Zavrieť

Porady

Rekonštrukcia

Dobrý den, o tejto téme sa veľa popísalo, ale konkrétnu odpoved na moju otázku som nenašla. Ak by niekto vedel poradiť, budem vďačná.
Výmena bytového jadra, konkrétne vymena umakartu za tvárnice, obkladačky, pokládka novej dlažby a ostatné drobnosti s tým suvisiace je rekonštrukcia alebo oprava? Viem že samotná zámena materiálu nie je rekonštrukciou. Na výmenu jadra nebolo vystavené ani stavebné povolenie, podla statika išlo o drobnú úpravu. Zmenil sa v tomto prípade nejaký technický parameter? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Je to možné brať ako modernizácia, tá sa odpisuje. Ak ak sa použil materiál s podobnými vlastnosťami ako mal pôvodný, nerobili sa žiadne nové priečky, ktoré tam dovtedy nebolo, mohlo by to byť brané ako oprava. Ja by som to zdôvodnila, že jadro by už aj tak dlho nevydržalo a bola nutná oprava, aby sa majetok mohol využívať, prípadne, aby sa predišlo vyšším nákladom.

    vjejka je offline (nepripojený) vjejka

    vjejka
    Chcela by som sa spýtať. Rozhodli sme sa kúpiť budovu. Kupujúci sa s predávajúci ústne dohodli na kúpe, k podpisu zmluvy dôjde v mesiaci október, ale odkedy došlo k dohode o kúpe (v júli) sme budovu začali rekonštruovať. A teraz ...v auguste som dostala zopár dokladov ohľadne kúpy materiálu na rekonštrukciu...čo mne vychádza, že nejde o náklad, keďže idem rekonštruovať niečo a ešte nám čo rekonštruovať (žiaden iný majetok nevlasntíme). Bolo by správne ak by bola nejaká zmluva o budúcej zmluve, kde by bolo vyznačené, že budúci predávajúci súhlasí s rekonštrukciou ešte pred tým, než k rekonštrukcii dôjde?? Ešte poznámka - za to obdobie medzi júlom a kým nedošlo k podpisu zmluvy sa neplatilo námojmné, vlastník budovu nevyužíval, stále a chcel ju predať..
    Alebo viete mi poradiť iné riešenie... ďakujem

    vjejka je offline (nepripojený) vjejka

    vjejka
    Ešte doplnenie, svojim spôsobom šlo skôr o modernizáciu, zistila som, že charakter stavby bola predajňa a teraz to bude predajňa + kancelárie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.