Zavrieť

Porady

Recepty - slané

Ahoj poraďáci, pozerala som sa na recepty a posielam moje odskúšané slané dobroty, tak vyskúšajte.

Cesnakové slimáky
Potrebujeme: 1 kg hladkej múky, 0,5 l mlieka, 1 dcl oleja, 1 kvasnice, 2 kocky cukru, soľ
Plnka: 1 celé maslo (kravské), 10 strúčikov cesnaku. 2 vajcia na potretie


Ako na to:
Do 0,5 l vlažného mlieka dáme kvasnice a cukor. Necháme 15 min. nakysnúť. Potom vypracujeme s múkou a soľou a necháme 1 hod. kysnúť. Medzitým si vymiešamie maslo s cesnakom a so soľou.
Vykysnuté cesto rozdelíme na 4 časti. Jednu časť rozvaľkáme a potrieme s maslovou plnkou. Stočíme ako závin a krájame nožom striedavo šikmo, aby sme dostali trojuholníky. Položíme na vymastený plech, potrieme vajcom a posypeme rascou, sezamom alebo oboma spolu. Dáme piecť do horúcej trúby pokiaľ nie sú do ružova upečené. To isté zopakujeme aj so zvyšnými časťami cesta a plnky.



Cesnakový chlebík so slaninou
Potrebujeme: 150 g údenej slaniny, 3 strúčiky cesnaku.
Cesto: 350 g hladkej múky, 1 lyžička soli, rasca, 5 g droždia, 1 uvarený pretlačený zemiak, 0,15 l vlažnej vody, 1 lyžica octu.


Ako na to:
Vypracujeme cesto a necháme 1 hodinu odstáť. Premiesime a ešte na pol hodiny odložíme. Vyvaľkáme na kolesá, položíme na vymastený plech, ozdobíme na kocky nakrájanou slaninou a posypeme pretlačeným cesnakom a rascou. Dáme upiecť do rozpálenej rúry. Potierame osolenou vodou
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

    katarina53
    Ja by som sa chcela vyskúšať ten cesnakový chlebík so slaninou, ale toho droždia je tam naozaj len taká štipka 5 g? A ešte by som sa chcela opýtať, keďže máte tento recept vyskúšaný, koľko kolies vygúľate z jednej dávky.
    Za odpoveď ďakujem.

    layla je offline (nepripojený) layla

    layla
    Šunkovo - syrové slimáčiky

    Potrebujeme:
    1 lístkové cesto
    25dkg šunky
    syr na strúhanie
    kyslú smotanu
    2ks syrokrému al. lunexu
    vegetu
    vajce na potretie

    Postup

    lístkové cesto si predelíme na dve časti. Jednotlivé časti vyvalkáme. V miske si zmiešame syrokrém(lunex) s 3lyžičkami kyslej smotany na hladkú zmes. Pridáme trošku vegety. Túto zmes natrieme na lístkove cesto, poukladáme platky šunky a posypeme strúhanym syrom. opatrne cesto zvinieme do rolady. roladu dame do chladnicky stuhnut. po 3-4 hodinkach ju vyberieme a pokrajame na slimaciky. slimaciky dame na plech, kazdy potrieme vajickom a dame zapiect.
    dobru chut

    Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

    Lucuš
    katarina53
    Ja by som sa chcela vyskúšať ten cesnakový chlebík so slaninou, ale toho droždia je tam naozaj len taká štipka 5 g? A ešte by som sa chcela opýtať, keďže máte tento recept vyskúšaný, koľko kolies vygúľate z jednej dávky.
    Za odpoveď ďakujem.
    No ja si všetko zjednodušujem, takže ja si urobím redšie cesto a dám na plytký plech a keď nakysne tak surové cesto nakrájam, upečiem a odtŕham. Podľa mňa je to rýchlejšie a hlavne nezašpiním si dosku.

    Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

    Lucuš
    marči
    Ahoj Lucuš, skús pozrieť na : Slané dobroty
    ďakujem moja chyba nevšimla som si

    layla je offline (nepripojený) layla

    layla
    Lucuš
    Layla je to vynikajúce ďakujem.
    ja viem len nie je dobre ked sa toho clovek preje, to je mu potom pekne zle (viem co hovorim)

    Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

    Lucuš
    Môj synáčik si obľúbil langoše tak posielam recept sú vynikajúce.

    Langoše

    Potrebujeme: 1kg polohrubej múky, 500ml mlieka, 250ml kyslej smotany, 50g kvasníc (1 kocka), 1 KL kryštalového cukru, 1 KL sódy bikarbony (ak nie je, tak môže byť aj prášok do pečiva), soľ

    Ako na to:
    Spravíme kvások (trocha vlažného mlieka, cukru, kvasnice). Zmiesime s múkou, smotanou, sódou bikarbonou, soľou a zvyšným mliekom. Vypracujeme cesto, zakryjeme fóliou a dáme do chladničky na 60 minút. Potom z cesta vypracujeme toľko bochníkov, koľko potrebujeme . Vyformujeme do tvaru langoša/ zo začiatku som ich naťahovala, teraz vyvaľkám / a vysmažíme na oleji. Zvyšné cesto dáme do chladničky, môže tam byť aj týžden. Langoš podávame potretý s cesnakom, s kyslou smotanou alebo kečupom.

    marči je offline (nepripojený) marči

    marči
    [quote=Lucuš]Môj synáčik si obľúbil langoše tak posielam recept sú vynikajúce.

    Ahoj Lucuš ako si vedela, že sa práve dnes chystám robiť lángoše ?!?????? Predpokladám, že recept máš odskúšaný - môžem ho vyskúšať ?
    Ja zvyknem robievať, ale moje nikdy nie sú také nakysnuté, mäkké ako tie čo robieva moja mamina...Tieto sú aké ?
    To cesto nenecháme kysnúť, ale ho šupneme do chladničky ?

    Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

    Lucuš
    Áno v chladničke ho nechám 2 hodiny /daj si ho do väčšej misky - nakysne /, potom urobím bochníčky ja robím 100g a nechám podkysnúť, vyvaľkám a kladiem do horúceho oleja a ako vložím popichám vydličkou, sú naozaj vynikajúce skús ich.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.