Zavrieť

Porady

leasing-kúpna cena

Preštudovala som si porady ohľadom leasingu v PO. Nie som si istá v kúpnej cene.
Kúpili sme nákladné auto N1 na leasing. V zmluve sa okrem iného uvádza Kúpna cena bez DPH 750,-Sk. Na porade som si stiahla tabuľku pre výpočet a účtovanie takéhoto leasingu. Je výborná ALE... možno som to zle pochopila: 1. kúpna cena je účtovaná 042,343/474, čím mi vlastne vstupuje do ceny obstarania.
2. podľa tejto tabuľky vstupuje aj do daňových a účtovných odpisov.
Mám o kúpnej cene účtovať podľa tohto postupu alebo kúpnu cenu nemám pripočítavť k cene obstarania a neuplatniť si DPH (nie je vyčíslená v zmluve) a počkať až po ukončení leasingu na faktúru o kúpnej cene? A ešte jednu otázku : poplatok účtujem 042,343/379 a vstupujeme mi do odpisov?
Ďakujem a pekný deň!
Naposledy upravil anelly : 10.11.06 at 08:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    anelly
    Preštudovala som si porady ohľadom leasingu v PO. Nie som si istá v kúpnej cene.
    Kúpili sme nákladné auto N1 na leasing. V zmluve sa okrem iného uvádza Kúpna cena bez DPH 750,-Sk. Na porade som si stiahla tabuľku pre výpočet a účtovanie takéhoto leasingu. Je výborná ALE... možno som to zle pochopila: 1. kúpna cena je účtovaná 042,343/474, čím mi vlastne vstupuje do ceny obstarania.
    2. podľa tejto tabuľky vstupuje aj do daňových a účtovných odpisov.
    Mám o kúpnej cene účtovať podľa tohto postupu alebo kúpnu cenu nemám pripočítavť k cene obstarania a neuplatniť si DPH (nie je vyčíslená v zmluve) a počkať až po ukončení leasingu na faktúru o kúpnej cene? A ešte jednu otázku : poplatok účtujem 042,343/379 a vstupujeme mi do odpisov?
    Ďakujem a pekný deň!
    Účtuj podľa tejto tabuľky. Kúpna cena po skončení lízingu je súčasťou istiny a do daňových nákladov vchádza proostredníctvom odpisov.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tweety
    Je to kúpna cena vozidla po ukončení lízingu.
    Kúpna cena vchádza do istiny....

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Evinka, nejako sa pomiešali príspevky
    Kde je ten citát?
    Naposledy upravil Muška : 10.11.06 at 20:29

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Muška
    Evinka, nejako sa pomiešali príspevky
    Kde je ten citát?
    Veru neviem, kde je príspevok, ale bol....citovať 2x v jednom príspevku som sa už naučila, čo ma veľmi tešší...ale citovať bez príspevku ešte nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.