Zavrieť

Porady

Pokuta za parkovanie

Dobrý deň, chcel by som nadhodiť tému, ktorá iste každeho zaujme.
Jedna sa o pokutu za nesprávne parkovanie.Tieto pokuty su ustanovene Všeobecné zavaznými nariadeniami obce a ich primarnym pravnym zakladom je zákon č.315/1996 o premávke na pozemných komunikáciach. Na čo chcem ale poukázať je to, že pokutu možno uložit vodičovi motorového vozidla, lenže ako možno pokutovať vodiča samotne stojaceho auta odparkovaného na nesprávnom mieste, kde vodič nie je pritomný??? Samozrejme, pokutou za stierac, pripadne aj bonus - "papučka", alebo extra bonus - "odťahovka". Vtip je ale v tom, že majiteľ motorového vozidla ešte nemusí byt vodič! (Napr.otec je majiteľom, ale v rodine je aj pať šoférov, ktorí auto používajú). Takže auto mohol odparkovať aj iná osoba ako majiteľ. Majiteľovo vlastnícke právo je absolútne, čiže v prípade "papuče" alebo "odťahovky" su príslušné orgány povinné mu auto vydať a to bez povinnosti majiteľa zaplatiť pokutu (v čase spáchania priestupku nebol vodičom). Vo vzduchu ale visí otázka, koho pokutovať... Zisťovanie vodiča, ktorý sa dopustil priestupku je už na príslušných orgánoch (okresný dopravný inšpektorát). Zistiť skutočného vinníka je ale asi nemožné (každý môže argumentovať, že o ničom nevie). Polícia nemá žiadny dôkaz (videozáznam, fotku), čiže nemožno riadne dokázať kto sa dopustil priestupku = nemá právo uložiť pokutu. Takáto situácia, už údajne nastala s predpokladamým výsledkom...žiadna pokuta!
Mate prosim niekto nejaké skúsenosti týkajúce sa tejto témy? Prípadne aký je váš názor z právneho hľadiska?
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tchibo
Dobrý deň, chcel by som nadhodiť tému, ktorá iste každeho zaujme.
Jedna sa o pokutu za nesprávne parkovanie.Tieto pokuty su ustanovene Všeobecné zavaznými nariadeniami obce a ich primarnym pravnym zakladom je zákon č.315/1996 o premávke na pozemných komunikáciach. Na čo chcem ale poukázať je to, že pokutu možno uložit vodičovi motorového vozidla, lenže ako možno pokutovať vodiča samotne stojaceho auta odparkovaného na nesprávnom mieste, kde vodič nie je pritomný??? Samozrejme, pokutou za stierac, pripadne aj bonus - "papučka", alebo extra bonus - "odťahovka". Vtip je ale v tom, že majiteľ motorového vozidla ešte nemusí byt vodič! (Napr.otec je majiteľom, ale v rodine je aj pať šoférov, ktorí auto používajú). Takže auto mohol odparkovať aj iná osoba ako majiteľ. Majiteľovo vlastnícke právo je absolútne, čiže v prípade "papuče" alebo "odťahovky" su príslušné orgány povinné mu auto vydať a to bez povinnosti majiteľa zaplatiť pokutu (v čase spáchania priestupku nebol vodičom). Vo vzduchu ale visí otázka, koho pokutovať... Zisťovanie vodiča, ktorý sa dopustil priestupku je už na príslušných orgánoch (okresný dopravný inšpektorát). Zistiť skutočného vinníka je ale asi nemožné (každý môže argumentovať, že o ničom nevie). Polícia nemá žiadny dôkaz (videozáznam, fotku), čiže nemožno riadne dokázať kto sa dopustil priestupku = nemá právo uložiť pokutu. Takáto situácia, už údajne nastala s predpokladamým výsledkom...žiadna pokuta!
Mate prosim niekto nejaké skúsenosti týkajúce sa tejto témy? Prípadne aký je váš názor z právneho hľadiska?
§6 Tebou cit. zákona 315/1996:

6/ Prevádzkovateľ vozidla je povinný v súvislosti s konaním o priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky orgánu oprávnenému objasňovať alebo prejednať priestupok oznámiť osobné údaje osoby, ktorej zveril vedenie vozidla, v rozsahu meno, priezvisko a adresa.

