Zavrieť

Porady

postupenie leasingu v roku 2004

Dobrý deň,

ako mám postupovať pri určovaní daňových nákladov v súvislosti s postupením leasingu na nepodnikateľa - leasingová zmluva bola uzavretá v roku 2001 a k postúpeniu došlo v roku 2004? Mám sa riadiť zákonom 366/1999 a potom došlo k porušeniu podmienok leasingu, alebo sa mám riadiť zákonom platným v roku 2004 a potom by nedošlo k porušeniu podmienok leasingu?

dakujem vopred za každý príspevok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Suzana je offline (nepripojený) Suzana

    Suzana
    prikladam stanovisko, ktore som dostala k tejto problematike z DU

    K problematike postúpenia finančného lízingu v roku 2004 (na fyzickú osobu - nepodnikateľa , lízingová zmluva podpísaná v roku 2001), podľa zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v zn.n.p. (ďalej len zákon o dani z príjmov), ktorý nadobudol účinnosť 1.1.2004, poskytujeme tieto informácie.



    V súlade s ustanovením § 52 ods. 17 zákona o dani z príjmov vyplýva, že na zmluvy o nájme pri dojednaní práva kúpy prenajatej veci uzatvorené do 31.12.2003 sa použije doterajší predpis. Všetky ustanovenia zákona č. 366/1999 Z.z. o daniach z príjmov v zn.n.p., ktoré upravovali nájomné s právom kúpy prenajatej veci, uplatnia sa až do skončenia platnosti týchto zmlúv aj po 1.1.2004.



    Ak v roku 2001 bola uzatvorená lízingová zmluva a v roku 2004 bola postúpená na ďalšieho nájomcu – fyzickú osobu – nepodnikateľa , je potrebné postupovať podľa ustanovení § 24 ods. 4 zák.č. 366//1999 Z.z. o daniach z príjmov v zn.n.p..

    postupenie leasingu v roku 2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.