Zavrieť

Porady

Likvidácia

Máte niekto skúsenosti so zrušením s.r.o. podľa par.68 ods.3 pís. d, Obchodného zákonníka, zamietnutie konkurzu pre nedostatok majetku.
S.r.o. bola zrušená ku 5.9. a vymazaná z O.R. 11.10. účtovnú závirku - mimoriadnu robím ku 5.9. K akému dátumu dávam daňové priznanie?
A ešte neviete poradit co so záväzkami. Odpísla som ich na 688 - účtovné vysporiadanie. Daňovo sú oslobonené podľa par. 13 ods. 1 pís. d, zákona 595/2003, len mi nie je jasné či všetky alebo ich mám rozdeliť na tie ku
kt. sa prihlásili a tie ku kt.sa neprihlásili - ak vobec mohli /nie je mi to celkom jasné/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Ku ňu prieskumného pojednávania by som zrušila neprihlásené pohľadávky a ku dňu schválenia rozvrhu prihlásené, ale neuspokojené

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Daňové priznanie sa podá do 3 mesiacoch § 49:
    §41 daň.priznanie
    (10) Pri zrušení daňovníka zamietnutím návrhu na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok majetku sa zdaňovacie obdobie končí dňom predchádzajúcim dňu zamietnutia návrhu na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok majetku daňovníka.


    §13 Oslobodený príjem:
    d) plynúce z predaja majetku zahrnutého do konkurznej podstaty 38) a z odpisu záväzkov pri konkurze a vyrovnaní vykonaných podľa osobitného predpisu, 38) vrátane odpisu záväzkov voči veriteľom, ktorí v konkurze alebo vyrovnaní neuplatnili svoje pohľadávky voči daňovníkovi; obdobne sa postupuje aj pri odpise záväzkov u daňovníka, ktorý sa zrušuje zamietnutím návrhu na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok majetku, a u daňovníka, ktorý sa zrušuje zrušením konkurzu z dôvodu, že majetok úpadcu nepostačuje na úhradu výdavkov a odmenu správcu konkurznej podstaty,

    Môj názor je taký, že odpis záväzku bude oslobod.príjem aj pri prihlás. a aj pri neprihlásených závazkoch.
    Naposledy upravil renča1 : 17.11.06 at 01:50

    FeDaZab je offline (nepripojený) FeDaZab

    FeDaZab
    Dakujem pomohlo., Predbezny konk.spravca mi este vysvetlil, ze vlastne v nasom pripade nemohlo ani prist k tomu aby sa prihl. ku svojim pohladavkam.
    Takze vychadzam z toho ze budu vs. oslobodene par. 13. atd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.