Zavrieť

Porady

Učíme sa po Anglicky

admin
Keďže sa v Vám zapáčila myšlienka učiť sa jazyky spoločne, vytvoril som novú sekciu "Anglicky jazyk". (ak bude záujem aj o iné jazyky, vytvoríme .-)

Mnou odporúčaná metóda učenia sa jazyka je učiť sa slovíčka vo frázach (vetách) a veľa čítať. Ak je možnosť tak potom aj komunikovať a písať a počúvať rádio, telku, audiobooks atď.

Prečo?
Pretože učiť sa slovíčka len tak má dve nevýhody:
  1. neviete presne kde použiť slovíčko v rámci svojho významu
  2. neviete ako použiť v rámci skladby vety
Ak sa však učíte slovíčka v rámci vety zabijete tri muchy jednou ranou:
  1. naučíte sa význam slovíčka a jeho použitie úplne najrýchlejšie
  2. naučíte sa kde vo vete slovíčko "uložiť"
  3. popri slovíčku sa naučíte aj gramatické tvary slovíčka a tiež podvedomé používanie gramatických zákonov
Na Porade najprv skúsime vytvoriť nejakú databázu slovíčok, ktoré je treba vedieť. Keď nám to bude rásť, môžeme ich rozdeliť na úrovne: Level 1; Level 2; atď.
Ak chcete môžete vytvoriť aj nejaké lekcie na gramatiku .-)

Pravidlá:
  • každé slovíčko bude mať svoju tému
  • v téme bude preklad slovíčka; časovenie; príklady na použitie slova vo vetách
  • každé gramatické pravidlo bude mať svoju tému
Neučte sa slovíčka naspamäť, ale celé vety kde je slovíčko použité. Ak je Vám vo vete ďalšie slovíčko neznáme, preložte si ho. Učte sa celú vetu po anglicky naspamäť a na jej slovenský význam len myslite .-)

Ďalšie návrhy sa prijímajú .-)
Prvý príklad: wear

Doplnok: ak budete hľadať výslovnosť slovíčka odporúčam napríklad tu:
http://www.learnersdictionary.com/
Naposledy upravil Richard : 21.11.06 at 22:16
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Richard
Osobne by som nepovažoval Poradu za najlepšiu metódu učenia pre začiatočníka, hoci nevylučujem, že sa dá spoločne vytvoriť dobrý kurz (musel by to však niekto robiť koncepčne).
Keď som to zakladal skôr som mal na mysli pokročilejších študentov, ktorý vedia základy, ale potrebujú si rozšíriť slovnú zásobu a to je najlepšie formou, ktorú som spomínal, teda učiť sa celé vety (čo predpokladá znalosť základov...).
Toto asi bolo treba povedať hneď na začiatku - viacerí sme sa zamerali hlavne na začiatočníkov. Takže asi treba najprv ozaj napísať nejakú koncepciu, návrh, čo a ako robiť, aby to malo nejakú hlavu aj pätu. Aby sme teda prispievali bez zmätku.
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Mám pár pomôcok, ale akosi mám v tejto téme chaos a neviem kam to priložiť. Richard ak to zle zaradím prosím oprav ma. Ď.

Takže minulý čas
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Pomôcka na časy
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Možno by bolo dobre rozčleniť anglický jazyk podľa náročnosti, možno 1,2,3... alebo začiatočníci, pokročilí, zdatní...Každý by sa potom ľahšie orientoval a zaradil do uvedenej skupiny
0 0
Maca01 Maca01

Maca01 je offline (nepripojený) Maca01

Doporučovala by som doplniť o text z niektorého z anglických výkladových slovníkov- pre začiatočníkov to bude na prvý pohľad vyzerať dosť komplikovane, všetko bude len v angličtine, ale naučia sa omnoho viac slov a pochopia v kedy sa dané slovo používa (učenie jazyka je mravenčia práca, ale ak sa používa len anj-slov. slovník - slovná zásoba sa buduje omnoho pomalšie)
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Je to super vec, začať s učením AJ. Čím ďalej, tým viac písomností mi chodí v AJ a niekedy mám z toho zmätok, ak mám rozhodnúť o dôležitej veci a nie som si istá. Hlavne nejaké odborné výrazy by sa zišli. Také niečo, čo sa týka nášho ekonomického slovníka, zdaňovania, dodávok tovarov preclení a pod..
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Pozri aj v tejto téme.
http://www.porada.sk/t36471-prve-naj...ie-vyrazy.html


