Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo

Rád by som sa opýtal,či môžem dať prácu nezamestnaným formou zmluvy o dielo, ďalej či je to ohraničené-mesiac dva..,alebo nie, a či s tou zmluvou o dielo,ktorú so mnou osoba uzavrie môže robiť,resp plniť úlohy v inej (pre inú)firme.Samozrejme odvody by išli na jeho ťarchu-ako samoplatcu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Ak myslíš zmluvu o dielo podľa § 631 obč. zákonníka tak tam nie je časové obmedzenie na vyhotovenie diela.

    Netuším ale či je možné uzavrieť ju s nezamestnaným.

    A pre inú firmu - to treba rozobrať, za istých okolností možno ano, ak tvoja firma má zmluvu s inou firmou, že ty zabezpečíš toto plnenie inou osobou ...??!!.
    Naposledy upravil Nike : 08.12.04 at 12:51

    Vlado66 je offline (nepripojený) Vlado66

    Vlado66
    ....Takže za tychto okolnosti je možne obist takýmto spôsobom pracovnu zmluvu a aj DVP- pravne je to čiste-zmluva o dielo nezaklada pracovnopravny vzťah spravne som to pochopil?Môže byť jej súčasťou zmluvy aj doklad o vzdelaní?.Zaratava sa teda odpracovaná doba do zápočtu rokov?Zaujimalo by ma ako je to následne s odplatou danej FO - nie je to mzda ,a ani mui ju nema ako fakturovať..,ako ju vyplatit-hotovostne?,

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tuším už dlhšiu dobu, že zrušenie DOVP bude mať za následok zvýšenie počtu Zmlúv o dielo kvôli odvodom do poisťovní. Nebude sa tam ovšem dať čokoľvek (napr.upratovanie,pomocné práce-stavebné, účtovnícke a rôzne iné čudá). S odpracovanými rokmi Zmluva o dielo podľa mňa nemá nič spoločné.

    Vlado66 je offline (nepripojený) Vlado66

    Vlado66
    ..takže takýto spôsob pri správnej formulácii zmluvy predstavuje prakticky nulové náklady...,nevidim dôvod prečo by nemohla byť uzavreta aj s nezamestnaným...,predpokladam že tam nie je nijake časove ani finannčné obmedzenie ako u DoVP,zmluva je o vyslednom produkte...
    Naposledy upravil Vlado66 : 10.12.04 at 09:08

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.