Zavrieť

Porady

Skladové karty - multikarta

Teraz som sa dostala k "novinke" zložená karta. Podľa skromných informácií by takáto karta mala fungovať ako multikarta - t.j. tovar je ten istý, nákupná cena je iná.
Nahodila som kartu ako multikartu zloženú a pokúšala som sa k nej priradiť ďalšiu - iné číslo, ten istý tovar, iná cena.
Program mi ohlásil: DOŠLO K ZACYKLENIU! A úplne sa zasekol, nedá sa vypnúť. Čo to je to zacyklenie?
Ako sa zložená karta využíva?
Ako sa nastavuje multikarta?
Máte s tým skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    -Pri voľbe Zreťazenej alebo Zloženej karty pribudne v okne editácii karty záložka MULTIKARTA
    -Po otvorení tejto záložky sa zobrazí tabuľka, do ktorej sa môže vybrať naväzujúca karta.
    Výber kariet sa robí v poli Číslo karty klávesou F4, ktorou sa prepne do zoznamu skladových kariet alebo priamo vpísaním čísla karty.
    - Do políčka Počet MJ sa vpisuje počet MJ, ktoré prislúchajú 1 množstvu zreťazenej alebo zloženej karty
    - takisto treba vybrať nastavenia.
    Monika Kováčová
    Ďakujem lenkak, ale to som pochopila a aj urobila.
    Program mi ohlásil: DOŠLO K ZACYKLENIU! A úplne sa zasekol, nedá sa vypnúť. Čo to je to zacyklenie?
    Ako sa zložená karta využíva?

    Potrebujem vedieť, ako sa nastavuje multikarta v tom zmysle, že správne chcem pochopiť funkciu zloženej karty a využívať ju pri skladových pohyboch - aby odpísalo pri výdaji rovnaký tovar, ale práve v jednej nákupnej cene nie je na sklade, je len v inej nákupnej cene - pochopila som funkciu zloženej karty takto správne?
    Príklad:
    mám kartu 1,00 nák. cena 400,- Sk 1 ks - zložená karta
    a mám kartu 1,01 nák. cena 398,- Sk 1 ks

    Urobím výdajku 1,00 v cene 500,- 2 ks, a nebudem na karte 1,00 v mínuse, pretože program zoberie aj 1 ks z karty 1,01????

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    zacyklenie v pc slovníku znamená, že určitá operácia resp príkaz sa spustí, opakuje stále príkaz a nevie sa zastaviť, resp. prísť na koniec.

    zložená karta sa využíva tak, že keď vypíšeš jednu kartu, automaticky Ti trebárs do výdajky dopíše druhú kartu (tú, ktorú máš nastavenú v multikarte).
    Využíva sa to napr. pri obaloch. vypíšeš 20 pív, program prihodí 1 bedňu...
    Monika Kováčová
    Jáááj, holvana ...
    Takže končím s experimentami, a pokračujem klasicky, keďže obaly sa ma netýkajú... Ďakujem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    len experimentuj, možno sa Ti niečo podarí, a hodíš to sem na Poradu.
    Nech sa darí.
    môže sa to používať aj napr. pri darčekoch, alebo grátis tovaru...
    možnosti je veľa.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ja zloženú kartu využívam - napr. v pohostinstve a to takto:
    Karta : PRESSO káva /tam nič neprijímam/
    a k nej mám priradené karty :
    Káva , 7 g
    Cukor 2x

    A potom pri predaji len zadám Presso káva napr. 35 krát a hneď mi to odpočíta 7gx35 z karty Káva a 2ksx35 z karty Cukor.
    Monika Kováčová
    Ďakujem Muška, pochopila som na čo zložená karta je. Kde som ale zobrala, že to využijem na skladové karty rovnakého druhu ale rôznej ceny fakt nechápem.
    Niekde som to čítala, ale už neviem kde, nevadí, ďakujem za pomoc, a idem robiť po starom.

    Skladové karty - multikarta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.