Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Možno pomôže. Podľa mesačného účtovania vyplň hodnoty do tabuľky, pripočítaj PS k 1.1. a odpočítaj stav k 31.12.-to sú 2 posledné riadky v tabuľke a potom vo výpočtoch vyplň iba šedé polia.
Naposledy upravil účtovník 007 : 22.11.06 at 11:30
1 0
suzuki suzuki

suzuki je offline (nepripojený) suzuki

ja to mám trošku inak - mesačný výpočet aj so súkromnou spotrebou - to, čo je žltým sa zadá len raz, to, čo je modrým, sa zadáva každý mesiac.
1 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Pozri aj :

pre OO 2.0
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=448

pre excel
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=442
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ja účtujem nadspotrebu raz do roka k 31.12.
V letných mesiacoch majú vodiči "podspotrebu" a to sa mi nikde nezobrazí. V zimných a jarných mesiacoch majú nadspotrebu a to mám pripoč. položku. Keď to spriemerujem tá pripočítateľná položka hneď krajšie vyzerá.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

účtovník 007
Ja účtujem nadspotrebu raz do roka k 31.12.
V letných mesiacoch majú vodiči "podspotrebu" a to sa mi nikde nezobrazí. V zimných a jarných mesiacoch majú nadspotrebu a to mám pripoč. položku. Keď to spriemerujem tá pripočítateľná položka hneď krajšie vyzerá.
Aj ja to chcem účtovať len na konci roka, len nejaký dobrý vzor hľadám.
0 0
Skákalová Skákalová

Skákalová je offline (nepripojený) Skákalová

ekonóm
Neexistuje. Nadspotrebu si vypočítaš z plánovanej spotreby a odjazdených km
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Skákalová
Neexistuje. Nadspotrebu si vypočítaš z plánovanej spotreby a odjazdených km
Čo neexistuje?
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

benka
Čo neexistuje?
Asi ten dobrý vzor myslela,že neexistuje.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Skákalová
Neexistuje.
Existuje a prilepených je ich niekoľko. Možno sú trošku tie tabuľky na prvý pohľad nezrozumiteľné, ale treba poklikať po vzorcoch a dá sa.

A pripočítateľná položka je na svete.
0 0
oscarr oscarr

oscarr je offline (nepripojený) oscarr

Dada
Nemá niekto z Vás tabuľku na výpočet nadspotreby PHM? Ďakujem.
Ja po svojom predchodcovi používam takúto tabuľku.

Chcem sa spýtať, nadspotreba sa počíta pre všetky vozidlá, ktoré má firma vo vlastníctve a evidencii, teda aj tie, ktoré sú prenajaté u cudzích, alebo len tie, ktoré prevádkuje a teda na ne vykazuje PHM? Ja by som povedal to druhé, teda prevádzkované vozidlá, ale chcem si to overiť.
1 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

oscarr
Ja po svojom predchodcovi používam takúto tabuľku.

Chcem sa spýtať, nadspotreba sa počíta pre všetky vozidlá, ktoré má firma vo vlastníctve a evidencii, teda aj tie, ktoré sú prenajaté u cudzích, alebo len tie, ktoré prevádkuje a teda na ne vykazuje PHM? Ja by som povedal to druhé, teda prevádzkované vozidlá, ale chcem si to overiť.
Tie, ktoré prevádzkuje a vykazuje PHM.
0 0
oscarr oscarr

oscarr je offline (nepripojený) oscarr

Ešte ma tak napadlo. Čo nadspotreba a červená nafta (daňovo zvýhodnený miner. olej)? I pri strojoch používajúcich červenú naftu by sa mala počítať nadspotreba?
0 0
DenisaM DenisaM

DenisaM je offline (nepripojený) DenisaM

Ahojte,
ako je to so spotrebou a nadspotrebou u starších špeciálnych nákladných atomobilov? Tie majú potom nadspotrebu stále, a v zime ani nehovorím. Stretala som sa s názorom, že u takýchto automobilov sa účtuje vyššia spotreba ako je v technickom preukaze.
0 0
ZuzkaT ZuzkaT

ZuzkaT je offline (nepripojený) ZuzkaT


chcem sa opýtať, aké sadzby pre spotrebu PHM je pri výpočte spotreby správne používať.
T. j. ak sledujem zvlášť spotrebu v meste a mimo mesta. Pre spotrebu v meste použijem sadzbu pre mesto a pre spotrebu mimo mesta použijem sadzbu priemernej spotreby alebo sadzbu mimo mesta.
V tabuľke na uvedenom linku je pre spotrebu mimo mesta použitá sadzba priemerná. Stretla som sa s názorom, že ak sa sledujú km v meste a mimo mesta , tak sa používajú aj sadzby v meste a mimo mesta(nie priemerná).
Čo je správne ?
0 0
lipe lipe

lipe je offline (nepripojený) lipe

chcem odpovedať pre oscarra ohladne nadspotreby č.nafty.Neviem či sa ťa č.nafta týka,alebo ťa to len tak napadlo.V krátkosti len toľko,že vládne nariadenie z r.1996 určuje normatív spotreby v kg/ha
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ZuzkaT
chcem sa opýtať, aké sadzby pre spotrebu PHM je pri výpočte spotreby správne používať.
T. j. ak sledujem zvlášť spotrebu v meste a mimo mesta. Pre spotrebu v meste použijem sadzbu pre mesto a pre spotrebu mimo mesta použijem sadzbu priemernej spotreby alebo sadzbu mimo mesta.
V tabuľke na uvedenom linku je pre spotrebu mimo mesta použitá sadzba priemerná. Stretla som sa s názorom, že ak sa sledujú km v meste a mimo mesta , tak sa používajú aj sadzby v meste a mimo mesta(nie priemerná).
Čo je správne ?
Možno ti toto pomôže
0 0
ZuzkaT ZuzkaT

ZuzkaT je offline (nepripojený) ZuzkaT

liba2
Možno ti toto pomôže

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

A ako správne zaúčtovať "nadspotrebu", "podspotrebu" a zostatok PHM v nádrži?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Dada
A ako správne zaúčtovať "nadspotrebu", "podspotrebu" a zostatok PHM v nádrži?
spotreba 501 AE
nadspotreba 501AE-nedaňová
zostatok v nádrži 112AE
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

benka
spotreba 501 AE
nadspotreba 501AE-nedaňová
zostatok v nádrži 112AE
Ak mi výjde "podspotreba", tak s tým nič nerobím, že?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať