Zavrieť

Porady

Stavebni robotnici - -nadcasy

Prosim Vas, ako riesite nadcasy v stavebnych firmach?
Kedze pracuju na turnusy a dene maju pracu nadcas cca 2hod.
Za rok je mozne mat 150hod nadcasov. Da sa tento limit zvysit dohodou medzi zamestnancom a zamestnavatelom alebo len cez prislusne pracovne ci aketo organy?
Moze sa v pracovnej zmluve dohodnut ze mzda zahrna uz aj pracu nadcas a cez vikendy?
Dakujem za rady alebo tipy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    toto hovori zakonnik prace:
    v kalendárnom roku možno nariadiť zamestnancovi prácu nadčas v rozsahu najviac 150 hodín.
    zamestnávateľ môže z vážnych dôvodov dohodnúť so zamestnancom výkon práce nadčas nad hranicu ustanovenú v odseku 7 v rozsahu najviac 250 hodín

    to znamena, ze spolu to moze byt za rok 400 hodin nadcasov.

    ak by odpracovali viac, mozes im to davat aj to odmien

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    jasne dakujem.
    Prosim Vas a moze sa dohodnut so zamestnancom v pracovnej zmluve ze nadcasy su uz zahrnute vo mzde? Co su zakonom dovolene tj. 150hod/rok a za zvysok nadcasov by bolo nahradne volno popripade priplatok. Podla zakonika prace by to tak mohlo byt ak som si ho dobre vysvetlil
    Ma niekto robotnikov ktori pracuju na turnusy a vedel by mi poradit?
    Dakujem fialke aj Kolencikovi

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    fizzy
    jasne dakujem.
    Prosim Vas a moze sa dohodnut so zamestnancom v pracovnej zmluve ze nadcasy su uz zahrnute vo mzde? Co su zakonom dovolene tj. 150hod/rok a za zvysok nadcasov by bolo nahradne volno popripade priplatok. Podla zakonika prace by to tak mohlo byt ak som si ho dobre vysvetlil
    Ma niekto robotnikov ktori pracuju na turnusy a vedel by mi poradit?
    Dakujem fialke aj Kolencikovi
    moze sa dohodnut so zamestnancom, ze nadcasy budu zahrnute vo mzde, tych 15 hodin/rok a ostatne bud to nahradne volno alebo preplatit :-)

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Prosim Vas, a ma niekto skusenosti s vybavovanim dlhsich nadcasov. Myslim viac ako 150hod/rok. Kedze v nasom pripade sa jedna o pracu technologicky narocnu co sa tyka aj casu. Technicke prestavky, pomala uprava...atd.

    Stavebni robotnici - -nadcasy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.