A možno niečo nájdeš aj v prílohe
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Vau, super, ď, ď, ď.........
0 0
orazel orazel

orazel je offline (nepripojený) orazel

Ahojte, nezbieral niekto anglický kurzSuccessful Englishz Hospodárskych novín od decembra 2006
0 0
centnarovab centnarovab

centnarovab je offline (nepripojený) centnarovab

ahoj som Bea z KE , ja mám ale až od 30. lekcie., ale tiež by som prívitala , keby to mal niekto celé.
0 0
janpra janpra

janpra je offline (nepripojený) janpra

U cudzích jazykoch, u Angličtiny zvlášt, je potrebné učiť sa rozumieť hovorenému slovu a samozrejme vedieť správne hovoriť. Chcem preto upozorniť na web stránku, na ktorej je množstvo odkazov na stránky, ktoré obsahujú anglické ozvučené texty v rôznych stupňoch obtiažnosti.
Kto má záujem nech sa pozrie na stránku:


http://www.anglickynazivo.szm.sk

Určite to bude dobrá pomôcka aj pre tento kurz
Naposledy upravil janpra : 03.04.07 at 20:59
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

Aj ja som začiatočník,učím sa len od septembra minulého roku, a preto vítam všetko možné okolo výuky.Ja navštevujem jazykovú školu a popritom keď mám čas skúšam sa učiť aj pomocou tohto linku ,ktorý pripájam.Priznám sa ,že aj ja mám určité problémy,pretože už nie som najmladšia a ťažšie sa učím a za druhé mám zafixovaný starý spôsob učenia na školách /učila som sa nemčinu/,zvlášť slovíčka,zvlášť gramatika a potom nejaký text.Žiadne učenie fráz.Takže aj ja sa trápim /hlavne s výslovnosťou/a moje dcéry sa mi smejú.No ale hádam keď som sa dala na boj,hádam sa na mňa niečo nalepí.Takže vítam aj túto možnosť.
Pripájam ten link:www.e-academy.sk
0 0
milcsu milcsu

milcsu je offline (nepripojený) milcsu

Prosím Vás pekne, vie niekto z Vás poradiť z okolia Nových Zámkov,
hladám v Nových Zámkoch súkromnú anglickú školku, alebo niečo podobné
celý deň angličtina v nejakom zariadení. Ďaakuujeem!!!!!!!!!!!!!!
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Držím palce. Ja som sa učila angličtinu v 50-ke, ide to, ak stále pracuješ. Po 2,5 roku to odrazu skočilo tak, že som si v duchu nemusela "prekladať". Po 5 rokoch môžem diskutovať na medzinárodnom fóre.
Podporujem učenie sa celých viet naspamäť - na jednu stranu napíšem vety anglicky, na druhú slovensky. Vraj po aktívnom použití 21- krát ju už nezabudneš. Takéto vety ti "našepkajú" aj gramatiku v iných vetách. Dajú sa opakovať aj v električke. Pozor -vracaj sa k predchádzaúcim vetám - po dvoch týždňoch zistíš, že ich opäť nevieš, treba opakovať.
1 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Macka Pozri príspevok
Pripájam ten link:www.e-academy.sk
Staci sa tam len zaregistrovat? Je to po registracii bezplatne? Dobre som to pochopila?
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

Ano,stačí sa len registrovať a možeš hneď začať.Prechod do ďalšej lekcie je len v prípade ak spravíš testy,ktoré sú v každej lekcii aspoň tuším na 80%.Ja som zatiaľ na 9 lekcii ,začala som niekedy v októbri 2006.Kombinujem to s klasickou výučbou na štátnej jazykovej škole.Tak veľa zdaru.
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

Môže mi niekto poradiť? Študujem prvý rok na štátnej jazykovej škole AJ,začala som ako úplný začiatočník.Je to systém výučby zameraný dosť na gramatiku,slovíčka ,nejaké články a sem-tam nejaké slohy.Avšak neviem komunikovať a dosť málo rozumiem,nakoľko AJ je rýchly.Ja viem,že študujem len prvý rok,ale aj tak sa mi zdá,že toho viem málo.A to sa učím poctivo aj doma. cca 2 hod. 3 x do týždňa.Práve mi unikol dobrý džob ,ktorý stroskotal práve na mojej angličtine.Pani,ktorá robila so mnou vstupný pohovor mi doporučila výučbu pomocou CALLANOVEJ METODY.AJ sa vraj učí 4x rýchlejšie ,stále sa komunikuje.Neabsolvoval niekto tu z Vás takýto kurz?Potrebujem poradiť či sa nevrhnem na takúto formu výčbu.Potrebujem totiž komunikovať a rozumieť.A ak áno ,nemáte na predaj ich knihy počnúc č1 aj s CD?Už teraz ďakujem
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Práve ju absolvujem a doporučujem. Škola sa volá EMPIRE a má stránku www.empire-skola.sk
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

m.hladka Pozri príspevok
Práve ju absolvujem a doporučujem. Škola sa volá EMPIRE a má stránku www.empire-skola.sk
A môžem o tom vedieť viac?Učila si sa už AJ predtým ako si nastúpila na kurz?Nie je to tam moc rýchle na učenie?Ako taká výučba prebieha?Kolko hodín máš za sebou?Ako dlho ti trvalo,keď si začala rozumieť a vedela komunikovať?Môžeš mi napísať bližšie info na darnadiova@centrum.sk? A nebudeš mať náhodou knihy a CD na predaj?Lebo nové je to strašne drahé.Ja som z Nitry a chcela som som začať chodiť na kurz už v lete ale bohužiaľ v NR je len jedna jazykovka,ktorá vyučuje touto metódou a oni otvárajú kurzy až koncom septembra.Žiadnu inú jazykovku vyučujúcu touto metódou v NR nemáme a preto by som bola vďačná keby si nejaké info hodila do mailu.Rozhodujem sa totiž či budem pokračovať v klasickej štátnej jazykovke/mám za sebou 1 rok/ alebo sa dám na takéto niečo.Potrebovala by som sa dohovoriť čím skôr,pretože som mohla získať celkom dobrú prácu ale na komunikácii v AJ to stroskotalo.Ale dali mi ešte šancu sa to doučiť do októbra čo samozrejme nestíham.Budem sa učiť cez prázdniny sama a potom by som to chcela skúsiť .Mám dojem ,že v klasickej jazykovke som sa rozprávať nenaučila a mám problém rozumieť keď nám lektorka niečo raz za čas pustí z magnetofonu.Preto som rada,že som našla dušu ,ktorá to práve absolvuje.Ozvi sa mi prosím.Ďakujem.
Macka
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Je to dobra metóda, pretože ja som sa v živote neučila anglicky. Myslim si, že ani nemam na to sluch, a mam už svoje roky, kedy sa učí už všetko ťažšie, ale sa to dá. Je to drahé, končím už teraz štvrtý stage (stejč) a mala by som ovládať 900 slov (80% ich asi ovládam). Rozumieť začneš hneď na hodinách, pretože tam sa len učíš slovička, vety a opakuješ po učiteľovi a opakuješ. Je to asi tak ako keď sa učí dieťa rozprávať. Sú to dvojhodinovky a v kuse sa rozpráva. Sú to 10 skupinové triedy, ale väčšinou je ná 6-7 ľudí. Potom až neskôr sa začína čítanie a diktáty. A vždy sa opakuje a opakuje. Je to ľahká metóda. Jeden stage trvá 44 hodín, t.j. 2x do týždňa po 2 hodiny, ráno alebo večer. Potom sú skúšky - testy. Potom sú bezplatné hodiny na pokec na určitú tému, ale len pre žiakov tejto školy. Cez prázdniny sú zrýchlené kurzy, intenzívne, t.j. denné po 2 hodinách. Niektorí mladí žiaci po 2 stagoch išli už do Anglicka. Rýchlejšie sa učia. Určite ti pomôže letný kurz ak už ovládaš niečo. Oni ti pri prvom pohovore povedia, do ktoreho kurzu možeš ísť, alebo na ktorý máš. Knihy nemôžem predať, lebo chcem pokračovať a musím si to opakovať. Zatiaľ toľko.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať