Zavrieť

Porady

Poradí niekto s Oberonom a DPH?

Neviem akým spôsobom mám do knihy záväzkov zapísať DPH podľa § 69 ods. 2(týka sa to služieb podľa § 15 ods. 7,8) alebo sa do knihy záväzkov táto daň neuvádza, stačí len v evidencii DPH? Ide o DPH od dodávateľa z 3. štátu a z členských štátov.
Vediem JU.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Veď daň si si musel zaevidovať spolu s faktúrou v knihe záväzkov. V kolonke typ DPH sa nastavíš na "DPH platená príjemcom podľa §69 odst 2 až 4[10]" .

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    S tým mám práve problém.
    Došla mi faktúra napr. na 3000 Sk.
    K tomu si už v knihe záväzkov prirátam DPH 570 SK a vyberiem možnosť DPH platená príjemcom podľa § 69 odst. 2 až 4?
    Ale keď dám potom úhradu do denníka, tak dám vlastne uhradiť len 3000 Sk. Ale to nie je podľa mňa v poriadku.
    Dá sa povedať, že mám dosť problém aj s DPH, nie len s programom.
    Ďakujem
    Naposledy upravil Mickya : 08.06.04 at 10:31

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Každá rada drahá. Ja učtujem v Oberone ale iba JÚ bez DPH. Ale skúsil by som zaúčtovať samostaných 570,-Sk ako nový záväzok a tie by som zaradil do už spomínaných koloniek. Skús, možno to pôjde. Ak nie, tak máš ešte jednu možnosť, obrátiť sa o radu priamo na tvorcov Oberonu. Neviem, či ti odpíšu, lebo v poslednom čase sú nejak mimo.

    DELI je offline (nepripojený) DELI

    DELI
    Skús nahrať faktúru normálne do knihy záväzkov bez DPH s tým typom dph, potom program spraví doklad do kniky dph ktorý treba opraviť. Sumu z kolonky bez DPH prepisať do základu a vypočítanú DPH do kolonky dph. V DP DPH to bude správne.

    Poradí niekto s Oberonom a DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.