Zavrieť

Porady

element

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Kto ešte nemá účtovný software, alebo by rád vyskúšal niečo nové, môže kliknúť na www.hdsoft.sk
Účtovanie možné bez registrácie.

ANIMÁCIA zaúčtovania VPD v JedUct pre platcu DPH :
http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/...e_VPD_demo.swf
popis v príspevku č.8

ANIMÁCIA zaúčtovania DF v JedUct pre platcu DPH :
http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/...ie_DF_demo.swf
popis v príspevku č.9

ANIMÁCIA zaúčtovania úhrady DF v JedUct v hotovosti i (DF z predošlého linku)
http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/...da_DF_demo.swf
popis v príspevku č.10
Naposledy upravil ekopo : 18.10.07 at 10:20 Dôvod: pridaná animácia
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ano, program je možné používať naďalej, je len potrebné urobiť v záložke "uzávierka" - prevod roka a následne vybrať rok 2010 pre účtovanie.....

verzia slúžiaca na prevod roka do 2011 (zapracované 20%DPH):

http://www.hdsoft.sk/download/Elemen...v1.09_b405.zip
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Prosím poraďte mi.
Chcela som si stiahnuť soft na JU z uvedenej stránky ale keď som ho chcela rozzipovať tak mi napísalo, že je chybná hlavička, pokračovala som, vytvorilo mi exe súbor ale tan nič nespravil. Poraďte prosím, je to súrne. Ďakujem.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Poslal som správu cez ss s návodom. Sťahovanie a rozbalovanie som preveril - je v poriadku, treba príslušný soft stiahnuť len raz /IC alebo WZ/
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Nakoľko bolo v poslednom období viac problémov so sťahovaním programu, registruje sa nová doména.

Link už je v prvom príspevku upravený. Nová stránka je funkčná.
Naposledy upravil ekopo : 19.01.07 at 09:43 Dôvod: zmena linku
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Prístupná je verzia bez obmedzení do 300 zápisov v PD so súčtom zdaniteľných príjmov do 300.000,-Sk za rok v každej založenej firme.
0 0
warforak warforak

warforak je offline (nepripojený) warforak

Zacal som pouzivat program na Juct. Je mozne vytlacene tlaciva z programu priamo odovzdat na DU? Jedna sa mi hlavne o DPH.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Všetky tlačivá z programu je možné bez problému odovzdávať na DU.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
V priloženom linku je animačný príklad zaúčtovania VPD (nákup tovaru) v JedUct ELEMENT pre platcu DPH. Týmto zápisom je po zadaní celkovej sumy automaticky vypočítané DPH (je možné ho upraviť podľa dokladu) a základ dane so zaradením do príslušných stlpcov v PD. Evidencia DPH a DP je robené automaticky. Ovládanie je plne klávesové.
http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/...e_VPD_demo.swf
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Animačná ukážka zaúčtovania DF v JedUct pre platcu DPH - nákup tovaru. V jednom doklade je možné zadať rozčlenenie sumy ZD podľa potreby, napr. na tovar, materiál, PR...jednoduchým zadaním príslušných "účtov - stlpcov" do ktorých sa pri úhrade DF v PD sumy prenesú.
Je možné zadať odlišný dátum pre evidenciu DPH ako dátum dokladu.
Evidencia DPH je automaticky generovaná z uvedeného dokladu.

http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/...ie_DF_demo.swf
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Animačná ukážka zaúčtovania úhrady DF v JedUct v hotovosti. Uhradená je DF z predošlého linku. Týmto zápisom je zaznamenaná úhrada v PD do príslušných stĺpcov, a FA je vypárovaná aj v knihe DF. V prípade, že sa jedná o platbu pre FO, je automaticky vytvorená evidencia pre oznamovaciu povinnosť.

http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/...da_DF_demo.swf
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ekopo
všimla som si, že v JU používaš účty. Otázka: sú totožné s PU, alebo sú nejaké odchýlky?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
lenkak Pozri príspevok
Ekopo
všimla som si, že v JU používaš účty. Otázka: sú totožné s PU, alebo sú nejaké odchýlky?
Sú takmer totožné s PU. Malé odchýlky som musel dať, napr PR, taký pojem v PU vlastne nie je. Keď si si všimla napr. nákup tovaru je 504 a aj v PU pri účtovaní B je 504 . Účtovanie v JU a v PU je potom podobné a tým aj menej náročné. A prečo "účty" ? Niektoré softy to nazývajú kódmi atď. Aj tie si musím zapamätať a takto to pokladám za ľahšie. O princípe účtovania som písal v tkzv. helpe.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
tie priebežné položky ma zaujímali. Poznám soft pre JU s kódmi, ja som ho nazývala hybrid. Vtom čase bolo ale dosť kódov odlišných a miešali sa mi, skôr som nahadzovala účty z PU. Ale pozriem si aj tvoju verziu JU.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
priebežné položky sú tiež 261
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Analytika sa dá zvoliť pri každom kóde/účte?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Áno, niektorá analytika je urobená aj dopredu. Okrem výhrad (261)

prehľad účtov /kódov je prístupný cez "základné údaje" - "účty/stĺpce v PD" a sú tam aj základné vysvetlivky pre zakladanie "analytiky"
Naposledy upravil ekopo : 18.10.07 at 22:13 Dôvod: prístup
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

ekopo Pozri príspevok
Prístupná je verzia bez obmedzení do 300 zápisov v PD so súčtom zdaniteľných príjmov do 300.000,-Sk za rok v každej založenej firme.



Je táto informácia ešte správna? Hlavne čo sa týka zdaniteľných príjmov... Sucet zdanitelných príjmov u mna je 450 tis. Sk...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Darma111 Pozri príspevok
Je táto informácia ešte správna? Hlavne čo sa týka zdaniteľných príjmov... Sucet zdanitelných príjmov u mna je 450 tis. Sk...
Počet zápisov aj výška zdaniteľných príjmov je neobmedzená. Tá informácia je tam zabudnutá. Kľudne môžeš program použiť.
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

ekopo Pozri príspevok
Počet zápisov aj výška zdaniteľných príjmov je neobmedzená. Tá informácia je tam zabudnutá. Kľudne môžeš program použiť.

Este jedna otázka skusam tam zadat fakturu v Sk aj v Eurach, spytalo sa ma ci ma nacitaj kurzový listok z internetu, tak som odklikla ano, ale stale mi pri tom zamrzne pocitas, uz som to urobila 3 krat a udaje nenacitalo...

Tak ako tam zadat ten kurz? ked mi neberie ani desatinnu ciarku pri zadani kurzu...

prepac ze sa tak blbo pytam, ale prvykrat robim s tymto programom...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Darma111 Pozri príspevok
Este jedna otázka skusam tam zadat fakturu v Sk aj v Eurach, spytalo sa ma ci ma nacitaj kurzový listok z internetu, tak som odklikla ano, ale stale mi pri tom zamrzne pocitas, uz som to urobila 3 krat a udaje nenacitalo...

Tak ako tam zadat ten kurz? ked mi neberie ani desatinnu ciarku pri zadani kurzu...

prepac ze sa tak blbo pytam, ale prvykrat robim s tymto programom...
Do 31.12.2008 bo kurz načítavaný z NBS bez problémov. V programe bol využitý on line spôsob, ktorý v súčastnosti nie je možné využiť na obdobie roka 2008 , pretože existuje už len kurz ECB. NBS kurzový lístok stiahla z pôvodnej adresy do archívu, z ktorého nie je možné načítať kurzy.
Odklikni nenačítať z internetu a zadaj kurz ručne (najskôr si ho zisti na daný deň je v archíve na stráne www.nbs.sk ). Pri vyplňovaní ručne musíš dávať pozor na kurzor a správne napísať kurz (musíš kurzor presunúť na správne miesto). V eurách (alebo inej mene) sa zadáva iba zahraničná FA alebo ak máš tak FA do zahraničia. Najskôr je treba vyplniť cudziu menu a následe SK naskočí samé. Ak je dodávateľ zo zahraničia je potrebné ho tak zadefinovať. Detail so zadávaním kurzu bude upravený v blízkej dobe.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať