Zavrieť

Porady

SF len na BÚ ?

Nemam problem s účtovaním SF, ale s tym, ci mozno SF viesť aj v pokladnici, nie len na BÚ. Viem, ze sa to tak bezne robi, ale myslim, ze v zakone je stanovena povinnost viest ho na osobitnom UCTE. Dakujem! K.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Ten osobitný účet sa myslí účet v účtovníctve, nemusí to byť účet v banke.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Súhlasím s Dadou. Kassiopea, len som chcela podotknúť, že netreba zadávať tú istú otázku 2 krát.... (ináč, máš pekné meno )

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    prvý príspevok témy sa nedá vymazať ... resp. ak pekne poprosíš Richarda (administrátora), tak on to dá do poriadku :-) ... alebo keď ťa nahlásim, tak to bude vymazané? či jak? :-)))

    kassiopea je offline (nepripojený) kassiopea

    pracujem ako tak trochu účtovníčka, tak trochu fakturantka, tak trochu na logistike a popri tom študujem na VŠ ...viac kassiopea
    DADA ale o ucte v uctovnictve mozme hovorit v podvojnom, ale co v jednoduchom uctovnictve. Ake su tam ucty!?
    Naposledy upravil kassiopea : 10.12.04 at 13:12

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    kassiopea
    DADA ale o ucte v uctovnictve mozme hovorit v podvojnom, ale co v jednoduchom uctovnictve. Ake su tam ucty?
    ... existuje v JÚ také niečo ako kniha SF, či sa mi to iba marí? :-))) ... to by mohlo byť ono

    jarkra je offline (nepripojený) jarkra

    jarkra
    Podla postupov pre jednoduché účtovníctvo sa kniha soc.fondu vedie ako pomocná kniha, bližšie pozri opatrenie MF SR č.23586/2002-92 §17 ods.3
    resp. citujem:
    "Tvorba a čepanie sociálneho fongu sa účtuje v kniha sociálneho fondu ako prírastky a úbytky sociálneho fondu a ako príjmy a výdavky v peňažnom denníku. Ak sú prostriedky sociálneho fondu uložené na osobitnom účte v banke, príspevky do sociálneho fondu sa účetujú v peňažnom denníku ako finančná operácia v priebehu roka. V ostatných prípadoch sa účtujú v rámci uzávierkových účtovných operácií."

    Dúfam, že žiadna zmena počas roka nebola

    kassiopea je offline (nepripojený) kassiopea

    pracujem ako tak trochu účtovníčka, tak trochu fakturantka, tak trochu na logistike a popri tom študujem na VŠ ...viac kassiopea
    vladan
    ... existuje v JÚ také niečo ako kniha SF, či sa mi to iba marí? :-))) ... to by mohlo byť ono
    Kniha SF ale nie je účet!

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    kassiopea
    Kniha SF ale nie je účet!
    ... ale v prenesenom slova zmysle a pri troške fantázie, by účtom mohla byť, však?

    ... jój, jaký hrozný výkričník ...., ja som mojim príspevkom chcela len "ukázať cestu"

    kassiopea je offline (nepripojený) kassiopea

    pracujem ako tak trochu účtovníčka, tak trochu fakturantka, tak trochu na logistike a popri tom študujem na VŠ ...viac kassiopea
    Prepac mi, nechcela som aby to vyznelo tak vazne, len som uz z toho chora. Tie zakony by mohli byt pisane aj trosku ludskejsie.. dakujem za pomoc!

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    kassiopea
    Prepac mi
    ... budiš ti odpustené

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    v jed.ucto zapises odvod do SF - budes to mat v nákladoch a vedies popri tom knihu sociálneho fondu, kde evidujes prírastky (z penaz.denníka) a hlavne čerpanie - to uz nema vplyv na účtovanie v pen.denníku. Nie je nutné mať otvorený účet v banke.

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Plne súhlasím s ekin, ale ja aj čerpanie robím cez peňažný denník. Aj keď je to príjem neovplyvňujúci základ dane, ale je tam na to kolonka.

    Ja som mal SF tiež vedený v banke a rozčulovalo ma to, že si každý mesiac banka strhávala 60,-Sk za jeho vedenie. Zrušil som ho a už druhý rok si ho vediem v príručnej pokladničke v trezore a samozrejme jeho evidenciu vediem v knihe SF a pohyby na ňom sú podchytené aj v peňažnom denníku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.