Zavrieť

Porady

ako vycistit bundu z brusenej koze?

Zdravim, v cistiarni mi to nechceli vziat, ze to neberu.

Neviete niekto ako, alebo kde vycistit bundu (je to koza guina pig - alebo nieco take), vyzera to jak semis, taka jemna koza.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    No to si ma veľmi nepotešila....... Aj ja sa chystám s takou bundou do čistiarne. A to si bola v normálnej čistiarni, či v špecializovanej? V Petržalke je taká kde čistia kožu............

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Prispejem mojou skúsenosťou, možno trochu , ale:
    Minulú jar som si kúpila krásnu kožennú bundu z brúsenej kože, smotanovú s tmavšími hnedými prúžkami. No krásna. Keďže bola bledá, bolo treba ju už po 3 mesiacoch vyčistiť. Zhodou okolnosti nová kolegyňa mala veľmi podobnú bundičku a dala si ju týždeň predtým do čistiarne (bola to čistiareň v Piešťanoch). Vyčistili jej ju super a tak som si ju tam dala tiež. A tým sa moje nosenie bundičky skončilo. Bunda sa mi vrátila flakatá, keďže tmavá hneda pustila do smotanovej a aby toho nebolo málo, zrazila sa.
    A nastala dilema, kto má chybu. Čistiareň tvrdila, že chyba materiálu, že oni to čistili správne podľa značiek a v obchode tvrdili, že chyba čistiarne...
    Môžem povedať, že bledú bundu z brúsenej kože nikdy! nekúpim

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    AlaNR
    www.pacnitra.sk

    čistia aj brúsenú kožu, dokonca aj na dobierku.

    Skúste!
    Ďakujem za adresu, dlho som hľadala niekoho, kto čistí "pilinovaním", lebo touto metódou mi vždy super šetrne a dobre vyčistili (kedysi v Mošovciach) svetlý kožuch. Odkedy túto čistiareň zrušili, kožuch som prakticky nenosila, lebo je špinavý a u nás ho čistia iba bez záruky. Takže sa veľmi teším tej adrese do Nitry. Pekný deň.

    amie je offline (nepripojený) amie

    amie
    Nika
    No to si ma veľmi nepotešila....... Aj ja sa chystám s takou bundou do čistiarne. A to si bola v normálnej čistiarni, či v špecializovanej? V Petržalke je taká kde čistia kožu............
    Skusala som cistiaren v Tescu (zlate piesky, aj petrzalka). Oproti pokladnam je taka cistiaren... Aj mi odporucili nejaku inu, ze na Sancovej a Grosslingovej, ale nepamatam si nazov

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    amie
    Skusala som cistiaren v Tescu (zlate piesky, aj petrzalka). Oproti pokladnam je taka cistiaren... Aj mi odporucili nejaku inu, ze na Sancovej a Grosslingovej, ale nepamatam si nazov
    Tá v Petržalke sa vola Kalea. Na Blagoevovej (oproti Ekon.univerzity) je predajňa kožuchov a kožených výrobkov a neviem či tam aj nečistia - volá sa to : SLOVINEC - KOŽA A KOŽUŠINY, Blagoevova 24.
    Naposledy upravil Nika : 04.11.06 at 08:41

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    amie
    Zdravim, v cistiarni mi to nechceli vziat, ze to neberu.

    Neviete niekto ako, alebo kde vycistit bundu (je to koza guina pig - alebo nieco take), vyzera to jak semis, taka jemna koza.
    Na Mliekárenskej ul. (slepá ulica ústiaca na Bajkalskú) pred Slovenským zväzom výrobných družstiev je malinká čistiarnička, mám dobrú skúsenosť.

    ako vycistit bundu z brusenej koze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.