Zavrieť

Porady

danove priznanie SZCO

Rada by som si overila poznatky, ktore som ziskala tu na Porade:

Od 1.3.2006 som SZCO. Som slobodna, bezdetna, nemam ziadne doplnkove doch sporenie, ci ziv. poistenie, ktore si mozem uplatnit ako odpocitatelnu polozku.

V DP za rok 2006, ktore budem robit v roku 2007 budem mat napr. prijem zo zivnosti 200 000,-.

Uplatnim si pausalne vydavky vo vyske 40%, t. j 80 000,-

K vydavkom pridam este povinne oddvody na zdravotne poistene vo vyske 9660,- (966 x 10mesiacov)

Odvody do Soc. poistovne som neplatila - nemusela som

Uplatnim si odocitatelnu poloznku na danovnika vo výške 90 816,- (predpokladajme, ze som v 1.-2./2006 bola na Urade prace a nemala som ziadny prijem)

To znamena, ze zaklad dane, z ktorej budme pocitat dan je: 200 000 - 80 000 - 9660 = 110 340 - 90816 = 19 524,-

Dan, ktoru budem musiet zaplatit: 3709,56 - (zaokruhluje sa hore?, dolu?)

prosim date mi zapravdu, ze moju vypocty a postupy su spravne?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mgm je offline (nepripojený) mgm

    živnostník mgm
    Dan sa zaokruhluje na celé koruny nadol. A podľa postupu, ako si to robila, malo by to byt dobre.
    Ale čo sa týka odvodov ZP, do 31.12.2006 nebudeš mať zaplatené len 9x? Ak máš JÚ, tak do výdavkov Ti ide len to, čo je zaplatené do 31.12.06.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    mgm
    Dan sa zaokruhluje na celé koruny nadol. A podľa postupu, ako si to robila, malo by to byt dobre.
    Ale čo sa týka odvodov ZP, do 31.12.2006 nebudeš mať zaplatené len 9x? Ak máš JÚ, tak do výdavkov Ti ide len to, čo je zaplatené do 31.12.06.
    ANO MAS PRAVDU, ZABUDLA SOM, ZE PREDDAVOK NA ZDRAVOTNE POISTENIE ZA DECEMBER ZAPLATIM AZ V JANUARI. DIK ZA UPOZORNENIE.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zákon o dani z príjmov
    § 47
    Zaokrúhľovanie


    (1) Základ dane, zdaniteľná mzda (§ 35), daň (§ 15 a43), preddavky na daň (§ 34, 35, 42 a44) a suma zodpovedajúca 2 % zaplatenej dane podľa § 50 sa zaokrúhľujú na celé koruny nadol.

    danove priznanie SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.