Zavrieť

Porady

student a nezdan.cast mzdy

anka anka

anka je offline (nepripojený) anka

Moze si student pracujuci na DOVP uplatnit nezdan,polozku 6.736./ mesacne ak si jeho rodic uplatnuje danovy bonus na dieta?
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Môže .
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Môže, aj ja mám študenta, ktorý ma dohodu a uplatňuje si nezdaniteľnú položku.
0 0
Mirka-test Mirka-test

Mirka-test je offline (nepripojený) Mirka-test

Môže, musí podpísať vyhlásenie (predpísané tlačivo), ako všetci ostatní zamestnanci, že si bude uplatňovať nezdanitelnú časť základu dane.
0 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

Aké odvody sa platia za študenta.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

oref
Aké odvody sa platia za študenta.
Firma platí odvod do rez.fondu 0,8% a študent platí zdrav. poistenie ak prekročí 3000,-Sk.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

emily
Firma platí odvod do rez.fondu 0,8% a študent platí zdrav. poistenie ak prekročí 3000,-Sk.
opravujem firma platí na úrazové poistenie 0,8%
0 0
vcielkaZuzka vcielkaZuzka

vcielkaZuzka je offline (nepripojený) vcielkaZuzka

Týkajú sa tie odvody iba DOVP alebo aj dohody o študentskej brigádnickej činnosti. Môžem so študentom uzavrieť DŠBČ na celý rok s tým, že bude robiť každý piatok a sobotu prípadne nedeľu, aj keď neviem dopredu koľko hodín to bude ale dohodnem sa na výške hodinovej odmeny.
0 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

Môžem teraz uzavrieť so študentom dohodu spätne od 01.01.2004 s tým, že mesačná odmena bude 3000,-- Sk s tým, že garančné odvediem až v 12/2004 ale nezdaniteľnú časť si uplatím 6736,-- na každý mesiac?
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Katty
opravujem firma platí na úrazové poistenie 0,8%
Katty máš samozrejme pravdu, pardón.
0 0
vcielkaZuzka vcielkaZuzka

vcielkaZuzka je offline (nepripojený) vcielkaZuzka

Nie garančné ale úrazové poistenie.
oref
Môžem teraz uzavrieť so študentom dohodu spätne od 01.01.2004 s tým, že mesačná odmena bude 3000,-- Sk s tým, že garančné odvediem až v 12/2004 ale nezdaniteľnú časť si uplatím 6736,-- na každý mesiac?
0 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

veď hej, a môžem???
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
oref: Ja by som Vám to neradil. Úrazové poistenie sa platí každý mesiac, mohli by ste mať problém so S.P. - pokuty, penále atď.

Ale (I.) - zbytočne si to komplikujete. V pohode "uzavrite" so študentom DoBPŠ k 1.1.2004 s tým, že odmena za prácu mu bude celá vyplatená až v decembri 2004. Nárok na nezd.časť bude mať aj tak za celý rok.

Ale (II.) - v konečnom dôsledku prečo vymýšľať začiatok dohody 1.1.2004 - nech dohoda trvá od 1.12.2004. Nikde nie je zakázané, aby šikovný študent za mesiac trvania dohody nezarobil povedzme 60 tis. Sk.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 13.12.04 at 14:51
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

oref chcel zrejme ťahať tú odmenu len do limitu 3000,-/mesačne kvôli zdravotnému poisteniu
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Tak to asi aj bude, Katty. Ale vieme, ako to chodí s priznávaním sa študentov k zdravotnému poisteniu...
0 0
vija vija

vija je offline (nepripojený) vija

Myslím, že nie je správne spätne vykazovať mzdu od 1/2004, pretože si v omeškaní platenia na úrazové poistenie každý mesiac 24 Sk, ak je VZ 3000.
Sociálna posťovňa Ti to potom zráta.
0 0
vija vija

vija je offline (nepripojený) vija

Lenže oni nechcú platiť ani zdravotku ani daň.
0 0
susu susu

susu je offline (nepripojený) susu

Jozef Mihál
oref: Ja by som Vám to neradil. Úrazové poistenie sa platí každý mesiac, mohli by ste mať problém so S.P. - pokuty, penále atď.

Ale (I.) - zbytočne si to komplikujete. V pohode "uzavrite" so študentom DoBPŠ k 1.1.2004 s tým, že odmena za prácu mu bude celá vyplatená až v decembri 2004. Nárok na nezd.časť bude mať aj tak za celý rok.

Ale (II.) - v konečnom dôsledku prečo vymýšľať začiatok dohody 1.1.2004 - nech dohoda trvá od 1.12.2004. Nikde nie je zakázané, aby šikovný študent za mesiac trvania dohody nezarobil povedzme 60 tis. Sk.
Nedá mi aby som nereagoval a doplnil aj bod 3.
Co takto uzavriet zmluvu o dielo podla obcianskeho zakonnika?
Moze byt aj tato alternativa alebo sa mylim??
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
susu - ja by som s bodom 3. súhlasil. Žiadne úrazové poistenie. Ale i pri takomto príjme zostáva problém zdravotného poistenia. Ale - i ten by sa vyriešil, keby študent od januára 2004 dostával zo zmluvy o dielo odmenu každý mesiac v hotovosti - pokladňou, vo výške max.3000 Sk....
0 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

Ďakujem, ďakujem, ďakujem. Kašlať na dohody, hurá na zmluvy o dielo.
0 0
metracik2 metracik2

metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac
student si tiez moze podpisat vyhlasenie k dani zo mzdy a potom sa mu bude uplatnovat nezdanitelna cast zakladu dane, a je pre neho vyhodne vykonat aj rocne zuctovanie dane. To ze rodicia si uplatnuju bonus nema vplyv na jeho nezdanitenu cast zakladu dane.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať