Zavrieť

Porady

hlavne rozdiely medzi uctovnictvom SR a CR

Mozete mi niekto napisat hlavne rozdiely v podvojnom uctovnictve medzi SR a CR? Viem, ze ich nie je vela, poznam zatial len dva rozdiely: cesi maju stale dohadne ucty, ale v SR sa uz nepouzivaju, a tiez je rozdiel v uctovani leasingu.
Su este nejake rozdiely? Nemyslim rozne sadzby, ale najma rozdiely v uctovani, napr. leasing a pod.
Naposledy upravil jenifer.a : 10.11.06 at 04:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    ja som videla rozdiel v uctovani stravnych listkov...Troska inac mali aj postup, co sa tykalo odpisovania nevymozitelnych pohladavok...

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Neviem, či Ťa zaujíma aj iné, ako postupy účtovania. Viem, že je rozdiel pri dobropisoch z hľadiska DPH. Zaraďujú ich do daňového priznania až vtedy, keď im ich druhá strana potvrdí... Čiže môže byť síce vystavený v jednom mesiaci, ale potvrdenie dostanú až v ďalšom, tak to ide do DPH až vtedy, keď je potvrdené prevzatie.

    hlavne rozdiely medzi uctovnictvom SR a CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.