Zavrieť

Porady

Podanie danoveho priznania dedicom

Mate niekto skusenost s realizaciou povinnosti podat danove priznanie dedicom za zosnuleho zivnostnika? Zakon hovori, ze dedic je povinny podat DP do 3 mes. po smrti danovnika. Co ak dedic nema pristup k uctovnym dokladom, napr. zaheslovane PC, nevedomost o tom, kde su uctovne doklady a pod. Ako by ste postupovali?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Tenshiko
    Mate niekto skusenost s realizaciou povinnosti podat danove priznanie dedicom za zosnuleho zivnostnika? Zakon hovori, ze dedic je povinny podat DP do 3 mes. po smrti danovnika. Co ak dedic nema pristup k uctovnym dokladom, napr. zaheslovane PC, nevedomost o tom, kde su uctovne doklady a pod. Ako by ste postupovali?
    To, že nemáš prístup k dokladom nie je dôvodom na nepodanie DP.
    Ak sa k ničomu nemôžeš dopracovať, choď za správcom dane a skús si z nim dohodnúť postup.
    Zákon 511/1992 Z.z. dáva viac možností riešenia .

    Ešte máš možnosť požiadať o predĺženie lehoty (ZoDP § 49 / 4)
    Naposledy upravil Milan Benka : 09.11.06 at 22:18

    Podanie danoveho priznania dedicom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.