Zavrieť

Porady

Usporiadat
semagi semagi

semagi je offline (nepripojený) semagi

Práveže cesto bolo super a išlo to veľmi ľahko. Ja som ich vytláčala priamo na papier na pečenie na plechu. Niekedy keď sa mi papier šmýka pri vytláčaní, tak ho zo spodu trochu navhlčím, ale len toľko aby sa mi prilepil na plech.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Babenky, ďík za fakt dobrý recept. Hoci pečiem pomerne často - v preklade našej "žravej" rodiny tzn. 1x týždenne, medovníky som piekla prvý krát a musím povedať, že sa vydarili (recept B rýchle medovníky na jedenie). Vyprovokoval ma môj 18-ročný syn, keď oduševnene chválil perníky inej spolužiakovej mamky. Snáď si neporadím??? A pod+a tohto receptu boli fakt mäkučké hneď. Dcéra pomohla zdobiť... šlo to odruky. Príjemný záver roka prajem všetkým "poraďákom" a ich rodinám, priateľom a známym.
Aťka J.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahojte, tiež pripajám nejaké fajnové recepty.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
georeo
...

...ja som včera robila slané bryndzové tyčinky - tiež neviem od koho a z ktorej témy...
to by som potrebovala poradiť, lebo ja zúfalo hľadám také plnené rožky, čo sa dali zapiecť do trúby. a mám silné tušenie, že boli pri tých tyčinkách


.................
už som ich našla a oba :-)
http://www.porada.sk/t37641-slane-pe...a-vianoce.html
Naposledy upravil ajacik : 18.01.07 at 19:32 Dôvod: doplnenie, lebo som to našla
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

Koľko balíčkov lentiliek na uvedenú dávku cesta si mám asi pripraviť?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ja som potrebovala 4 balíčky lentiliek

ale!
ak máš pomocníkov, tak na každého pomocníka pripočítaj ďalší balíček naviac!
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Včera som na jednej stránke našla tieto recepty, tak vám ich ponúkam na prečítanie a odskúšanie . Dobrú chuť !
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Marči, to sú dobroty. Už som si vybrala. Vďaka.
0 0
Dan1 Dan1

Dan1 je offline (nepripojený) Dan1

Tie recepty vyzerajú teda suprovo a nenáročne. Moc, moc díky za ne. Už sa teším, kedy ich vyskúšam na príbuzenstve.
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Milé diečence (aj chlapci), dnes som odtrhla list kalendára a Vianoce sa červenejú v plnej paráde. Prehľadala som tému medovníčky, ale nenašla som to, čo by som chcela. Keď boli moje deti malé, tak som im piekla mednovníkové sánky podľa Burdy. Ale priznávam, bolo to veľmi dávno. Teraz by som to rada urobila pre vnučku, ale už si to nepamätám. Ak by niekot z Vás mal podobný recept aj s obrázkom, bola by som mu nesmierne vďačná.
0 0
janajaku janajaku

janajaku je offline (nepripojený) janajaku

jamNicka Pozri príspevok
Pripájam tiež:
MEDOVÉ CHRÚSTIKY.
60 dkg hl múky
35 dkg kr. cukru
3 polievkové lyžice medu
5 vajec
1 káv. lyžička perníkového korenia
1 káv. lyžička sódy bicarbóny
Všetky prísady spracujeme na doske, z cesta odkrajujeme menšie kúsky, ktoré ugúľame na valčeky hrúbky palca, nakrájame na asi 3 cm dlhé kúsky a kladieme riedko na na vymastený plech. Potrieme rozšľahaným vajíčkom, prizdobíme orieškom a pečieme v dobre vyhriatej rúre.


Môžme spájať aj orechovou plnkou, no nám chutia viac bez plnky a zjedia sa skôr ako medovníčky.A keď bol ešte ten hrubší kr. cukor, boli ešte lepšie ako s touto krupicou.
ďakujem za recept - konečne som našla chrústy ,jedla som ich ako dieťa a veľmi mi chutili,ja mám ten istý recept len cukru mám 550g cukru a tak sa mi vždy rozlievajú ,vyskúšam tvoje a dúfam že to bude konečne ok dík
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Zuzka 335 Pozri príspevok
Milé diečence (aj chlapci), dnes som odtrhla list kalendára a Vianoce sa červenejú v plnej paráde. Prehľadala som tému medovníčky, ale nenašla som to, čo by som chcela. Keď boli moje deti malé, tak som im piekla mednovníkové sánky podľa Burdy. Ale priznávam, bolo to veľmi dávno. Teraz by som to rada urobila pre vnučku, ale už si to nepamätám. Ak by niekot z Vás mal podobný recept aj s obrázkom, bola by som mu nesmierne vďačná.
Zuzka našla som niečo ako vozík ťahaný koníkmi, ale nepodarilo sa mi nainštalovať skener/ technika je moja slabá stránka/. Budem skúšať a v priebehu pár dní to sem prilepím.
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Maruška, ďakujem, už sa teším.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Prikladám sľúbené medovníkové variácie, ospravedľňujem sa ale skôr to nešlo, vôbec ma ten krám/PC/ nechcel poslúchať.
Naposledy upravil Maruška54 : 17.05.09 at 06:39
0 0
grilka5 grilka5

grilka5 je offline (nepripojený) grilka5

ahojte,nemate recept na tzv.fukane orechove rozky??dikyyy
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nájdeš TU.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Fukane rozky
500g praskoveho cukru
250g masla
200g hladkej vyberovej muky
250g mletych orechov alebo kokosu
1/2 malej lyzicky sody bicarbony
Zamiesime cesto, na dve hodiny do chladu, potom do formiciek a upecieme. Po vyklopeni za tepla do cukru, alebo studene kraje do cokolady.
0 0
Ešli Ešli

Ešli je offline (nepripojený) Ešli

Aj ja som robila fúkané rožteky, všetko išlo dobre až na to, že som ich nemohla vyklopiť z formičky, pretože mi bolo povedané že vymastiť treba, ale vysypať múkou nie, no a tak sme mali výbornú mrveničku. Už ich nerobím, hoci sú dobré.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať