Zavrieť

Porady

Výpoveď

Po konflikte so zamestnávateľom som dostala v októbri písomnú výpoveď, ktorú som prijala. Výpovedná doba mi začala plynúť, v novembri. Výpovedná doba - 2 mesiace. On však túto výpoveď po 3 dňoch ÚSTNE zrušil. Mne sa však podarilo násjsť si neporovnateľne lepšiu prácu s nástupom možným od januára. Podľa zákona musí byť zrušenie výpovede ale písomné. Podľa môjho názoru mi teda stále beží výpovedná doba a v januári už nemusím vôbec nastúpiť? Prosím o Váš názor..........

Ďakujem
Usporiadat
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Podľa ZP § 61 výpoveď :
ods. 1/ druhá veta - výpoveď musí byť písomná a doručená, inak je neplatná.
ods. 4/ Výpoveď, ktorá bola doručená druhému účastníkovi, možno odvolať len
s jeho súhlasom. Odvolanie výpovede, ako aj súhlas s jej odvolaním treba uro-
biť písomne. A v tej druhej časti tvojho dotazu máš pravdu.
0 0
zdenka1 zdenka1

zdenka1 je offline (nepripojený) zdenka1

Bude to sice odo mna trochu tvrde , ale staci ked jednoducho oznamim ze od januara podla vsetkych nalezitosti nepridem? Nechcem zbytocne problemy. je povinny dat mi vsetky papiere ako zapocet atd a takisto podkaldy na danove? Nemoze mi kratit vyplatu znejakeho dovodu?
Naposledy upravil zdenka1 : 09.12.04 at 08:03
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Prečo by ti mal krátiť výplatu, svoje povinnosti si riadne plníš až do posledného
dňa pracovného pomeru. Zo slušnosti ho môžeš upozorniť, že rešpektuješ písom-
nú výpoveď a končíš 31.12.2004.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Ak ste sa na odvolaní výpovede písomne nedohodli, výpovedná doba stále beží a teda tvoj pracovný pomer končí jej uplynutím. Zamestnávateľ Ti je povinný vystaviť pri ukončení pracovného pomeru aj zápočtový list aj potvrdenie o zdaniteľnej mzde a tiež vyplatiť celú mzdu, na ktorú máš nárok. Bezdôvodne krátiť Ti ju nesmie. Ale ak to napriek tomu urobí, nemáš inú možnosť, než ho písomne upozorniť, že koná protizákonne a dožadovať sa svojich práv cestou súdu, resp. ešte pred tým požiadať o pomoc inšpektorát práce.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Prečo si nevyužila § 76, ods. 2 ZP, nevzala dvoj (troj-) mesačné odstupné (neplatia sa z toho odvody) a jednoducho neodišla?
0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

Davaj si pozor na vyplatenie mzdy nie v hotovosti radsej uved cislo uctu na ktory ti ho ma poukazat.
vela stastia
0 0
zdenka1 zdenka1

zdenka1 je offline (nepripojený) zdenka1

ricij
Prečo si nevyužila § 76, ods. 2 ZP, nevzala dvoj (troj-) mesačné odstupné (neplatia sa z toho odvody) a jednoducho neodišla?
Podľa ZP § 61 výpoveď dohodou, asi nemam narok na odstupne. Asi som zabudla spomenúť, že to bolo podla tohto paragrafu.

Ale dik
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Aký dôvod ti uviedol vo výpovedi ? Dohodou je § 60.
0 0
zdenka1 zdenka1

zdenka1 je offline (nepripojený) zdenka1

Jura
Aký dôvod ti uviedol vo výpovedi ? Dohodou je § 60.
Sorry za zavadzanie.
Vypoved som dostala podla Podľa ZP § 61 a dovod, neuspokojive plnenie pracovnych uloh a ine organizacne dovody. Pre zaujimavost, v pracovnej zmluve pracovnu napln u mna nenajdete.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

§ 61 hovorí o výpovediach všeobecne. Výpoveď zamestnávateľa je § 63 a dohoda § 60. Tak z akého dôvodu si dostala tú výpoveď. Pre porušenie prac. disciplíny, z organizačných dôvodov, alebo pre niečo iné?
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Tak buď končí PP z iných organizačných dôvodov a to je § 63 ods. 1/ písm. b, vtedy môže prináležať odstupné alebo za neuspokojivé plnenie prac. úloh a to je § 63 ods. 1/ písm. d-4.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

zdenka1
Sorry za zavadzanie.
Vypoved som dostala podla Podľa ZP § 61 a dovod, neuspokojive plnenie pracovnych uloh a ine organizacne dovody. Pre zaujimavost, v pracovnej zmluve pracovnu napln u mna nenajdete.
No ak maš ten text vo výpovedi napísaný ako si uviedla a šla by si sa súdiť o neplatnosť výpovede, máš spor vyhratý. Ale Tvojim problémom asi je niečo celkom opačné, či naozaj ukončíš pracovný pomer k 31.12.2004 a tam stále platí to čo sme Ti viacerí uviedli vyššie, že pracovný pomer skončí. A zamestnávateľ Ťa nemôže v ničom obmedzovať, ani Ti odmietnuť vydať to čo podľa zákona musí.
0 0
zdenka1 zdenka1

zdenka1 je offline (nepripojený) zdenka1

Takže citujem spomínanú výpoveď:

Výpoveď
Podľa § 61 a následne Zákonníka práce:

v zmysle Zákonníka práce dávame výpoveď zamestnankyni AB, s ktorou bol uzatvorený pracovný pomer od 1.9.2003., s dvojmesačnou výpovednou lehotou, ktorá zčína plynúť od prvého dňa v nasledujúcom mesiaci.

Dôvodom výpovede je neuspokojivé plnenie pracovných úloh a iné organizačné dôvody.

S pozdravom


JE TEDA TÁTO VÝPOVEĎ NEPLATNÁ?
Naposledy upravil zdenka1 : 09.12.04 at 09:33 Dôvod: Doplnenie otázky
0 0
Ervin Ervin

Ervin je offline (nepripojený) Ervin

V. je absolútne neplatná, nie je tam skutkovo vymedzený výpovedný dôvod resp. dôvody.......Podľa môjho názoru je súdne napadnuteľná.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

zdenka1
Takže citujem spomínanú výpoveď:

Výpoveď
Podľa § 61 a následne Zákonníka práce:

v zmysle Zákonníka práce dávame výpoveď zamestnankyni AB, s ktorou bol uzatvorený pracovný pomer od 1.9.2003., s dvojmesačnou výpovednou lehotou, ktorá zčína plynúť od prvého dňa v nasledujúcom mesiaci.

Dôvodom výpovede je neuspokojivé plnenie pracovných úloh a iné organizačné dôvody.

S pozdravom


JE TEDA TÁTO VÝPOVEĎ NEPLATNÁ?

No ak by si nechcela ukončiť pracovný pomer a šla by si sa súdiť, súd by s najväčšou pravdepodnosťou rozhodol, že výpoveď je neplatná. Za prvé by si pri neuspokojivom plnení prac. úloh musela v priebehu posledného pol roka byť písomne upozornená, za druhé pri organizačných dôvodoch by neboli doržané kroky, ktoré treba pred výpoveďou urobiť a za tretie nie je možné kombinovať tieto výpovedné dôvody do jednej výpovede.

Ale veď Ty píšeš, že pracovný pomer ukončiť chceš, lebo už máš vyhliadnutú druhú prácu. Nie? Tak sa tvár, že všetko je OK a pred koncom decembra upozorni zamestnávateľa, aby Ti pripravil všetky doklady k ukončeniu pracovného pomeru, nakoľko Ti končí výpovedná doba.

§ 79, ods. 3 Zákonníka práce totiž hovorí, že ak dá zamestnávateľ neplatnú výpoveď a zamestnanec netrvá na tom, aby ho zamestnávateľ ďalej zamestnával, končí prac. pomer ulynutím výpovednej doby.
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Súhlasím s Lubou2 (§ 79, ods. 3 ZP) a v zmysle § 75 ods. 2/ má povinnosť ako
zamestnávateľ ti vydať potvrdenie o zamestnaní.
0 0
Buková Buková

Buková je offline (nepripojený) Buková

Mám uzatvorený PP na dobu určitú od 01.09.2005 do 31.03.2005.
Vyplýva pre mňa povinnosť oznámiť zamestnávateľovi, že dňa 31.03.2005 končím, aby si našiel za mňa náhradu? Alebo mu stačí len ústne povedať, že nemám záujem o ďalšie pokračovanie. Ako je to s nevyčerpanou dovolenkou?
0 0
HUPKA64 HUPKA64

HUPKA64 je offline (nepripojený) HUPKA64

Ľubka Hupka
Chcem sa opýtať, nie je to do 31.03.2006 ?
Ak by mal zamestnávateľ záujem o ďalšiu spoluprácu, tak by bolo slušné sa už ozvať. Aspoň podľa mňa. Ak ty nemáš záujem, stačí pripomenúť, že tvoj pracovný pomer končí xy. Nevyčerpaná dovolenka pri skončení pracovného pomeru sa prepláca podľa priemeru platného pre dané obdobie.
0 0
Buková Buková

Buková je offline (nepripojený) Buková

HUPKA64
Chcem sa opýtať, nie je to do 31.03.2006 ?
Ak by mal zamestnávateľ záujem o ďalšiu spoluprácu, tak by bolo slušné sa už ozvať. Aspoň podľa mňa. Ak ty nemáš záujem, stačí pripomenúť, že tvoj pracovný pomer končí xy. Nevyčerpaná dovolenka pri skončení pracovného pomeru sa prepláca podľa priemeru platného pre dané obdobie.
Áno, do 31.03.2006, pomýlila som sa. Záujem nemám, lebo od 01.04.2006 som dostala ponuku. Zamestnávateľ EŠTE nevie, či zamestnancom ( a ja patrím medzi nich ) predĺži pracovné zmluvy, lebo chce predať firmu ???
Ako je to s odovzdávaním dokladov? Mám to napísať písomne , alebo stačí ústne povedať nadriadenému??
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zamestnávateľ by si mal byť vedomý, že má s TEbou pracovnú zmluvu na dobu určitú. Ty mu včas ústne pripomeň, že Ti končí pracovný pomer a zároveň sa ho opýtaj komu budeš odovzdávať Tvoju agendu. Bude to z Tvojej strany seriozne jednanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať