09:39
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
eop
Chcela som sa ešte spýtať ohľadom tejto refakturácie služieb §16/1 - ako je to s DP DPH? Toto nejde do priznania?
Pri zadaní DPH mám možnosti:
- zdaniteľné obchody §8,9,
dodanie tovarov a služ. oslob.od dane §28-41,
potom §43, §46,47,
oslobodené od dane.....
Vie mi niekto poradiť, aký § mám zvoliť a ako to bude s priznaním DPH?
Moc ďakujem
V priznaní to nebude. Nakoľko táto služba nie je predmetom dane na Slovensku ( platí prenos daňovej povinnosti na odberateľa, kt. je registrovaný pre DPH v inej čl. krajine).
Nie je to oslobodené plnenie. Je rozdiel v pojmoch "nie je predmetom dane" a "oslobodené od dane"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať