Zavrieť

Porady

element

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Kto ešte nemá účtovný software, alebo by rád vyskúšal niečo nové, môže kliknúť na www.hdsoft.sk
Účtovanie možné bez registrácie.

ANIMÁCIA zaúčtovania VPD v JedUct pre platcu DPH :
http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/...e_VPD_demo.swf
popis v príspevku č.8

ANIMÁCIA zaúčtovania DF v JedUct pre platcu DPH :
http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/...ie_DF_demo.swf
popis v príspevku č.9

ANIMÁCIA zaúčtovania úhrady DF v JedUct v hotovosti i (DF z predošlého linku)
http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/...da_DF_demo.swf
popis v príspevku č.10
Naposledy upravil ekopo : 18.10.07 at 09:20 Dôvod: pridaná animácia
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Faktúry zaeviduj riadne len v SK, kolonku kurzov nevyplňaj (malo by to preskočiť - nepoužívaj myš, len enter). Pri účtovaní EUR účtu budeš zadávať kurz. Tu ti vzniknú kurzové rozdiely oproti faktúre. Tie sa v PD neúčtujú. Použije sa funkcia "vyrovnanie A/P" Prečítaj si aj doc. je tam dosť návodov.
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

Prosím poradiť mi kde najdem tie documenty a manual

dakujem...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Darma111 Pozri príspevok
Prosím poradiť mi kde najdem tie documenty a manual

dakujem...
napr. tu http://www.hdsoft.sk/download.php pri JedUct v texte "vybrané príklady tu"
a prikladám ho aj sem
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

aha, tak ten som si prezrela, myslela som ze je nieco podrobnejsie...

mam este otazku, ako si mozem zistit konecne zostatky na uctoch, napr. BU? na danej strane ako je BU, nie je zadany zostatok ...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
tlačové zostavy - "hlavná účtovná kniha"

podrobnejší popis nie je potrebný, pretože najlepšie je, ak užívateľ príde na všetko sám. Ale sú tam popísané základné prípady a "usmernenia" sú aj priamo na obrazovke.
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

prosím Ta sedím nad tým už celé poobede, našla som kopec dobrých vecí, len neviem ako robiť to vyrovnanie A/P, nevieš mi dať nejaký návod... kurzové rozdiely sa kde zaucuju? Je to ostatný príjem ale ostatné výdavky? niekde som cítala že v JU sa kurzové rozdiely neučtuju... ale neviem ci to platí aj v prípade odberateľských faktúr...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ano kurzové rozdiely sa neúčtujú. Pri pohyboch v kurzoch zostanú na faktúrach malé čiastky (akoby neuhradené) , ktoré treba "zlikvidovať" aby neboli na konci roka v otvorených položkách. Klikni na záväzky a pohľadávky - máš tam "vyrovnanie Z/P" - klikni na to. Zadaj nový doklad cez F5. Teraz, ak bolo na VF uhradené viac, tak musíš dať V , ak menej, tak P (logicky). Zadaj ICO + variabilný symbol, vyskočí hláška, že FA bola uhradená....atd, daj enter a mala by ti naskočiť suma ktorá je rozdielom. Potom len všetko odenteruj.
Nakoniec si kontrolu urobíš cez tlač-záväzky a pohľadávky - neuhradené .......
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

Dakujem Ti za rady, velmi mi pomohli, dufam, ze mi to teraz uz pomoze... v praci mam PU a iny program, takze je to troska ine, preto som zmatena z toho... dakujem...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Darma111 Pozri príspevok
Dakujem Ti za rady, velmi mi pomohli, dufam, ze mi to teraz uz pomoze... v praci mam PU a iny program, takze je to troska ine, preto som zmatena z toho... dakujem...
No veď práve, trochu sa toto JU podobá na PU
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

To mas pravdu podoba sa na to uctovanie v PU, co mi je podstatne sympatickejsie,... aj ked sa vravi je JU je lahsie, ja ako tak na to kukam po rokoch, je to akokeby vsetko nove pre mna, kde co zaradit... no dufam, ze to cele urobit dobre, lebo som uz s tym chcela hodit... nie s programom, ale s tym uctovnictvom JU, takeho lajdaka som este nemala, no budem musiet pytat aj nejaky priplatok.. ale to je o inom...

dakujem...

pekny vecer...
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

Prosím Ta mám ešte jednu otázku, chcem si vytlačiť penažný denník, ale neviem si správne nastaviť tlač, penažný denník mi tlačí len na pol strany, nevieš mi poradiť, kde sa to opravuje?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Darma111 Pozri príspevok
Prosím Ta mám ešte jednu otázku, chcem si vytlačiť penažný denník, ale neviem si správne nastaviť tlač, penažný denník mi tlačí len na pol strany, nevieš mi poradiť, kde sa to opravuje?
klikni na "možnosti" objaví sa Ti nastavenie tlače. Klikni "nastaviť odporúčané" a v ľavo dole klikni na "ulož zmeny".
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

ďakujem Ti ekopo... tlač sa mi nepodarila ani tak, aj ked som to nastavovala tak ako si vravel... no nevadí, bude to na viacerých papieroch... len sa chcem spýtať, nevieš mi poradiť, kde to mám zadať, aby mi počiatočný stav BU tlačilo aj v Bankovej knihe?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
banková kniha tlačí obraty za rok bez počiatočného stavu. (je to výstup naviac, čiže nepovinný)
Tlač musí fungovať po nastavení riadne. Dala si uložiť?
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

Aha, tak tu bankovu knihu takto vytlačim... dufam, ze to nikomu nebude vadiť...

Ano dala som všetko uložiť pri nastavení tlače... možno je problem v tlačiarni, ale kedže nie som veľmi technický typ, tak neviem ako na to...
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

ale všetko ostatne mi tlačí dobre, len penažný denník mi takto seká ... že tlačí len na polovičku strany...
0 0
adriánôčka adriánôčka

adriánôčka je offline (nepripojený) adriánôčka

ahojte, prečo mi nechce v ztiahnutom deme zapísať klienta? teda zaregistrovať..
0 0
adriánôčka adriánôčka

adriánôčka je offline (nepripojený) adriánôčka

začínam účtovať rok 2009 - teda chcela by som, ako tam dostanem menu EUR?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ak si účtovala 2008, tak treba urobiť prechod v časti "uzávierka" - prechod na EUR. Ak len začínaš rokom 2009, máš to v EUR.
Najskôr si v "základné údaje" vytvor "zákazníka" to je ten pre koho sa spracováva účtovníctvo.
0 0
DEWW DEWW

DEWW je offline (nepripojený) DEWW

tak ja neviem, ale ten program uz nie je asi FREE

neda sa tam zalozit noveho zakaznika, iba odberatela/dodavatela

Nemate niekto staru instalacku s ktorou to islo? Alebo nejaky navrh na iny free program?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať