Zavrieť

Porady

Nadčasy a evidencia

Ahojte Poraďáci.

Ako postupujete pri evidencii nadčasov? Ak pracovný čas zamestnanca je od 08.00 - 16,30. Zamestnanec príde do práce napr. 07,20. A odchody sú rôzne napr. 16.45, 17.00 17.20, 17.45, 18.0. Ako to počítate, evidujete, preplácate?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    U nás platí: podľa prac. poriadku nadčasová práca musí byť nariadená na predpísa-
    nom tlačive a po dohode so zamestnancom sa buď prepláca alebo sa
    čerpán náhr. voľno. Nariadená práca nadčas sa potom eviduje.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Jaj, ste zlatí, ďakujem. Ja som to študovala, ale problém je v tom, že som si to nevedela premietnuť do praxe. Takže tak.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Ola, a to máte kde takto spracované? V Pracovnom poriadku alebo nejakej internej smernici? Ozaj a to tlačivo, že je to nariadený nadčas, to by si mi nejako nemohla poslať? Prosim, prosím :-) Alebo mi prosím aspoň napíš, čo by tam malo byť.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Plne súhlasím s Olou. V predchádzajúcom zamestnaní to bolo riešené tým spôsobom, že do dochádzky sa zamestnanci zapisovali podla pracovnej doby - teda 8:00 - 16:30.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Bubika, s tým zapisovaním to nie je problém. Problém nastane vtedy, ak sa zamestnanci ozvú a chcú uplatňovať svoje nároky! :-( A povedz, to ste robili nadčasy a zamestnávateľ Vám ich neplatil? A ešte jedna vec. Ak sa aj zamestnanec odpíše v čase, keď má končiť, ale ostane na pracovisku dlhšie a niečo sa stane, nejaký pracovný úraz, tak potom je problém.

    Ola: Super, ďakujem. Ak by si bola tak dobrá a poslala mi ešte aj to tlačivko, veľmi by si mi pomohla. Ďakujem pekne. Inak musíte mať ozaj dobre vypracované interné predpisy, čítam medzi riadkami :-)

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ola, máš to super vypracované, len si oprav prosím ťa slová smena a smenový na zmena a zmenový. Už zopár rokov neplatí rozdiel v pravopise medzi zmenou pracovnou a zmenou v inom slova zmysle. Nič v zlom, prajem pekný deň.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Ola pošli mi prosím nejaký vzor ako má vyzerať predpis prípadne nejaký zoznam čo všetko by malo byť vypracované vo firme sme s.r.o. Dakujem.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Ola, prosím ťa, čítala som ten výňatok z Interného mzdového predpisu. Mohla by si mi poslať celý + Pracovný poriadok pre inšpiráciu? Nestíham to všetko naraz, a potrebovala by som pomoc. Ozaj, ideš teraz prerábať Pracovný poriadok, Od kedy ho máš platný? M máme vo firme od roku Pána ani neviem, Ale určite nie po novenizácii ZP od 01.07.2003. Ďakujééééém :-))))

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Ola pomohol by mi na začiatok pracovný poriadok a interný mzdový predpis. Dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.