Pričom : ten istý paragraf v bode 1 hovorí:

1/ Na účely tohto zákona je prevádzkovateľom vozidla fyzická osoba, fyzická osoba oprávnená na podnikanie alebo právnická osoba, ktorá je oprávnená rozhodovať o použití vozidla.

Ja by som to teda zjednodušila, áno majiteľovo vlastnícke právo je absolútne , ale aj jeho povinnosti sú absolútne
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

§ 17 zákona č. 171/1993:
ods. (1) Policajt je oprávnený požadovať potrebné vysvetlenie od osoby, ktorá môže prispieť k objasneniu skutočností dôležitých pre odhalenie priestupku alebo správneho deliktu a na zistenie jeho páchateľa, ako aj na vypátranie hľadaných alebo nezvestných osôb a vecí. V prípade potreby je policajt oprávnený vyzvať osobu, aby sa ihneď alebo v určenom čase dostavila na útvar Policajného zboru na spísanie zápisnice o podaní vysvetlenia alebo, ak ide o objasňovanie priestupku, na spísanie záznamu alebo zápisnice do správy o výsledku objasňovania priestupku.
ods. (4) Vysvetlenie môže odmietnuť iba osoba, ktorá by ním sebe alebo blízkej osobe 8) spôsobila nebezpečenstvo trestného stíhania, a ak ide o priestupok, nebezpečenstvo postihu za priestupok alebo osoba, ktorá by ním porušila spovedné tajomstvo alebo tajomstvo informácie, ktorá jej bola zverená ústne alebo písomne pod podmienkou mlčanlivosti ako osobe poverenej pastoračnou starostlivosťou.
ods. (6) Policajt je povinný poučiť osobu o možnosti odmietnuť vysvetlenie podľa odsekov 4 a 5.

Podľa mňa, ak niekomu dajú papuču a nebudú mať dôkazy o tom, že tam skutočne zaparkoval auto "prevádzkovateľ", ten môže v zmysle vyššie cit. ustanovení vysvetlenie odmietnuť. Potom policajti len ťažko nájdu toho, kto auto zle zaparkoval.

Druhá strana mince: § 21 zákona č. 171/1993
(1) Policajt je oprávnený zaistiť na vykonanie potrebných úkonov vec, ak má podozrenie, že tá súvisí so spáchaním trestného činu alebo priestupku a jej zaistenie je potrebné na zistenie skutkového stavu veci alebo na rozhodnutie orgánu činného v trestnom konaní, alebo na rozhodnutie orgánu v konaní o priestupku. Policajt vydá osobe, ktorej bola vec zaistená, potvrdenie o zaistení veci s presným opisom veci, ktorý umožní zaistenú vec identifikovať. Zaistenie veci môže trvať najviac 90 dní.

Čiže podľa tohto ustanovenia vám môže policajt auto na revanš odmietnutej výpovede na 90 dní zaistiť, aby zistil skutkový stav, čiže to, kto ho tam zaparkoval (zoberie odlačky prstov, vzorky vlasov ...)
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Tchibo
...Polícia nemá žiadny dôkaz (videozáznam, fotku), čiže nemožno riadne dokázať kto sa dopustil priestupku = nemá právo uložiť pokutu. Takáto situácia, už údajne nastala s predpokladamým výsledkom...žiadna pokuta!...
Aj špekulácie tohoto typu boli dôvodom na jednu z nespočetných noviel zákona 315/1996. V prvom znení zákona 315/1996, z ktorého citovala evina, ods. 6 v §6 ešte nebol. Tento odsek pribudol do zákona po novele 450/2003 a je účinný od 1.1.2004.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

je nejaky paragraf skusim to najst z ktoreho vyplyva, ze policajt nemoze dat papucu napr. na platenom parkovisku, pokial nemate zakupeny listok na parkovanie... rozpravali sme tu o tom s nasim pravnikom...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Zákon o obecnej polícii:
§ 16a
Použitie technického prostriedku
na zabránenie odjazdu motorového vozidla
(1) Príslušník obecnej polície je oprávnený použiť
technický prostriedok na zabránenie odjazdu motorového
vozidla v prípade, ak motorové vozidlo stojí na
mieste, kde je to zakázané dopravnými značkami alebo
dopravnými zariadeniami,6) ak porušenie zákazu nie je
možné z viny priestupcu bezodkladne prejednať.
(2) Technický prostriedok na zabránenie odjazdu
motorového vozidla musí byť zreteľne označený názvom
útvaru obecnej polície a musí byť na ňom uvedený
spôsob vyrozumenia útvaru obecnej polície alebo
príslušníka obecnej polície, ktorý je oprávnený použitý
technický prostriedok na zabránenie odjazdu motorového
vozidla odstrániť.

-tým, že ja stojím na platenom parkovisku a nemám lístok nestojím v žiadnom zákaze, kedže je to parkovisko, a tento priestupok sa dá prejednať aj odkladne, takže si stojím za tým že papuča na platenom parkovisku je nezákonná !!!
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Nandrolon
Zákon o obecnej polícii:
§ 16a
Použitie technického prostriedku
na zabránenie odjazdu motorového vozidla
(1) Príslušník obecnej polície je oprávnený použiť
technický prostriedok na zabránenie odjazdu motorového
vozidla v prípade, ak motorové vozidlo stojí na
mieste, kde je to zakázané dopravnými značkami alebo
dopravnými zariadeniami,6) ak porušenie zákazu nie je
možné z viny priestupcu bezodkladne prejednať.
(2) Technický prostriedok na zabránenie odjazdu
motorového vozidla musí byť zreteľne označený názvom
útvaru obecnej polície a musí byť na ňom uvedený
spôsob vyrozumenia útvaru obecnej polície alebo
príslušníka obecnej polície, ktorý je oprávnený použitý
technický prostriedok na zabránenie odjazdu motorového
vozidla odstrániť.

-tým, že ja stojím na platenom parkovisku a nemám lístok nestojím v žiadnom zákaze, kedže je to parkovisko, a tento priestupok sa dá prejednať aj odkladne, takže si stojím za tým že papuča na platenom parkovisku je nezákonná !!!
Tak veľmi laicky by som povedal že dopravnou modrou značkou P Parkovisko sa povoľuje zastavenie a státie tam kde by to bez tej značky bolo zakázané.Doplňujúci údaj o platenom parkovisku informuje o tom,že je možné použiť parkovisko iba po zaplatení parkovného a teda kto nezaplatí porušuje zákaz zastavenia a státia.Keďže v čase prítomnosti príslušníka polície tam vodič nie je, nedá sa prípad bezodkladne prejednať takže v prípade použitia tzv papuče sa zabezpečí prítomnosť vodiča aj príslušníka polície naraz na jednom mieste.Druhým spôsobom je odtiahnutie vozidla a tam sa to môže aj odkladne prejednať.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nehnevaj sa, ale zákaz státia a zastavenia sú dve konkrétne značky a nie aby si ich vodič musel domýšľať. Značka parkovisko nie je žiadna príkazová ani zákazová značka, pokiaľ viem. A keby tam nebola značka plateného parkoviska, tak sú to zvyčajne také miesta, kde by bolo státie i zastavenie povolené, nakolko je tam cesta tak široká, že by si tam mohol "legálne" odstaviť to auto. Koniec koncom to u nás v meste aj tak vždy bolo, ibaže od určitého času tam dali značku platené parkovisko, takže si tu netreba nič domýšľať - na to existuje presné, jasné a zrozumiteľné značenie.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

aby som ešte podotkol, práve preto, že sa nedá prípad bezodkladne prejednať /keby sa dal, asi by nepoužili papuču/, na to slúži práve blok za stieračom.
0 0
Tchibo Tchibo

Tchibo je offline (nepripojený) Tchibo

evina
§6 Tebou cit. zákona 315/1996:

6/ Prevádzkovateľ vozidla je povinný v súvislosti s konaním o priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky orgánu oprávnenému objasňovať alebo prejednať priestupok oznámiť osobné údaje osoby, ktorej zveril vedenie vozidla, v rozsahu meno, priezvisko a adresa.

Pričom : ten istý paragraf v bode 1 hovorí:

1/ Na účely tohto zákona je prevádzkovateľom vozidla fyzická osoba, fyzická osoba oprávnená na podnikanie alebo právnická osoba, ktorá je oprávnená rozhodovať o použití vozidla.

Ja by som to teda zjednodušila, áno majiteľovo vlastnícke právo je absolútne , ale aj jeho povinnosti sú absolútne
Áno, tetno paragraf to práve vystihuje. Aká je ale právna definícia pojmu "zveril". Je to odovzdanie "traditio" teda z ruky do ruky(pokiaľ ide i kľúče od motorového vozidla)? Alebo tento pojem zahŕňa i možnosť konkludentného prejavu vôle? A čo ak tento prejav vôle, v tomto prípade ide o súhlas s užívaním motorového vozidla, je adresovaný neurčitému počtu osôb (kľúče o auta sú na vešiaku doma). V tomto prípade prevádzkovateľ motorového vozidla môže orgánu oprávnenému prejednávať alebo objasňovať priestupok uviesť niekoľko mien, priezvísk, adries...
Otázka skôr je, či je prevádzkovateľ motorového vozidla, definovaný už v spomenutom paragrafe, je sekundarným zodpovednostným subjektom, v prípade, ak vodič motorového vozidla, ktorý sa dopustil priestupku, nie je známy a ani ho nemožno vypátrať. Takéto ustanovenie v zákone nie je. Čo s tým.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tchibo
Áno, tetno paragraf to práve vystihuje. Aká je ale právna definícia pojmu "zveril". Je to odovzdanie "traditio" teda z ruky do ruky(pokiaľ ide i kľúče od motorového vozidla)? Alebo tento pojem zahŕňa i možnosť konkludentného prejavu vôle? A čo ak tento prejav vôle, v tomto prípade ide o súhlas s užívaním motorového vozidla, je adresovaný neurčitému počtu osôb (kľúče o auta sú na vešiaku doma). V tomto prípade prevádzkovateľ motorového vozidla môže orgánu oprávnenému prejednávať alebo objasňovať priestupok uviesť niekoľko mien, priezvísk, adries...
Otázka skôr je, či je prevádzkovateľ motorového vozidla, definovaný už v spomenutom paragrafe, je sekundarným zodpovednostným subjektom, v prípade, ak vodič motorového vozidla, ktorý sa dopustil priestupku, nie je známy a ani ho nemožno vypátrať. Takéto ustanovenie v zákone nie je. Čo s tým.
Áno - aká je odpoveď na otázku, či ja ako prevádzkovateľ auta môžem zavesiť niekde kľúče a umožniť k nim prístup napr. 5 ľuďom a v danom čase vlastne ani neviem, kto moje auto používa?...

Podľa mojej mienky nemôžem a vyplýva to i priamo z mnou citovaného paragrafu:
..."oznámiť osobné údaje osoby, ktorej zveril vedenie vozidla, v rozsahu meno, priezvisko a adresa./žiadne množné číslo/...

V tomto paragrafe 6 je aj nasledovný odsek:
2/ Prevádzkovateľ nesmie zveriť vedenie vozidla osobe, ktorá nespĺňa podmienky na jeho vedenie ustanovené týmto zákonom alebo osobitným predpisom, nemá pri sebe platné doklady ustanovené na vedenie vozidla, je pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky alebo osobe, ktorej schopnosť na vedenie je inak znížená.

To znamená, že Ty si povinný pred zverením vozidla preveriť, či vodič, ktorému auto zveruješ, spĺňa všetky podmienky v zmysle zákona a pod., takže podľa mňa argumety typu neviem, kto v tom čase riadil moje auto neobstoja.... A keď si preveríš min., či má vodičák a nie je pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok, odovzdáš mu kľúč a TP...
Naposledy upravil evina : 07.11.06 at 12:31
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ako sa to len pekne zamotáva???
nakoniec zistím, že kľúče od osobného motorového vozidla mám mať v zaistenom trezore ako strelné zbrane nie???
ja si kľúče môže nechať aj na hajzli, a ten kto pôjde srať si ich kľudne môže zobrať, to predsa ešte neznamená že som mu ich zveril či áno??? proste si ich zobral bez môjho vedomia ! Nikde predsa nie je napísané v žiadnom zákone, že kľúče od auta musím mať zaistené proti prípadnému odcudzeniu /možno okrem poistnej zmluvy proti krádeži/.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Nandrolon
ako sa to len pekne zamotáva???
nakoniec zistím, že kľúče od osobného motorového vozidla mám mať v zaistenom trezore ako strelné zbrane nie???
ja si kľúče môže nechať aj na hajzli, a ten kto pôjde srať si ich kľudne môže zobrať, to predsa ešte neznamená že som mu ich zveril či áno??? proste si ich zobral bez môjho vedomia ! Nikde predsa nie je napísané v žiadnom zákone, že kľúče od auta musím mať zaistené proti prípadnému odcudzeniu /možno okrem poistnej zmluvy proti krádeži/.
"Obdivujem" v prvom rade Tvoj slovník a argumenty.

Ja som napr. vo svojom príspevku nepísala, kde si máš kľúče odložiť, ale o tom, že ako prevádzkovateľ vozidla si povinný si preveriť komu auto zveruješ.

A na záver- ak je Ti jedno, kde máš kľúče od auta a auto samotné je Tvoj problém, ale Tvoja ľahostajnosť Ťa nezbavuje povinností ako prevádzkovateľa vozidla, ktoré určuje zákon ...
Tchibovi určite nešlo o takúto diskusiu v riešení jeho otázky...

P.s. Aj dvere na byte si môžeš nechať dokorán otvorené, je to len Tvoj problém...
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Nandrolon
ako sa to len pekne zamotáva???
nakoniec zistím, že kľúče od osobného motorového vozidla mám mať v zaistenom trezore ako strelné zbrane nie???
...
Nepreháňaš to?

Auto môže byť použité aj ako zbraň (pamätá na to aj trestný zákon) a preto treba venovať náležitú pozornosť prevencii jeho zneužitia.
Predpis o spôsobe ukladania kľúčov od auta zatiaľ nebol vydaný, ale asi bude potrebný, ak budú pribúdať špekulácie o tom ako sa vyhnúť sankciám za porušovanie práv iných. Kedysi sa dalo existovať bez spomenutého §6 ods. 6. Život ukázal, že je potrebné zabrániť zbytočným špekuláciam. Preto sa toto ustanovenie v zákone muselo objaviť.

Chceme skutočne, aby všetko muselo byť nalinkované v predpisoch. Nevieme sa aj bez zákonov správať slušne a ohľaduplne?
Naposledy upravil endrju : 07.11.06 at 13:11
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ja som len chcel tým povedať, že žiaden zákon ani vyhláška ani predpis mi neprikazuje, ako mám správne uložiť kľúče od auta. A keď si ich odložím niekde v izbe a niekto si ich zoberie bez môjho vedomia, tak to predsa neznamená že som mu ich úmyselne zveril /a teda ja ako vlastník nemusím nič preverovať/. Jednoducho si ich zobral a basta. Takisto mám zo zákona právo nevypovedať.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Nandrolon
ja som len chcel tým povedať, že žiaden zákon ani vyhláška ani predpis mi neprikazuje, ako mám správne uložiť kľúče od auta. A keď si ich odložím niekde v izbe a niekto si ich zoberie bez môjho vedomia, tak to predsa neznamená že som mu ich úmyselne zveril /a teda ja ako vlastník nemusím nič preverovať/. Jednoducho si ich zobral a basta. Takisto mám zo zákona právo nevypovedať.
Svoje práva využívaj, ale nezneužívaj. Asi začneš inak rozmýšľať, ak Tvojim autom niekoho zabijú alebo dokaličia.

Možno si niečo podobné mysleli už viacerí. Teraz si trhajú vlasy, že svojou nedbalosťou dopomohli k tragédiám. Nie je pre Teba dostatočnou výstrahou pred nedbalosťou, napríklad, zbytočná smrť dvoch mladých dievčat, ktoré zabil na zneužitom aute podnapitý mladík nadránom 28.10.2006 v Žarnovici? Chceš menovať ďalšie prípady?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Nandrolon
ja som len chcel tým povedať, že žiaden zákon ani vyhláška ani predpis mi neprikazuje, ako mám správne uložiť kľúče od auta. A keď si ich odložím niekde v izbe a niekto si ich zoberie bez môjho vedomia, tak to predsa neznamená že som mu ich úmyselne zveril /a teda ja ako vlastník nemusím nič preverovať/. Jednoducho si ich zobral a basta. Takisto mám zo zákona právo nevypovedať.
Napriek Tvojmu slovníku sme pochopili /a nikto tu ani neopisoval ako si máš kľúče uložiť/, čo si chcel povedať. Ale keď si niekto zoberie kľúče od Tvojho auta bez Tvojho vedomia a Ty nenahlásiš krádež opakujem Ti znova, nezbavuje Ťa to povinností prevádzkovateľa vozidla. Bez oznámenia krádeže a následného spáchania napr. trestného činu s Tvojím autom budeš mať problémy Ty...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

endrju
Nepreháňaš to?

Auto môže byť použité aj ako zbraň (pamätá na to aj trestný zákon) a preto treba venovať náležitú pozornosť prevencii jeho zneužitia.
Predpis o spôsobe ukladania kľúčov od auta zatiaľ nebol vydaný, ale asi bude potrebný, ak budú pribúdať špekulácie o tom ako sa vyhnúť sankciám za porušovanie práv iných. Kedysi sa dalo existovať bez spomenutého §6 ods. 6. Život ukázal, že je potrebné zabrániť zbytočným špekuláciam. Preto sa toto ustanovenie v zákone muselo objaviť.

Chceme skutočne, aby všetko muselo byť nalinkované v predpisoch. Nevieme sa aj bez zákonov správať slušne a ohľaduplne?
ako zbraň môže byť použitá aj stolička a taktiež ich doma nemáš asi zamknuté v trezore.
Ja veľmi dobre viem, ako sa mám správať k svojmu autu a k ostatným ľudom, ale keď niekto argumentuje tým, že si mám domýšľať nejaké značenie, ktoré v danom prípade neexistuje, tak neviem či sranduje alebo to myslí vážne....
...čo sa týka mestských policajtov, tí porušujú všetko čo sa dá, od povolenej rýchlosti cez zastavovanie áut /len blázon zastaví keď sám mestský policajt mávne rukou/...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

endrju
Svoje práva využívaj, ale nezneužívaj. Asi začneš inak rozmýšľať, ak Tvojim autom niekoho zabijú alebo dokaličia.

Možno si niečo podobné mysleli už viacerí. Teraz si trhajú vlasy, že svojou nedbalosťou dopomohli k tragédiám. Nie je pre Teba dostatočnou výstrahou pred nedbalosťou, napríklad, zbytočná smrť dvoch mladých dievčat, ktoré zabil na zneužitom aute podnapitý mladík nadránom 28.10.2006 v Žarnovici? Chceš menovať ďalšie prípady?
druhýkrát keď mi dá pán policajt papuču, tak sa mu asi pekne poďakujem, zaplatím pokutu pokloním sa do pása a s veľmi veľkou pokorou k jeho autorite pomaly odídem z miestnosti...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ako je mojim zvykom, prihrejem si tu stranícku polievočku.

Bratislavčania, sledujte - už o týždeň začína predvolebná kampaň, isté koaličné zoskupenie kandidujúce do mestského zastupiteľstva si túto tému dalo ako jeden z hlavných bodov programu.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

evina
"Obdivujem"
Ja som napr. vo svojom príspevku nepísala, kde si máš kľúče odložiť, ale o tom, že ako prevádzkovateľ vozidla si povinný si preveriť komu auto zveruješ.
som otec a mam 5 synov, vsetci mame vodicak. auto pouzivame podla potreby, ja som majitel, kluce su zavesene v chodbe na vesiaku. moji synovia su prevereny, ja napriek tomu neviem ktory z nich v tom case to auto zaparkoval.....mam ja vysetrovat ktory z nich to bol, alebo je to vecou police?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať