Zavrieť

Porady

Pôžička konateľa - výbery z ATM

Prosím Vás o radu. Naši zamestnanci bola v septembi na montáži v Ruskej republike. Nakoľko sme na účte nemali dostatok peňazí, konateľ sa rozhodol, že im dá svoju súkromnú kartu, aby si mohli vyberať peniaze z bankomatu a bude sa to považovať ako jeho pôžička spoločnosti. Ja som tie výbery zaúčtovala podľa potvrdení o výberoch, ktoré mi doniesli prepočítané kurzom NBS v dňoch výberu. Teraz mi ale šéf doniesol jeho výpis z účtu a tam je ten kurz mierne vyšší a tiež mu bol z účtu za jednotlivé výbery zrazený poplatok vo výške 4210 Sk. Môžem teda zaúčtovať tie výbery podľa jeho výpisu + poplatok a celé to dať na účet 365 ako jeho pôžičku spoločnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Nie je to obvyklý postup, ale život prinesie všeličo.
    V prvom rade by som urobil zmluvu o pôžičke, kde by som stanovil, že aj poplatky v súvislosti s výberom budú na ťarchu dlžníka a budú zvyšovať pôžičku. Potom by sa dali unať ako náklad firmy.
    Čo sa týka kurzu. Ak by bola zmluva, tak by podľa mňa firma nakupovala cudziu menu za slvenské koruny a mal by sa použiť kur, za čo sa cudzia mena nakúpila. (predpokladám že sa pôžička bude vracať v Sk). Mal by sa teda použiť kurz, za ktorý banka predala cudziu menu konateľovi (kurz na výpise), lebo ten ju firme predáva za túto cenu.

    Socha je offline (nepripojený) Socha

    Socha
    Vďaka za názor. Tiež si myslím, že pokiaľ k tomu priložím aj jeho výpis z účtu, kde to bude všetko vyjadrené v Sk a urobím zmluvu o pôžičke v zmysle, ktorý navrhuješ, malo by to byť prechodné. Malo by ísť o úročenú pôžičku. Šéf má vo firme už nejaké úročené pôžičky, tak to chcem prihodiť k tomu a na konci roka vypočítať úroky. Hlavne preto ma to zaujímalo, aby daniari nenamietali voči tým nákladovým úrokom.

    Pôžička konateľa - výbery z ATM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.