Zavrieť

Porady

hypoteka alebo uver - cashflow

pracujem a zijem v uk (sk obcianstvo, ziadna zivnost) a mam zaujem investovat na slovensku do polyfunkcneho objektu v hodnote cca 10m SKK. objekt chcem prevziat a neskor investovat do modernizacie popripade vystavby bytovych jednotiek.

Mesacne som schopny prispievat cca 60k-70k SKK preto som uvazoval o hypoteke na danu nehnutelnost a zalozit si firmu (prenajom priestorov), alebo zobrat si uver kde problem vacsinou je potrebne zlozit vacsiu ciastku avsak disponujem maximalne sumov 1 milion SKK.

ako zacat ?

1. predpokladam ze budem potrebovat zalozit firmu,aky typ je pre mna najvyhodnejsi?

2. uver alebo hypoteka a ake su problemy pri odpisovani dani, vyhody, nevyhody ??

3. EU fondy atd. na financovanie je to mozne pouzit pre dany pripad? poznate nejake ine vyhody?

4. je problem praca v uk a business na sk z danoveho, ineho hladiska?

Nemam ziadne skusenosti v podnikani,dani a rad si necham poradit aj za financnu odmenu ide mi hlavne o vytvorenie cashflow a nie splatit uver co najrychlejsie ako si to mysli vacsina v banke. nenasiel som ziadne podobne vlakno tak sa tesim na prispevky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    hypoteka alebo uver - cashflow

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.