Zavrieť

Porady

SF v Pohode

Prosím o radu, ako v JU účtujete tvorbu SF ? Nemá založený účet, takže to by malo ísť cez pokladňu. Ale keď urobím mzdy a dám tvorbu SF dá mi to ako výdaj z pokladne a ja by som hádam radšej mala v tej pokladni príjem. Kto poradí ?
Usporiadat
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
je to vydavok z hl. pokladne, ale treba viest SF osobitne, takze musis vytvorit este jednu pokladnu a nazvat ju SF, tam potom dorobit prijem do SF. Tak to aspon robim ja, na konci roka ked si dam vytlacit pokladnicnu knihu vytlaci mi aj knihu SF.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

Dasi,keď urobím mzdu, dam ju zaučtovať a v person.vytvorím SF. To mi dá ako daň.výdavok z hl.pokladne. Ako potom to dostanem do príjmu v pokl.SF? Moc tomu nerozumiem, lebo ked by som to dala cez prieb.pol. tak mám 2x výdaj v hl.pokladni. Skus mi to napisať ako " debilkovi". dik
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
V Nastaveniach si vytvoris druhu pokladnu(novu) a nazves ju SF.
Ked v personalistike urobis tvorbu SF, v hl. pokladni ti urobi vydavok s clenenim 7Vsf ak si si nemenila predkonzacie, no a tu istu sumu urobis prijem do pokladne SF s clenenim SoFoTv, tam nedavas cez peniaze na ceste lebo mas hned k dipozicii pokl. blocky, vlastne si vystavis a ked cerpas urobis vydavok z pokladne SF s clenenim SoFoCer. ak nerozumies mozes mi zavolat, budem ta navigovat cislo ti poslem cez SS.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

ja som vztvoril druhu pokladnu , ubudne mi y hlavnej pokladne tusim kod... kody mam svoje .. takže ubytok penazí, danový výdaj... prijem do druhej pokladne príjem nedanový, socialny fond tvorba.....
lenže v JU vo výkaze o majetku a závazkoch mi na koniec roka prihodilo tvorbu soc.fondu v roku 2004 - 3600 sk k zavazkom... takže musel som pri zadavani tlacovej zostavy dat k zavazkom -3600 sk aby , ked sa mi vytlaci mal som tam spravnu sumu.... neviem preco to mi tak robilo....
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

no a ešte, ak mám ísť podľa zákona o účtovníctve, tak tuším že by som to nemala účtovať v priebehu roka ako daňový výdaj, ale až na konci roka ako uzávierkovú opráciu, nakoľko SF neúčtujem v banke, ale len v pokladni, takže by bolo lepšie asi účtovať ten SF cez pokladne dve, ale priebež.položkami a na konci roku použiť uzávierkové operácie. Čo vy na to ?
0 0
Luci Luci

Luci je offline (nepripojený) Luci

aladin
ja som vztvoril druhu pokladnu , ubudne mi y hlavnej pokladne tusim kod... kody mam svoje .. takže ubytok penazí, danový výdaj... prijem do druhej pokladne príjem nedanový, socialny fond tvorba.....
lenže v JU vo výkaze o majetku a závazkoch mi na koniec roka prihodilo tvorbu soc.fondu v roku 2004 - 3600 sk k zavazkom... takže musel som pri zadavani tlacovej zostavy dat k zavazkom -3600 sk aby , ked sa mi vytlaci mal som tam spravnu sumu.... neviem preco to mi tak robilo....
Podla poučenia k vyplneniu Výkazu o majetku a záväzkoch do riadku č. 17 Záväzky vchádza aj zostatok Sociálneho fondu.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

no luci to si ma prekvapila.., odkedy to plati ?
0 0
Luci Luci

Luci je offline (nepripojený) Luci

Neviem presne, ale zdá sa mi, že prvýkrát to platilo za uzávierku roku 2003. Volá sa to "Vysvetlivky k výkazu o majetku a záväzkoch" a je to súčasť Opatrenia MF SR zo 17. decembra 2002, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a podrobnosti o uspriadaní, označovaní položiek účtovnej závierky ........ v znení neskorších predpisov.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Luci
Podla poučenia k vyplneniu Výkazu o majetku a záväzkoch do riadku č. 17 Záväzky vchádza aj zostatok Sociálneho fondu.
Aj mne zostatok soc. fondu hodilo do riadku č. 17 Záväzky vo výkaze o majetku a záväzkoch a samozrejme zostatok v pokladni sociálneho fondu mám tiež v riadku Peniaze v hotovosti. Je to takto správne?
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Ako mám nadstaviť, aby mi priamo pri výpočte mzdy odviedlo prídel do SF. Ako to robíte vy?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

alex1
Ako mám nadstaviť, aby mi priamo pri výpočte mzdy odviedlo prídel do SF. Ako to robíte vy?
Samo ti to nespraví. Ak budeš mať už hotové mzdy, tak v Personalistike cez Záznam dáš Tvorba SF a je to. Buď ti urobí výdavkový v pokladni alebo ostatný záväzok. Podľa toho, či vedieš bank. účet na SF alebo pokladňu SF.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

ďakujem pekne.
0 0
perta perta

perta je offline (nepripojený) perta

Ahojte poraďáci, mám dotaz k sociálnemu fondu. Ja keď dám urobiť cez záznam tvorbu soc. fondu mne to urobí interný doklad. Je to v poriadku?
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Postav sa do pokladne,a daj nový záznam, ako výdavkový a do predkontácie daj 7Vsf,a vytvoríš normálny výd.doklad z pokladne ako výdavok do soc.fondu, sumu zadáš z miezd.a ak máš hotovostnú pokladňu dva/ ja ju mám čista ako pokladňu soc.fondu/ tak tam urobíš príjem. príjm.doklad s predkontáciu SoFoTv.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Nerobím to cez interný doklad, tam inter.doklad nepasuje.Lebo je pohyb peňazí v skutočnosti, nejde len o zaúčtovanie,alebo zníženie zákl.dane.Inter.doklad by som nerobila.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
perta
Ahojte poraďáci, mám dotaz k sociálnemu fondu. Ja keď dám urobiť cez záznam tvorbu soc. fondu mne to urobí interný doklad. Je to v poriadku?
ID robi v PU, v JU ti to zauctuje do pokladne, alebo spravi ost. zavazok
0 0
perta perta

perta je offline (nepripojený) perta

a je to v PU správne keď to zaúčtuje ako id?
0 0
Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Presne tak, v PU to spravi len Interny doklad a tym je zauctovanie skoncene. Staci to mat tak, alebo s tym treba este nieco robit ?
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Gard
Presne tak, v PU to spravi len Interny doklad a tym je zauctovanie skoncene. Staci to mat tak, alebo s tym treba este nieco robit ?
V PU si zaúčtuješ SF, ako interný doklad 527/472, to je tvorba SF
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, je niekde v zostavách v POHODE celková suma vytvoreného SF za rok? Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať