Zavrieť

Porady

s.r.o. popri zamestnaní - aneb obchodovanie na Burze

Ahoj všetkým.

Chcem Vás poprosiť o radu vo veci s ktorou si neviem dať rady. Tak teda, som občan SR s trvalým pobytom na SR ale zamestnaný v ČR, v ČR som poistený, mám tu prechodný pobyt, zdržujem sa tu 90% roka … a riadne platím dane

Popri zamestnaní chcem začať podnikať, konkrétne obchodovať na burze v USA, len s vlastnými prostriedkami, žiadne klientské účty, obchodujem len pre seba. Toto obchodovanie sa uskutočňuje prostredníctvom internetu a telefónu. Pre toto obchodovanie na burze si chcem založiť sro-čku so sídlom na Slovensku. Nemám však jasno v pár veciach: Čo musí byť napísané v Živnostenskom liste ak chcem obchodovať na Komoditnej burze ? … Kde by som mal priznávať daň z príjmu tejto sro. Na Sk alebo v ČR ? A spolu s daňovým ktoré mi robí zamestnávateľ alebo osobitne? … Môžem zahrnúť do nákladov, napr. nájom Pražského bytu z ktorého vlastne uskutočňujem obchody ? Alebo cestovné náklady medzi ČR a SR ? … hmmm je toho už veľa a asi sa vyjadrujem nie celkom konkrétne … ďakujem za Váš čas a rekcie, veľmi mi tým pomôžete. Ešte raz ďakujem a majte pekný deň.

v.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Asi tú sro ani nezaložíš lebo na to by si potreboval licenciu od NBS + maklérske skúšky a myslím že ani nie je potrebná.Začni s malou sumou lebo aj tak o ňu veľmi rýchlo prídeš.
    ... Myslim ze sa trocha mylis s tou maklersku skuskou a povolenim od NBS. Obchodujem uz vyse dvoch rokov ako FO a zatial som spokojny... ale dakujem za prispevok do diskusie ...

    daytrading je offline (nepripojený) daytrading

    daytrading
    [informacia z druhej ruky]

    Zalozenie s.r.o. nie je problem, ale *vraj* nie je mozne dat si len obchodovanie na burzach ako hlavnu cinnost. Tiez by ma zaujimalo preco. Cize treba si dat nieco ine, ako nejake sluzby ci fin. sprostredkovanie - v ktorych nebudes mat ziadne ksefty - jedine co budes mat bude obchodovanie na burze s majetkom tejto spolocnosti. Ci to danovy urad takto zhltne a ako dlho nieco take bude akceptovat by ma tiez zaujimalo. Z 5tich expertov -danovnikov mi ziaden nevedel dat odpoved A este sa ich tak spytat na zdanovanie nejakych opcnych kseftov ....

    Informacia od "bepa" nie je spravna, zakial nechces spravovat cudzi majetok tak ti netreba ziadne licencie atd. a skusky uz dvojnasobne nie !

    S Nemeckom to funguje na zaklade medzistatnej dohody tak, ze sa zdania prijmy slovenskej s.r.o., cize z toho prijmu uz tu v N. uz neplatim dan, ale (!) tento prijem mi zvysuje danovy zaklad zdanovania ostatnych prijmov (napr. z druhej nemeckej s.r.o.). Mozno to podobne funguje aj medzi CR a SR.

    Cau

    "daytrading.sk"

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    To je tak keď niekto poriadne nečíta-píšem že ju nepotrebuješ ale keď by si si ju chcel založiť už by si potreboval licenciu pretože sa vydáva len o.c.p.

    daytrading-to by som chcel vidieť ako ti niekto dá povolenie na obchodovanie s cennými papiermi bez skúšok
    Naposledy upravil bepo : 17.12.04 at 07:04

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    No, velkyohnicek, ak založíš s.r.o., bude to normálna právnicka slovenská osoba. Takže normálne sa na ňu budú vzťahovať zákony SR. Do nákladov si môžeš dať všetko to, čo obhájiš pred daňovou kontrolou, že si potreboval na zabezpečenie príjmov.
    Ahoj

    Dík za príspevky, dostávame sa postupne ďalej. Odpoveď z úradu pre fin. trh (UFT), v ktorej sa hovorí : pri obchodovaní na komoditnej burze smerovanom na obchodovanie len s vlastnými prostriedkami, na slastný účet, bez toho aby služba bola predávaná verejnosti, nemá fyzická ani právnická osoba žiadne povinnosti voči UFT.

    Situácia by sa zmenila ak by išlo o spravovanie účtov klientov a obchodovanie s ich peniazmi, alebo o sprostredkované obchodovanie poskytované ako služba verejnosti, vtedy je potreba licenčných a iných ustanovení (preverenie úrovne vzdelania v danej oblasti atd. ), ktoré vyžaduje UFT.



    Ešte jedna vec, ako sa dá zariadiť aby slovenská sro mala ďalšiu “pobočku” (neviem či to musí byť ďalšia sro, alebo len stačí nejaká zmluva ???) v EU, je na to potreba niečo špeciálne. Máte skúsenosti s prevádzkovaním takejto “pobočky”



    Ďakujem

    v.

    daytrading je offline (nepripojený) daytrading

    daytrading
    S pobockami by som to neprehanal. Väcsinou sa to len vsetko skomplikuje, hoci su urcite aj pripady, ked sa to oplati. Pri otvarani pobocky su dolezite hlavne zakony krajiny, v ktorej sa pobocka otvara, cize napr. ceske, kedze existuju rozne druhy pobociek, na ktore sa vztahuju potom rozne danove a ine zakony. Ja poznam situaciu v Nemecku a aspon tu je to take komplikovane, ze je jednoduchsie ak sa zamestnas u (svojej alebo kamaratovej ) slovenskej sro-cky ako jej reprezentant pre krajinu x, tato ti posiela z SK nejaky plat, ktory zdanis na konci roka a tym sa vyhnes vsetkej tej byrokracii.
    Hmmm to je zujimave

    tzn. že všetky náklady spojne s mojou "misiou" v krajine x (asi osetrene nejakou zmluvou), su vlastne naklady na dosihutie zisku, (samozrejme moja misia musi byt v sulade s vykonavanou cinnostou sro napr. cest agentura-zhananie zakaznikov do "mojho" hotela, penzionu, kupelov ...) ? ... cestovne, najom bytu, diety , atd ? ...

    mate niekto skusenoti s takymto modelom ?
    dik
    v.

    s.r.o. popri zamestnaní - aneb obchodovanie na Burze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.