Zavrieť

Porady

"transformácia FO" na s.r.o.

Milí poraďáci,
viem, že takáto transformácia neexistuje, ALE
živnostník si založil s.r.o., chce začať vykonávať činnosť na s.r.o., ale chce to urobiť postupne.
Moje otázky sú:
1. chce si kúpiť stroj, asi by ho už mala kúpiť na s.r.o. a do doby, kým bude vykonávať činnosť na s.r.o. by tej FO fakturovala jeho nájom (lebo FO ten stroj bude používať) - aký je na to váš názor? môže si takto "medzi sebou" fakturovať?
2. keď ukončí FO, tam má takisto kúpený jeden stroj, ktorý ešte nie je doodpisovaný, čo s tou zostatkovou cenou? musí sa zdaniť? a do s.r.o. by sa ten stroj zaradil ako vklad majetku do s.r.o. nejakou ocenenou hodnotou
alebo by sme to mohli tak urobiť, že by sme ten stroj predali do s.r.o., tam by si ho zaradila, a znova odpisovala akokeby od začiatku? a FO by zdanila príjem z predaja, čo by ste mi poradili?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Lucka,

    k 1. otázke sa zatiaľ nevyjadrím, to až neskôr

    k 2. otázke ti viem s istotou povedať, že s.r.o. vlastne môže uskutočniť kúpu podniku (teda FO). Stroje musia byť ohodnotené znalcom. Avšak musí sa pokračovať v odpisovaní, t.j. s.r.o. bude pokračovať v odpisovaní. Teraz tu samozrejme vzniká rozdiel. Zostatková cena bude iná ako znalecká. Na otázku čo s týmto rozdielom ti odpoviem neskôr. Práve dnes tu mám na to ľudí, ktorí mi tento problém budú riešiť. Keď budem vedieť presné info, dám vedieť.

    "transformácia FO" na s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.