Zavrieť

Porady

vrátenie DPH zo zahraničia - podklady

Potrebujem zaslať doklady na vrátenie DPH zo zahraničia. Keďže to robím prvýkrát, potrebujem radu skúsenejších. Ak mám doklady pri cesťakoch o nákupe PHM, dialničné poplatky, ale aj doklady o stravovaní. Mám povyberať z týchto dokladov, iba tie, na ktoré by mal nárok v zmysle nášho zákona? Trebárs v takomto prípade z PHM, dialničné poplatky áno, ale doklady o strave a hotelovom účte, ak nie je písaný na firmu, tak nie?
Prosím poraďte. Súrne to potrebujem vedieť. Ď, ď, ď za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Kalkulka, ono je to trochu inak. V prvom rade musíš poznať zákon o DPH príslušného štátu, zohnať si formuláre na podanie žiadosti o vrátenie DPH. Obidve bývajú na inernete. K žiadosti priložiť originály dokladov obsahujúcich DPH tej krajiny. V niektorých detailoch sa totiž zákony o DPH jednotlivých štátov EÚ líšia. Napr. ČR nevracia DPH za nákup benzínu, takže tieto doklady tam ani netreba posielať, ale príslušnú DPH si zaúčtovať rovno do nákladov. Na druhej strane v ČR, na rozdiel od SR vracajú DPH za prenájom osobného motorového vozidla, takže príslušné faktúry je možné tam poslať. Samozrejme hotelový účet, ktorý nie je vystavený na firmu neposielať. Ešte rada, neprikladaj nákupy PH k CÚ ani v rámci Slovenska, ale na ne vystavuj separátny VPD, lebo inak nemôžeš uplatniť odpočet DPH.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Registráciu už máme, ale prostredníctvom daňového zástupcu, ktorého nám doporučila spoločnosť SHELL Slovakia. A preto z nákupov PHM v zahraničí máme nárokk na odpočítanie DPH. Posielam tieto doklady prvýkrát, preto sa pýtam. Viem, že sú aj limity na odpočítanie DPH pri platbách v hotovosti v jednotlivých štátoch EÚ. Nemáš prosím ťa internetovú adresu, kde sú zverejnené všetky preklady zákonov o DPH v EÚ. Viem, že niekde sú, ale zatiaľ som nenašla. Tak doteraz som čerpala informácie z dostupných zdrojov a hlavne prostredníctvom SHELL Slovakia.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ďakujem za informáciu. Pomohlo mi to, ale iba s českým zákonom. Potrebujem ešte nemecký, rakúsky a francuzsky, ale preložený. Viem, že niekde sú, ale zatiaľ som nenašla.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    kalkulka
    Ďakujem za informáciu. Pomohlo mi to, ale iba s českým zákonom. Potrebujem ešte nemecký, rakúsky a francuzsky, ale preložený. Viem, že niekde sú, ale zatiaľ som nenašla.
    Kalkulka nás zastupuje spoločnosť SHELL, jej zasielame originály dokladov
    s DPH a pri vyúčtovacích faktúrach za platby a služby je pravidlne dobropis na vratku DPH. Skús poprosiť tú pani, s ktorou si doteraz jednala cez SHELL o radu, kde nájdeš príslušné zákony, je veľmi milá, určite ti pomôže.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ďakujem Vlasta.

    vrátenie DPH zo zahraničia - podklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.