Zavrieť

Porady

Upomienka od Orange

Ahoj všichni,

došla mi Upomienka od Orange, kde vyčíslují dlužnou částku a zároveň oznamují, že tento list slouží jako účtovný doklad, kterým nám účtují jednorázový poplatek sankčního charakteru za tuto upomínku ve výši 40 Kč.

Dřív klasicky posílali fakturu na upomínku, ale nyní postup změnili. Setkali jste s tím někdy a účtovali byste na základě tohoto dopisu? (a pokud ano, na základě interního dokladu na účet smluvních pokut?)

Díky moc za odpověď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    ZuzanaRa
    Ahoj všichni,

    došla mi Upomienka od Orange, kde vyčíslují dlužnou částku a zároveň oznamují, že tento list slouží jako účtovný doklad, kterým nám účtují jednorázový poplatek sankčního charakteru za tuto upomínku ve výši 40 Kč.

    Dřív klasicky posílali fakturu na upomínku, ale nyní postup změnili. Setkali jste s tím někdy a účtovali byste na základě tohoto dopisu? (a pokud ano, na základě interního dokladu na účet smluvních pokut?)

    Díky moc za odpověď.
    Ja to stále účtujem na 518 xxx - už roky. Vyčítala som to už dávno v Poradcovi, mala som aj daňovú kontrolu a všetko OK.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Volala som im, prečo prestali vystavovať faktúry za tieto upomienky. Dostala som odpoveď, že to vyplýva z ich všeobecných obchodných podmienok a nie je to dodanie služby z hľadiska zákona o DPH, a teda nemajú povinnosť vystavovať k tomu faktúru. Na upomienke, ktorú zaslali mne, nie je uvedená výška poplatku za upomienku - viem to len na základe informácie o stave účtu, ktorú prikladajú k faktúram. Auditor mi povedal, že mám prefotiť tento stav účtu a priložiť k nemu upomienku a zaúčtovať to normálne do nákladov cez interný doklad. Osobne používam účet 544, ale nie som ani proti účtovaniu priamo na účte 518.

    ZuzanaRa je offline (nepripojený) ZuzanaRa

    nováček ve vodách slovenského účetnictví - doufám, že se neutopím a že mi poradíte :o) ...viac ZuzanaRa
    Díky za odpověď, zaúčtuji to přes interní doklad a přiloží kopie podkladů.
    A co mě na celé věci ještě rozčiluje je to, že oni vůbec nerespektují variabilní symboly plateb a kldině si částky napárují na upomínky, takže na fakturách které jsme prokazatelně zaplatili nám najednou v jejich přehledu vyskočí nedoplatek.
    Mohou si to vůbec dovolit?

    Mějte se fajn.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ja z nich mám taký pocit, že im je prednejšie vyinkasovať peniaze za upomienku, až potom za služby.
    Oni si to párujú doradu, keď je vystavená upomienka pred tým ako ďalšia faktúra, uhradenú sumu si rozdelia a napárujú podľa toho, ako im to vychádza.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    AlaNR
    Ja z nich mám taký pocit, že im je prednejšie vyinkasovať peniaze za upomienku, až potom za služby.
    Oni si to párujú doradu, keď je vystavená upomienka pred tým ako ďalšia faktúra, uhradenú sumu si rozdelia a napárujú podľa toho, ako im to vychádza.
    Pri FO nepodnikateľoch to tak nie je.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.