Zavrieť

Porady

Sociálny fond - preplatenie lekárskej prehliadky a odmena

Dobrý deň, viem, že je tu o tom hodne, ale nič podobné som nenašla.
1,Môžem preplatiť zamestnancom pravidelnú lekársku prehliadku zo sociálneho fondu? Niektorí za prehliadku platili cca 220,- Sk, iní ju mali zdarma, (asi podľa sympatii a iných vzťahov). Preplatím ju na základe výdavkových dokladov, ktoré mi zamestnanci predložili, môžem?

2, A taktiež chcem zahrnúť do výplaty za 11/2006 nejakú sumu zo sociálneho fondu, no zatiaľ neviem, aký dobrý argument by zabral na kontrolórov, že prečo čerpanie soc. fondu finančným prípevkom. Chcela by som dať každému po 500,- Sk, ktoré samozrejme zahrniem do základu dane a zdaním 19%, ale do výšky odvodov do zdravotnej a sociálnej poisťovni nespadajú, však?

Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Nutricia
ivana184
Dobrý deň, viem, že je tu o tom hodne, ale nič podobné som nenašla.
1,Môžem preplatiť zamestnancom pravidelnú lekársku prehliadku zo sociálneho fondu? Niektorí za prehliadku platili cca 220,- Sk, iní ju mali zdarma, (asi podľa sympatii a iných vzťahov). Preplatím ju na základe výdavkových dokladov, ktoré mi zamestnanci predložili, môžem?

2, A taktiež chcem zahrnúť do výplaty za 11/2006 nejakú sumu zo sociálneho fondu, no zatiaľ neviem, aký dobrý argument by zabral na kontrolórov, že prečo čerpanie soc. fondu finančným prípevkom. Chcela by som dať každému po 500,- Sk, ktoré samozrejme zahrniem do základu dane a zdaním 19%, ale do výšky odvodov do zdravotnej a sociálnej poisťovni nespadajú, však?

Ďakujem
Myslím si že možeš preplatit aj zo sociálneho fondu tie zdravotné prehliadky len im to musíš vo výplate zdanit.A pokial viem tak príspevky zo sociálneho fondu neidú do odvodov pre SP a ZP ale neviem či to platí aj pre penažný príspevok.

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

fialka m
ja si tiez myslim, ze sa to moze vyplatit zo socialneho fondu, s tym, ze sa to vsetkym zdani

Sociálny fond - preplatenie lekárskej prehliadky a odmena

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.